اخبار سیاسی

حزب اصلاح و درگیری های تعز یمن؛ نبردی برای پول و حذف رقبا

روزنامه الاخبار لبنان از تحرکات نظامی اخیر حزب الاصلاح در جبهه تعز که به جیب زدن میلیاردها ریال و حذف رقبا بود، خبر داد.

19 اردیبهشت 1400

اشخاصی که ترمز توسعه استان هستند را شناسایی و معرفی کنید!

استاندار خراسان رضوی در دیدار با اعضای انجمن های صنایع همگن - خانه صنعت، معدن و تجارت استان خطاب به مدیران تاکید نمود: کسانی که ترمز توسعه استان هستند، شناسایی و معرفی کنید.

18 اردیبهشت 1400

ویروس نفرت در آمریکا چگونه قربانی می گیرد؟

از مارس 2020 سراسر آمریکا شاهد 3800 مورد جنایت ناشی از نفرت علیه آسیایی تبار بوده و این در حالی است که گزارش های ثبت شده فقط بخش کوچکی از حوادث نفرت آمیزی است که اتفاق افتاده اند.

15 اردیبهشت 1400

دستاوردهای سفر ظریف به آسیای میانه

ایرنا نوشت: سفر هفته گذشته وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به آسیای میانه با توجه به اهمیت فراوان آن در دیپلماسی متوازن و اولویت بخشی به روابط با همسایگان، موجبات همکاری و تعامل منطقه ای را فراهم کرد.

14 اردیبهشت 1400

شناسایی 1 میلیون و 300 هزار خانه خالی تا به امروز، کاهش تلاطم بازار مسکن با اخذ مالیات

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا به امروز 1 میلیون و 300 هزار خانه خالی شناسایی شده و لیست آن در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است که با اقدامات بعدی و اخذ مالیات از خانه های خالی تلاطم بازار مسکن کاهش پیدا خواهد نمود.

13 اردیبهشت 1400

نهاوندیان: مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی تمدید شد خبرنگاران

معاون مالی رئیس جمهور بیان کرد با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا و آثار مالی آن، ستاد ملی کرونا با هدف مانع زدایی و پشتیبانی از فراوری، با تمدید مهلت مشخص شده در قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی به مدت شش ماه موافقت کرد.

9 اردیبهشت 1400

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشور

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت آمار مبتلایان، بهبودیافتگان و فوتی های کرونا طی شبانه روز گذشته را گفت.

8 اردیبهشت 1400

تغییر رنگ بندی شهرها با توجه به کرونای جهش یافته

تهران (پانا) - وزیر بهداشت گفت در آینده نزدیک متغیرهای رنگ بندی شهرهای کشور با در نظر دریافت مولفه های تاثیرگذار مانند ویروس جهش یافته تغییر می یابد و محدودیت ها متناسب با رنگ بندی های جدید، ابلاغ خواهد شد.

8 اردیبهشت 1400

ریزش دلار ادامه دارد

تهران (پانا) - ارزش دلار جهانی برای سومین روز متوالی ریزش کرد.

7 اردیبهشت 1400

فرایند فعلی هزینه کرد از جیب اقتصاد برای سیاست باید تغییر کند

رئیس اتاق ایران با بیان اینکه در کشور ما تعادلی بین اقتصاد و سیاست وجود ندارد، گفت: امروز در تمام کشورهای توسعه یافته، سیاست به اقتصاد یارانه می دهد، اما در کشور ما روزبه روز یارانه ای که بخش اقتصاد برای سیاست هزینه می نماید، افزون می گردد.

7 اردیبهشت 1400

سران بروکسل در آنکارا و گفت وگو درباره اختلافات؛ درمان یا تزریق مُسکن؟

با آن که در روابط اتحادیه اروپا و ترکیه، اختلافات مهمی وجود دارد اما طرفین به دنبال حفظ موازنه هستند و رویکرد فعلی آنان، نه درمان قطعی بلکه پانسمان زخم ها و تزریق مُسکن است.

3 اردیبهشت 1400

اولین واکنش روسیه به تحولات اخیر اردن

فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه به خاورمیانه و آفریقا خاطرنشان کرد که کشورش از توسعه پایدار در اردن حمایت می نماید.

1 اردیبهشت 1400

بازارگرمی ولیعهد سعودی برای طرح خود موسوم به خاورمیانه سبز

به گزارش خبرنگاران به نقل از الفرات نیوز، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در تماس هایی تلفنی با رهبران کشورهای عربی درباره ابتکار عمل خود تحت عنوان خاورمیانه سبز مصاحبه کرد.

31 فروردین 1400

بازگشت کابوس تروریسم داخلی به کنگره امریکا

بومرنگ خشونتی که دولت های امریکا بذر آن را در خاورمیانه کاشتند، باعث رواج خشونت ها در سراسر دنیا شده است و اکنون بازتاب های آن در واشنگتن مشاهده می گردد. کمتر از سه ماه از هیاهوی مرگبار هواداران دونالد ترامپ در کاخ کنگره امریکا و کاهش تمهیدات ایمنی با...

29 فروردین 1400

مالیات خانه های خالی چگونه محاسبه می گردد؟

تهران (پانا) - خاتمه مالیات بر خانه های خالی با فراز و فرودهای بسیار در سال گذشته به قانون تبدیل شد و به مرحله اجرا رسید. طبق اعلام رئیس کل سازمان امور مالیاتی، مرداد 1400 اولین مالیات از خانه های خالی دریافت می گردد.

28 فروردین 1400

کاندیداها نباید تبلیغات زود هنگام را آغاز نمایند

خبرنگاران/کردستان رییس دادگستری شهرستان سقز گفت: کاندیداها نباید تبلیغات زودهنگام را آغاز نموده و به بهانه اینکه کار ستادی نیست و طرفداران مشغول طرفداری هستند اساس انتخابات را زیر سؤال ببرند.

27 فروردین 1400

از سرگیری پروازهای انگلیس و ممنوعیت برای فرانسه

در پی شیوع ویروس کرونا در دنیا طی 14 ماه گذشته، پروازهای مسافری نیز بر همین اساس یعنی میزان شیوع و گسترش آن برقرار یا ممنوع شده است که با توجه به آخرین اظهارات محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در چند روز گذشته، ممنوعیت پرواز به 39 کشور به همین دلیل وجود دارد...

26 فروردین 1400

ایران و ونزوئلا تفاهم نامه گردشگری امضا کردند

مهرماه امسال وزیران گردشگری ایران و ونزوئلا درباره گسترش همکاری ها و امضای تفاهم نامه گردشگری بین دو کشور به صورت مجازی، مذاکراتی کردند. حالا وزیر جدید گردشگری ونزوئلا در رأس هیاتی به ایران آمده است و تفاهم نامه گردشگری دو کشور نیز امضا شد. علی اصغر...

26 فروردین 1400

ثبت نام 704 نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای استان زنجان

خبرنگاران/زنجان معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: تعداد کل ثبت نام کنندگان در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای استان 704 نفر است.

24 فروردین 1400

یمن پیچیده تر از آن است که بایدن فکر می نماید، سیاست هویج و چماق

به گزارش خبرنگاران، بلومبرگ در گزارشی در مورد یمن نوشت: دو هدف اصلی سیاست جو بایدن در خاورمیانه از سرگیری توافق هسته ای با ایران و انتها دادن به جنگ در یمن است اما واقعیت های جنگ یمن بسیار متفاوت از تصور بسیاری از آمریکایی ها است و دستیابی به اهداف دولت...

23 فروردین 1400
تعداد: (431)