علم و تکنولوژی

توسعه همکاری ایران و ایتالیا در حوزه زیست فناوری

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نشست مشترکی بین ایران و ایتالیا با موضوع همکاری فناورانه و نوآوری بین کشور و ایتالیا موضوعاتی نظیر لزوم شناخت اولیه و اعتمادسازی دولتهای ایران و ایتالیا به منظور ایجاد روابط دوجانبه،...

20 آذر 1398

اتحادیه اروپا از تکرار تجربه استقلال اسکاتلند نگران است

خبرنگاران: رسانه های خبری فرانسه فاش کردند کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تکرار تجربه استقلال اسکاتلند از انگلیس نگران هستند و نمی خواهند این مساله درجایی دیگر از این اتحادیه تکرار گردد.

19 آذر 1398

بررسی فنی سدان مرسدس بنز کلاس A مدل 2019

در حالی که هاچ بک محبوب و سرشار از فناوری مرسدس بنز کلاس A نتوانست راهی به بازار ایالات متحده آمریکا پیدا کند، خودروساز آلمانی قصد دارد با معرفی محصولی در کلاس سدان، به این بازار بزرگ وارد شود.

18 آذر 1398

اعطای نشان ویژه نمایشگاه کتاب هند به موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران

خبرنگاران: رئیس بنیاد ملی کتاب هند(N.B.T)،در نشست آنالیز راه کارهای گسترش همکاری نمایشگاه دهلی و تهران، نشان ویژه این نمایشگاه را به موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران اهدا کرد.

16 آذر 1398

کارکنان دستگاه ها باید در قبال عملکرد خود جوابگو باشند

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه کارکنان دستگاه ها باید در قبال عملکرد خود جوابگو باشند، اضافه کرد: تجربیات و اندوخته های کارکنان در ادارات بسیار ارزشمند است و این تجربیات باید مستندسازی گردد.

15 آذر 1398

این روبات انسان نما همکار دانشمندان است

به گزارش خبرنگاران، این فناوری جدید در مرکز تحقیقاتی و فناوری IIT ایتالیا ارایه شده و در زمره یکی از پیشرفته ترین روباتهای انسان نمای ساخته شده در دنیا قرار گرفته است.

13 آذر 1398

مجلس ویتنام قانون امنیت سایبری را تصویب کرد

قانونگذاران ویتنام امروز (سه شنبه) قانون امنیت سایبری را تصویب کردند. رای گیری در مورد تصویب این قانون در حالی صورت گرفت که در پی اعتراضات علیه قانون گذاری های دیگری در این کشور، تدابیر امنیتی سختگیرانه ای اجرا می گردد.

13 آذر 1398

اندیشکده، دیوار نامرئی میان شرق و غرب اروپا

یک اندیشکده آمریکایی با اشاره به نتایج دو پژوهش در میان مقامات کشورهای مختلف اروپا تأکید دارد که هنوز دیواری نامرئی میان شرق و غرب اروپا وجود دارد که مانع از اثرگذاری برابر دولت های شرقی در تصمیم گیری های اتحادیه اروپا است.

11 آذر 1398

افزایش ظرفیت مخابرات و تقویت شبکه ارتباطی اپراتور ها در نقاط مرزی، تخفیف 30 درصدی هزینه انتقال ترافیک صوتی بین ایران و عراق

نائب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: امسال قیمت هزینه مکالمه اینترنت در داخل کشور عراق از طریق سیم کارت ایرانی در مقایسه با سال گذشته حدود 40 تا 50 درصد کاهش داشته است.

29 آبان 1398

وحدت: ضرورت ورود صنعت خودروسازی به حوزه نوآوری

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی خواهان تشکیل زیست بوم نوآوری و فناوری پیرامون صنعت خودروسازی در کشور شد و گفت: احتیاج به شرکت های دانش بنیان و حوزه نوآوری، مسیری است که صنعت خودروسازی کشور باید به آن ورود پیدا کند.

21 آبان 1398

موضع ترامپ در قبال آزمایشات موشکی کره شمالی به ضرر آمریکاست

کم اهمیت شمردن آزمایشات موشکی کره شمالی توسط دونالد ترامپ، احتمال دستیابی پیونگ یانگ به سامانه های تهدیدآمیز بیشتر علیه ژاپن، کره جنوبی و ارتش آمریکا را به جای کاهش، افزایش داده است.

21 آبان 1398

شهری به این هوشمندی تا بحال دیده اید؟

شهری هوشمند در چین در این مطلب در نظر داریم شما را با تکنولوژی محورترین شهر چین آشنا کنیم و از این همه هوشمندی شما را حتی شوکه کنیم. البته طرح اولیه شهرهای هوشمند است که چین در نظر دارد در تمام مناطق شهری خود پیاده سازی کند، نگرانی هایی در خصوص حفظ حریم...

20 آبان 1398

فرودگاه بین المللی پودنگ شانگهای، چین

فرودگاه بین المللی پودنگ (Pudong) شانگهای مهم ترین فرودگاه شهر شانگهای است که در فاصله 30 کیلومتری مرکز این شهر واقع شده است.

20 آبان 1398

یک استاد دانشگاه تهران: چین سیاست پینگ پنگی در مقابل آمریکا دارد

یک عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، چالش های روابط چین و آمریکا را آنالیز کرد.

20 آبان 1398

بازسازی پارکینگ، وقتشه ایده های تازه ای داشته باشی!

بازسازی: بسیاری از افراد بعد از آنالیز هایی که در رابطه با دکوراسیون منزل خود انجام می دهند تصمیم می گیرند که دست به بازسازی پارکینگ منزل خود بزنند. خیلی ها در این زمینه تصمیم به بهبود فضا و موقعیت پارکینگ خود دارند و خیلی ها هم تصمیم دارند تا از فضای پارکینگ...

17 آبان 1398

بازسازی و تعمیرات ساختمان، چقدر پول کنار بذاریم؟

متخصصان به شما پاسخ می دهند: زمانی که کار بازسازی فضای زندگی و محل کار شما به تعویض کابینت و یا تغییر کفپوش و دیوارپوش محدود نمی گردد. پس وقت آن رسیده است که به دنبال یک گروه طراحی حرفه ای باشید که مدیریت پروژه شما را از ابتدا تا انتهای کار بر عهده داشته...

16 آبان 1398

توسعه همکاری دانشگاه بین المللی امام (ره) قزوین با دانشگاه های چین

خبرنگاران: معاون بین الملل دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) از امضای تفاهمنامه همکاری میان دانشگاه نانجینگ چین با این دانشگاه اطلاع داد و گفت: بر اساس این تفاهمنامه, روابط توسعه علمی این دو دانشگاه در آینده افزایش می یابد.

12 آبان 1398

ولایتی به چین می رود

خبرنگاران: رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در راس هیئت علمی و فرهنگی هفته آینده به چین سفر می نماید.

9 آبان 1398

دستاوردهای هوایی و فضایی ایران ساخت در هند به نمایش در می آید

دستاوردهای هوایی و فضایی ایران ساخت در نمایشگاه دو سالانه هند به نمایش در می آید

8 آبان 1398

استقبال مشاور ارشد علمی دولت انگلیس از پروژه مدرن سازی رآکتور اراک

ایرنا نوشت: مشاور ارشد علمی دولت انگلیس از فرصت بوجود آمده در هفته گذشته برای بازدید از پروژه مدرن سازی راکتور اراک استقبال کرد.

4 آبان 1398
تعداد: (113)