علم و تکنولوژی

اجرای 12 طرح بین المللی در حوزه صنایع غذایی با کشورهای خارجی

مدیر گروه همکاری های بین المللی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از اجرای 12 طرح با کشورهای خارجی اطلاع داد.

2 بهمن 1398

طرح اولیه سامسونگ از موبایلی تاشو با لولای مخفی

به گزارش خبرگزار مهر به نقل از گیزموچاینا، طی کنفرانس توسعه دهندگان در اکتبر 2019 میلادی سامسونگ طرح اولیه یک موبایل تاشو را رونمایی کرد. این دستگاه صدفی شکل به طور افقی (مانند موتورلا ریزر2019) تا می شد.

30 دی 1398

تامین غذای سالم مردم با نقشه راه محقق می شود

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: تدوین نقشه راه برای تامین غذای سالم در کشور ضروری است.

23 دی 1398

نام دانشگاه سمنان در جمع دانشگاه های برتر جهان در حوزه علوم فیزیکی نهاده شد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان گفت: بر اساس این رتبه بندی دانشگاه سمنان با کسب رتبه جهانی 601-800 در حوزه علوم فیزیکی در جمع برترین های این رشته در جهان نهاده شد.

22 دی 1398

تعبیری که خرازی از برجام به سفیر چین گفت، امنیت منطقه برای آمریکا اهمیتی ندارد

فارس نوشت: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در ملاقات سفیر چین گفت که برجام همچون بدنی نیمه جان مرحله حساسی را سپری می نماید، اما از کوشش های چین و روسیه برای جلوگیری از هم پاشیدن برجام خوشحالیم.

14 دی 1398

مأموریت سازمان فناوری اطلاعات برای حمایت از استارت آپ ها

رئیس دانشکده پست و مخابرات گفت: وزارت ارتباطات به سازمان فناوری اطلاعات ماموریت داده تا عمده هدف خود را برای حمایت از شرکت های استارت آپی داشته باشد.

6 دی 1398

آیا صفحه نمایش دوگانه قابل رقابت با مدل های تاشو بازار است؟

ال جی با عرضه پرچمدار G8X ThinQ با دو صفحه نمایشگر، به دنبال رقابت با مدل های تاشو بازار است.

4 دی 1398

رشته هایی که آرزوی تحصیل در کمبریج و آکسفورد را محقق می کنند

دانشگاه آکسفورد وکمبریج از رقابتی ترین دانشگاه های جهان به شمار می آیند. پذیرش در برخی رشته ها در این دو دانشگاه آسان و در برخی دیگر سخت تر است.

3 دی 1398

ناو موشک انداز سپر و ناوشکن سهند به نیروی دریایی ارتش الحاق می شود

جانشین فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش از الحاق چهارمین فروند ناو موشک انداز با نام سپر در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: در آب های جنوب و دریای عمان به زودی شاهد الحاق ناوشکن سهند خواهیم بود.

3 دی 1398

طبیعت؛ لذت تماشا، لذت نقاشی

افرا خانی:طبیعت حال آدم را خوب می نماید. دوست هنرمند نقاشم می گوید: همه بیماری های بشر به خاطر این است که از طبیعت دور مانده است. مثلاً این دوست هنرمند به من می گفت: وقتی کنار دریا رفتی یا کنار رودخانه، بی کار ننشین و صدای آب را ضبط کن. شب وقتی غمگینی صدای...

2 دی 1398

تاب آوری در شهر های در حال توسعه مهم تر است

مدیرعامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران گفت: موضوع تاب آوری و توجه به آن در شهر های در حال توسعه اهمیت بیشتری دارد.

1 دی 1398

هدفگذاری 185 هزار هکتار جنگل کاری در برنامه ششم توسعه

خبرنگاران/مرکزیرئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در برنامه ششم توسعه ایجاد 185 هزار هکتار عرصه جنگلی در کشور هدفگذاری شده است.

30 آذر 1398

گندی: نمایش پروانه ها با استفاده از فناوری در جهان شناخته شد

خبرنگاران: کارگردان تئاتر پروانه ها از ایتالیا گفت: مشارکت دادن بچه ها مخاطب در اجرای نمایش و استفاده از فناوری در نمایش تأثیر یادگیری آن را دو چندان می کند به طوری که نمایش ایتالیا با استفاده از این سبک ها در جهان شناخته شد.

21 آذر 1398

توسعه همکاری ایران و ایتالیا در حوزه زیست فناوری

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نشست مشترکی بین ایران و ایتالیا با موضوع همکاری فناورانه و نوآوری بین کشور و ایتالیا موضوعاتی نظیر لزوم شناخت اولیه و اعتمادسازی دولتهای ایران و ایتالیا به منظور ایجاد روابط دوجانبه،...

20 آذر 1398

اتحادیه اروپا از تکرار تجربه استقلال اسکاتلند نگران است

خبرنگاران: رسانه های خبری فرانسه فاش کردند کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تکرار تجربه استقلال اسکاتلند از انگلیس نگران هستند و نمی خواهند این مساله درجایی دیگر از این اتحادیه تکرار گردد.

19 آذر 1398

بررسی فنی سدان مرسدس بنز کلاس A مدل 2019

در حالی که هاچ بک محبوب و سرشار از فناوری مرسدس بنز کلاس A نتوانست راهی به بازار ایالات متحده آمریکا پیدا کند، خودروساز آلمانی قصد دارد با معرفی محصولی در کلاس سدان، به این بازار بزرگ وارد شود.

18 آذر 1398

اعطای نشان ویژه نمایشگاه کتاب هند به موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران

خبرنگاران: رئیس بنیاد ملی کتاب هند(N.B.T)،در نشست آنالیز راه کارهای گسترش همکاری نمایشگاه دهلی و تهران، نشان ویژه این نمایشگاه را به موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران اهدا کرد.

16 آذر 1398

کارکنان دستگاه ها باید در قبال عملکرد خود جوابگو باشند

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه کارکنان دستگاه ها باید در قبال عملکرد خود جوابگو باشند، اضافه کرد: تجربیات و اندوخته های کارکنان در ادارات بسیار ارزشمند است و این تجربیات باید مستندسازی گردد.

15 آذر 1398

این روبات انسان نما همکار دانشمندان است

به گزارش خبرنگاران، این فناوری جدید در مرکز تحقیقاتی و فناوری IIT ایتالیا ارایه شده و در زمره یکی از پیشرفته ترین روباتهای انسان نمای ساخته شده در دنیا قرار گرفته است.

13 آذر 1398

مجلس ویتنام قانون امنیت سایبری را تصویب کرد

قانونگذاران ویتنام امروز (سه شنبه) قانون امنیت سایبری را تصویب کردند. رای گیری در مورد تصویب این قانون در حالی صورت گرفت که در پی اعتراضات علیه قانون گذاری های دیگری در این کشور، تدابیر امنیتی سختگیرانه ای اجرا می گردد.

13 آذر 1398
تعداد: (126)