فرهنگ و هنر

پرداخت تسهیلات برای مشاغل خانگی صنایع دستی استان مرکزی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از پرداخت 7میلیارد و 700میلیون ریال تسهیلات برای مشاغل خانگی مستقل در امسال در استان اطلاع داد.

27 دی 1398

قوه سای ازبکستان و رویینا لتونی خواهرخوانده شدند

مراسم امضای یادداشت تفاهم در خصوص برقراری روابط خواهرخواندگی بین شهر قوه سای استان فرغانه و شهر رویینا لتونی برگزار گردید.

15 دی 1398

تصویب 2 پیشنهاد معاونت گردشگری در شورای عالی

دو پیشنهاد معاونت گردشگری برای طرح در شورای عالی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشست کمیسیون تخصصی این شورا که امروز دوشنبه 20 آبان 1398 در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید، به تصویب رسید.

12 دی 1398

شوخی های جالب شبکه های اجتماعی؛ دوست عزیز!

خبرنگاران: نوشته های طنزِ حاصل ذهن خلاق هموطنان ایرانی از ابتدای پیدایش sms و ایمیل تا به امروز در شبکه های اجتماعی نظیر توئیتر، تلگرام و... حضور همیشگی و پررنگی داشته و دارند. بعید است که سوژه ای در صدر اخبار و صحبت های روز دنیا یا ایران باشد و مردم خلاق...

5 دی 1398

رشته هایی که آرزوی تحصیل در کمبریج و آکسفورد را محقق می کنند

دانشگاه آکسفورد وکمبریج از رقابتی ترین دانشگاه های جهان به شمار می آیند. پذیرش در برخی رشته ها در این دو دانشگاه آسان و در برخی دیگر سخت تر است.

3 دی 1398

طبیعت؛ لذت تماشا، لذت نقاشی

افرا خانی:طبیعت حال آدم را خوب می نماید. دوست هنرمند نقاشم می گوید: همه بیماری های بشر به خاطر این است که از طبیعت دور مانده است. مثلاً این دوست هنرمند به من می گفت: وقتی کنار دریا رفتی یا کنار رودخانه، بی کار ننشین و صدای آب را ضبط کن. شب وقتی غمگینی صدای...

2 دی 1398

هدفگذاری 185 هزار هکتار جنگل کاری در برنامه ششم توسعه

خبرنگاران/مرکزیرئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در برنامه ششم توسعه ایجاد 185 هزار هکتار عرصه جنگلی در کشور هدفگذاری شده است.

30 آذر 1398

پرتاب موشک بالستیک بولاوا از زیردریایی راهبردی روسیه

وزارت دفاع روسیه از نخستین پرواز موشک بالستیک استقرار دریایی بولاوا از جدیدترین زیردریایی موشک انداز راهبردی ناوگان دریایی این کشور در آب های ساحلی دریای سفید در منطقه کامچاتکا اطلاع داد.

27 آذر 1398

سازه های شگفت انگیز معماری دنیا

وبسایت تابناک باتو: در حالی که تصور بسیاری افراد از شکل خانه ها و ساختمان ها همان تصور معمول و مألوف است، معماران در گوشه و کنار دنیا با طرح های شگفت انگیز خود و بنا کردن ساختمان های متفاوت و عجیب، تصورات همیشگی را درباره کیفیت بنای ساختمان ها با دگرگونی...

26 آذر 1398

نقشه مگی؛ داستان ارتباط های غیرپایدار

روزنامه بانی فیلم: در دنیای رمانتیک- کمدی ها و آثار در بردارنده موارد شیرین اجتماعی، بزرگانی تاریخی چون فرانک کاپرا، جورج کیوکر، هاوارد هاکز و البته بیلی وایلدر و ارنست لوبیچ به حدود و ثغوری دست نیافتنی رسیده اند و یادگاران دهه های 1930 تا 1960 آنها به برجسته...

25 آذر 1398

کشته شدن البغدادی هوچی بازیهای انتخاباتی ترامپ را تقویت خواهد کرد

خبرنگاران، گروه بین الملل-جواد حیران نیا: صبح دیروز یکشنبه یک مقام دولت آمریکا گفت که نیروهای عملیات ویژه این کشور علیه ابوبکر البغدادی سرکرده فراری گروه تروریستی داعش دست به عملیات زده اند. به همین دلیل، نشریه نیوزویک نیز گفت طبق اطلاعات دریافتی خود...

25 آذر 1398

کره ای ها به خاطر شباهت با چینی ها کتک خوردند!

مجله مهر- عطیه همتی: ممنوعیت عبادت و روزه دریافت و اعمال این قانون اجباری در چین برای قوم مسلمان و ترک ایغور باعث اعتراض مردم استانبول شد. ملی گرایان ترک چند روز پیش در واکنش به این قانون ضد دینی و اسلامی یک گروه از گردشگران کره ای را در قلب یکی از محله...

24 آذر 1398

سیاست غرب در سیطره زنان

روزنامه ایران - وصال روحانی: مجله فوربس به رسم هرساله اش قدرتمندترین زنان دنیا را معرفی نموده است. فهرست حاضر، شامل قدرتمندترین زنان سال 2016 البته به انتخاب و گزینش نشریه فوربس است.

24 آذر 1398

گندی: نمایش پروانه ها با استفاده از فناوری در جهان شناخته شد

خبرنگاران: کارگردان تئاتر پروانه ها از ایتالیا گفت: مشارکت دادن بچه ها مخاطب در اجرای نمایش و استفاده از فناوری در نمایش تأثیر یادگیری آن را دو چندان می کند به طوری که نمایش ایتالیا با استفاده از این سبک ها در جهان شناخته شد.

21 آذر 1398

اعطای نشان ویژه نمایشگاه کتاب هند به موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران

خبرنگاران: رئیس بنیاد ملی کتاب هند(N.B.T)،در نشست آنالیز راه کارهای گسترش همکاری نمایشگاه دهلی و تهران، نشان ویژه این نمایشگاه را به موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران اهدا کرد.

16 آذر 1398

در این هتل های بالی اقامتی رویایی داشته باشید

در بالی در کجا اقامت کنیمهر وقت تعطیلاتی پیش رو باشد خیلی از مردم به فکر سفر می افتند تا بتوانند کمی از روزمرگی فاصله گرفته و انرژی و روحیه خود را بالا ببرند، شاید به سفر خارجی فکر کنید و به دنبال این باشید که کدام شهر را انتخاب کنید، بالی همواره یکی از...

12 آذر 1398

9 فیلم در قاب های روان، با انیمیشن های وقت اضافه آشنا شوید

به گزارش خبرنگاران، بخش قاب های روان به آنالیز آثاری می پردازد که با استفاده از تکنیک زیر دوربین خلق شده اند. در این روش که خلق تصاویر و متحرک سازی به صورت فریم به فریم و به طور مستقیم در زیر دوربین اتفاق می افتد، ابتدا بر سطحی شیشه ای و با استفاده از مواد...

6 آذر 1398

قدردانی دبیرکل اکو از حضور دکتر مونسان در سومین نشست وزرای گردشگری

دبیرکل سازمان همکاری های مالی منطقه ای (اکو) با صدور پیامی از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای شرکت در سومین نشست وزرای گردشگری سازمان همکاری مالی (اکو) قدردانی کرد.

4 آذر 1398

اعتراض وارد نیست به جشنواره هات داکس رفت

به گزارش خبرنگاران، مستند اعتراض وارد نیست به کارگردانی فرناز و محمد رضا جورابچیان خواهر و برادر ایرانی توانست در فستیوال فیلم مستند هات داکس که یکی از بزرگترین جشنواره های آمریکای شمالی به شمار می رود حضور داشته باشد.

2 آذر 1398

خونتای تایلند: کاروان یینگلاک شیناواترا در مرز کامبوج رصد شده است

معاون رئیس دولت خونتای تایلند امروز (آدینه) خاطرنشان کرد، کاروانی که احتمال می رود حامل نخست وزیر فراری این کشور باشد، آخرین بار در یک ایست بازرسی در نزدیکی مرز کامبوج دیده شده است.

30 آبان 1398
تعداد: (99)