ادبیات

نویسنده مراکشی برنده قدیمی ترین جایزه ادبی اسپانیا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از عرب نیوز- نجات الهاشمی، نویسنده اسپانیایی مراکشی تبار برای نگارش رمان دوشنبه ما را دوست خواهد داشت پیروز شد برنده 77امین دوره جایزه نادال که یکی از مهم ترین و قدیمی ترین جوایز ادبی اسپانیا است گردد.

9 اسفند 1399

متن تسلیت فوت پدربزرگ (رسمی، صمیمی و شعر)

پیغام تسلیت پدرعظیم به شکل های رسمی، ادبی و صمیمانه نوشته می گردد و با هدف ارسال پیغام تسلیت پدرعظیم به دوست، پیغام تسلیت فوت پدرعظیم همکار و... بوجود می آید. متن فوت پدرعظیم و پیغام تسلیت درگذشت پدر عظیم را در خبرنگاران بخوانید.

29 بهمن 1399

کارگردان یا فیلمنامه نویس، دو شغل مجزا!

اگر به شغل فیلمنامه نویسی یا کارگردانی علاقمند هستید به شما خواندن مطلب زیر را پیشنهاد می کنیم تا با تفاوت کار فیلمنامه نویس و کارگردان و حیطه اختیار آنان بیشتر آشنا شوید.

28 بهمن 1399

اردوغان به دنبال جنگ نظامی با ایران است؟ ، تله نوصفوی&zwnjگری مقابل نوعثمانی&zwnjگری!

تنش های اخیر ترکیه در مرز های ایران، در اولین نگاه موید احتمال چشمداشت ترکیه به تمامیت ارضی ایران است، اما سوال اینجاست، به ناگاه چه معادلاتی در سیاست خارجی ترکیه رقم خورد که اردوغان حاضر به باز کردن جبهه جدیدی در مرز های غربی همسایه قدرتمندش ایران گردد؟...

27 دی 1399

نامزدهای بخش نقد ادبی جایزه جلال آل احمد معرفی شدند

به گزارش خبرنگاران ، اسامی 5 کتاب راه یافته به مرحله نهایی بخش نقد ادبی سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد از سوی داوران این بخش معرفی شدند.

4 دی 1399

عروس خوزستان راهی جشنواره فیلم کوتاه تهران شد

فیلم مستند عروس خوزستان با موضوع مسجد جامع خرمشهر راهی سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران شد.

10 آبان 1399

چابکسوار؛ ماجرای قیام مختار در یک نسخه دست نویس قدیمی

به گزارش خبرنگاران، چابکسوار؛ ماجرای قیام مختار در یک نسخه دست نویس قدیمی با بردن اکنون به گذشته و آوردن گذشته به اکنون روایت جذاب خود را آغاز می کند. نسخه دست نویسی که در سال های دیکتاتوری مخوف حزب بعث، صدام حسین در جریان زیارت کربلا به دست نویسنده می...

20 مهر 1399

درخشش نویسندگان کردستانی در جایزه داستان کوتاه 11 کلمه ای یاورانه

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در کردستان، خانه امن گلستان به عنوان تنها مرکز غیردولتی حامی زنان تحت خشونت خانگی در استان گلستان همزمان با هفته بهزیستی اقدام به برگزاری اولین جایزه ادبی داستان کوتاه یازده کلمه ای با عنوان یاورانه کرد.

3 مهر 1399

فراخوان اولین جشنواره ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی منتشر شد

اولین جشنواره ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی در سه بخش علمی، ادبی و هنری و اعطای تندیس مسئولیت پذیری اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می گردد.

11 شهریور 1399

درگاه نمایشگاه کتاب مجازی باید از کتابفروشی ها باشد، بحران اصلی بعد از کروناست!

به گزارش خبرنگاران علی محمد اسماعیلی دبیر انجمن کتابفروشان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی (خوشه) در گفت وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، درباره کسب و کار کتابفروش ها در روزهای منتهی به سال جدید و فروردین 99 گفت: تقریبا دو ماه است کتابفروشی های کشور...

22 خرداد 1399

به دنیای کتاب های محمود دولت آبادی سفر کنید

هر نویسنده ای برای خود دنیایی دارد و هر کتاب او، روایت گر بخشی از این دنیاست. برای کشف رمز و راز دنیای یک نویسنده، این بار در خبرنگاران مگ، سراغ یک نویسنده عظیم ایرانی رفته ایم: محمود دولت آبادی.

20 اردیبهشت 1399

یورش نظامیان آل خلیفه به 126 منزل مسکونی و بازداشت 42 بحرینی

خبرنگاران: جمعیت الوفاق بحرین در گزارشی درباره اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه گفت که نظامیان آل خلیفه با حمله به 126 منزل مسکونی و 178 تظاهرات طی شش روز گذشته، 42 شهروند بحرینی را بازداشت کردند.

16 اردیبهشت 1399

انتشار زندگی نامه آلبرت کوچویی

همه دلتنگی ها شامل زندگی نامه آلبرت کوچویی به قلم این گوینده رادیو و روزنامه نگار منتشر شد.

11 اردیبهشت 1399

تمام اردوها، همایش ها و مسابقات ورزشی دانش آموزان لغو شده است

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تمام اردوها، همایش ها و مسابقات ورزشی دانش آموزان لغو شده است، گفت: از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ها برای آموزش استفاده خواهد شد.

21 فروردین 1399

وارونگی در بازار نشر

به گزارش خبرنگاران، این رمان از مجموعه کتاب های قفسه آبی این ناشر منتشر شده است. نگارش وارونگی در تابستان سال 91 به انتها رسیده و در زمستان همان سال بازنویسی نهایی شده است.

16 فروردین 1399

پرواز با همای عقل و عشق

پرواز همای، خواننده موسیقی ایرانی از 12 سالگی با نوروزخوانی پا به عرصه موسیقی گذاشت و با تحصیل در ایران و ایتالیا و حشر و نشر با بزرگان موسیقی، راهی متفاوت را در موسیقی برای خود برگزید.

9 فروردین 1399

رشته هایی که آرزوی تحصیل در کمبریج و آکسفورد را محقق می کنند

دانشگاه آکسفورد وکمبریج از رقابتی ترین دانشگاه های جهان به شمار می آیند. پذیرش در برخی رشته ها در این دو دانشگاه آسان و در برخی دیگر سخت تر است.

3 دی 1398

طبیعت؛ لذت تماشا، لذت نقاشی

افرا خانی:طبیعت حال آدم را خوب می نماید. دوست هنرمند نقاشم می گوید: همه بیماری های بشر به خاطر این است که از طبیعت دور مانده است. مثلاً این دوست هنرمند به من می گفت: وقتی کنار دریا رفتی یا کنار رودخانه، بی کار ننشین و صدای آب را ضبط کن. شب وقتی غمگینی صدای...

2 دی 1398

نقشه مگی؛ داستان ارتباط های غیرپایدار

روزنامه بانی فیلم: در دنیای رمانتیک- کمدی ها و آثار در بردارنده موارد شیرین اجتماعی، بزرگانی تاریخی چون فرانک کاپرا، جورج کیوکر، هاوارد هاکز و البته بیلی وایلدر و ارنست لوبیچ به حدود و ثغوری دست نیافتنی رسیده اند و یادگاران دهه های 1930 تا 1960 آنها به برجسته...

25 آذر 1398

سیاست غرب در سیطره زنان

روزنامه ایران - وصال روحانی: مجله فوربس به رسم هرساله اش قدرتمندترین زنان دنیا را معرفی نموده است. فهرست حاضر، شامل قدرتمندترین زنان سال 2016 البته به انتخاب و گزینش نشریه فوربس است.

24 آذر 1398
تعداد: (26)