8 فعالیت شگفت انگیز که با هوش مصنوعی ChatGPT می توانید انجام دهید

به گزارش کد الکترونیک، اگر شما درباره هوش مصنوعی ChatGPT شنیده باشید، احساس می کنید که این هوش مصنوعی صرفا یک ربات ساده است و به همین علت احتمالا آن را دست کم خواهید گرفت. بنابراین، کارهای شگفت انگیزی می توانید با هوش مصنوعی ChatGPT انجام دهید؛ در این یادداشت به معرفی هشت فعالیت شگفت انگیز می پردازیم.

8 فعالیت شگفت انگیز که با هوش مصنوعی ChatGPT می توانید انجام دهید

هوش مصنوعی ChatGPT چیست؟

ChatGPT یک انجین هوش مصنوعی شبیه به انسان است. ChatGPT یک سیستم چت هوشمندِ الگوریتمی به شمار می رود که بر اساس منابع مبتنی بر اینترنت، تربیت می گردد تا یک رفتار شبیه به انسان از خود نشان دهد. هوش مصنوعی ChatGPT صرفا محدود به چند جمله ساده نیست و سوال و جواب های پیچیده ای را می توان برای به چالش کشیدن این هوش مصنوعی طراحی کرد.

شما می توانید از هوش مصنوعی ChatGPT سوالات پیچیده ای را پرسیده و این انجین بر اساس درک و فهمش از سوال، محتوا و اطلاعاتی که در سطح اینترنت به دست می آورد به این دسته از سوالات پاسخ می دهد. با این اوصاف، جالب است که استخراج اطلاعات به وسیله هوش مصنوعی صرفا کپی، پیست کردن داده ها از دایره المعارف نیست. شما می توانید از هوش مصنوعی ChatGPT برای انجام بعضی فعالیت ها کار بگیرید، متن ها را تجزیه و تحلیل نموده و حتی از ChatGPT یاری بگیرید تا با شما بازی کند.

با تمام این تفاسیر، جزء شروط برنامه ChatGPT است که هر اطلاعاتی که به واسطه سوال و جواب به وجود بیاید، برای مصارف تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین، این احتمال وجود دارد که در آینده، از اطلاعاتی که با ChatGPT رد و بدل می کنید، کاربردهای تبلیغاتی و تجارتی انجام گردد. با این حال، هشت فعالیت ساده وجود دارد که می توانید با این هوش مصنوعی انجام دهید و دغدغه چندانی از بابت سو استفاده اطلاعات نداشته باشید.

کتاب هوش مصنوعی به زبان ساده اثر بلی ویتبای انتشارات سبزان

28 %

79,000

57,000 تومان

مشاهده و خرید

1. نوشتن یک کاور لتر

آیا نوشتن کاور لتر برای شما کار سختی است؟ شما به خوبی می توانید این کار را برعهده هوش مصنوعی بگذارید. باید اعتراف کرد که نتایج بسیار حیرت انگیز خواهد بود.

شما بعلاوه این قدرت را دارید تا از هوش مصنوعی ChatGPT برای نوشتن یک کاور لتر برای یک موقعیت شغلی تعیین یا صنعت خاص بهره ببرید. طبیعتا، شما باید کاور لتر را بر اساس مهارت ها، گواهی نامه ها و سایر موارد ویرایش کنید اما به طور کلی، هوش مصنوعی ChatGPT به خوبی می تواند یک الگوی مناسب را برای کاور لتر بنویسد. ما از ربات خواستیم برای یکی از فارغ التحصیلان برای یک موقعیت شغلی در حوزه برنامه نویسی، کاور لتر مناسبی را بنویسد.

2. یک رزومه بنویسید

نوشتن یک رزومه هم شبیه به نگارش کاور لتر، حوصله می طلبد و بسیاری از افراد در حوصله و وقت شان نمی گنجد تا برای نگارش یک رزومه اصولی وقت بگذارند. به همین علت، شما می توانید از هوش مصنوعی ChatGPT برای نوشتن یک رزومه بهره ببرید.

شبیه به کاور لتر، شما باید پس از نگارش رزومه به وسیله ChatGPT، مجدد متن را بازخوانی و ویرایش کنید تا بر اساس مشخصات خودتان، رزومه آماده گردد. به طور معمول، یکی از سریع ترین راه ها برای داشتن یک الگوی رزومه خوب، بهره برداری از قدرت ChatGPT است. شما پس از دریافت الگوی رزومه باید عنوان شغلی، نام شرکت ها و تاریخ هایی که در شرکت های مختلف مشغول به کار شده اید را در متن تغییر دهید.

3. فراوری فهرست پیشنهادی نام شرکت و محصول

آیا احتیاج دارید تا یک نام جالب و قابل توجه را برای یک ایده یا یک شرکت پیدا کنید؟ ما به ChatGPT گفتیم که یک شرکت راه اندازی نموده ایم تا صدای پارس سگ را بتوان به واسطه یک سخت افزار، به انگلیسی ترجمه کرد. بر این اساس، فهرستی از نام های مجذوب نماینده برای شرکت به وسیله این هوش مصنوعی به ما ارائه گردد.

ChatGPT در این ماجرا هم ما را ناامید ننموده و فهرستی از 15 نام پیشنهادی را به ما تحویل داد.

4. نوشتن متون شعر و آهنگ

از هوش مصنوعی ChatGPT خواستیم تا متن یک آهنگ یا شعر را بنویسد. از این هوش مصنوعی خواستیم تا آهنگی از یک سگ بنویسد که در کوشش کلنی سازی در کره مریخ است. نتایجِ به دست آمده به وسیله انجین ChatGPT حیرت انگیز بود. با کمی دست کاری در متن شعر، به راحتی می توان متون شعر را برای دامنه سنی بچه ها تبدیل به یک آهنگ با ریتم کرد.

از سوی دیگر، از ChatGPT خواستیم تا درباره یک سگ که با استفاده از زیر دریایی در حال اکتشاف اقیانوس است و با دلفین ها دوست شده، یک شعر بنویسد. این برنامه توانسته به خوبی وظیفه اش را انجام دهد.

5. یک جشن یا رویداد را برنامه ریزی کنید

آیا برای راه اندازی یک جشن احتیاج به یاری دارید؟ ما از ChatGPT خواستیم تا به ما یاری کند تا فهرستی از فعالیت ها را برای یک جشن تولد با تم بازی ماینکرفت (Minecraft) پیشنهاد دهد.

با وجود این که تمامی فعالیت های پیشنهادی به فکر من هم بالاخره می رسید، انجین ChatGPT در کمترین زمان ممکن فهرستی از برترین فعالیت ها را گردآوری و بیان کرد. از طرفی دیگر، امکان دارد والدینی بخواهند برای فرزند خود، تولد با یک تم خاص و مخصوص به یک بازی ویدیویی بگیرند و از طرفی هیچ ایده ای هم نداشته باشند که محیط و دنیای بازی به چه صورت است. در این سناریو، هوش مصنوعی ChatGPT به دادِ خانواده مورد نظر می رسد.

6. یک درخواست برای هوش مصنوعیِ هنری ایجاد کنید

آیا می خواهید مهارت های هوش مصنوعیِ هنری را تقویت کنید؟ اگر از ChatGPT به این منظور یاری بگیرید، این انجین می تواند شما را شگفت زده کند.

ما از ChatGPT خواستیم تا یک تصویر با الهام از بازی ویدیویی Legend of Zelda: Breath of the Wild را به سبک پابلو پیکاسو به تصویر بکشد. ChatGPT در پاسخ به ما گفت که از Dall-E به این منظور باید استفاده گردد.

هوش مصنوعی چهار تصویر زیر را در سبک مذکور فراوری می نماید:

7. یک بازی نقش آفرینی مبتنی بر متن انجام دهید

یک فعالیت جالب و بامزه با هوش مصنوعی ChatGPT، به کار گرفتن انجین در انجام یک بازی ویدیویی در سبک نقش آفرینی مبتنی بر متن است. این بازی ویدیویی به شدت مفرح خواهد بود و تا هر زمان که بخواهید می توان این بازی را با ChatGPT ادامه داد؛ چراکه بازی بر اساس تعامل های شما با هوش مصنوعی به طور فعالانه تکامل می یابد.

اگر از ChatGPT بخواهید تا دانجن مستر یک بازی نقش آفرینی باشد، هوش مصنوعی از شما اطلاعات بیشتری پیرامون ژانر، کاراکترها و سایر مولفه ها می پرسد. ما به ChatGPT درباره دنیای تخیلی بازی چنین چیزهایی را گفتیم:

انجام بازی با این هوش مصنوعی به شدت مجذوب نماینده و حتی شوکه نماینده است؛ چراکه بازی در بعضی از فعالیت ها شبیه به انسان رفتار می نماید. در هر بخش از اکشن های مهمِ بازی، هوش مصنوعی چند گزینه مختلف جلو روی ما برای پیشروی می گذاشت. داستانِ بازی بر اساس انتخاب های شماست که تغییر و تحول یافته و منحصر به فرد می گردد.

8. مفاهیم یادگیری برنامه نویسی و دیباگ کردن کد

اگر درباره هوش مصنوعی ChatGPT مقالات زیادی را مطالعه نموده باشید، احتمالا متوجه شده اید که بسیاری از کاربرها در این رابطه صحبت می نمایند که ChatGPT تا چه حد سریع و دیوانه وار می تواند یک کد را بنویسد.

در این رابطه که به شما پیشنهاد دهیم از ChatGPT برای برنامه نویسی و نوشتن کد بهره ببرید دو به شک بوده ایم؛ چراکه هنوز دقیقا نمی دانیم کدی که این هوش مصنوعی به ما تحویل می دهد کاملا خوب است یا خیر.

با تمامی این تفاسیر، بهره برداری از این تواناییِ ChatGPT برای یادگیری مفاهیم تازه حوزه ی برنامه نویسی سودمند است. بعلاوه اگر از این هوش مصنوعی بخواهید تا یک اختلال و اشتباه را از کدی که نوشته اید پیدا کند، به احتمال زیاد ChatGPT در یافتن ایراد مورد نظر موفقیت آمیز عمل خواهد نمود و در صدد حل این اشتباه برخواهد آمد.

آیا در حال یادگیری یک برنامه یا یک زبان هستید؟ از هوش مصنوعی بخواهید تا مثال هایی را برای شفاف سازی فکر شما ارائه دهد.

تقریبا هر چیز که بخواهید!

با وجود این که در این مطلب تنها هفت فعالیت ذکر شده، شما می توانید فعالیت های بسیار متنوع و زیادی با این هوش مصنوعی داشته باشید. چند مثال دیگر را می توان در این رابطه به طور خلاصه ارائه داد:

  • از هوش مصنوعی بخواهید خاتمه فیلم ماتریکس (The Matrix) را در صورت تغییر یک مولفه در سکانس خاتمهی، به برترین و منطقی ترین شکل ممکن تغییر دهد.
  • از هوش مصنوعی بخواهید تا به شما آموزش دهد چطور می توان یک ماشین را سیم کشی کرد. هر چند، ChatGPT در انجام کارهایی که از لحاظ اخلاقی تعریف درستی ندارد، رفتار چندان جالبی نخواهد داشت. با این حال، می توانید در این ماجرا این طور هوش مصنوعی را قانع کنید که در حال نوشتن یک رمان درباره سرقت ماشین هستید!
  • از هوش مصنوعی بخواهید دستورهایی را برای پلتفرم دستیار خانگیِ یک منزل هوشمند بسازید. هر چند، هوش مصنوعی باید به اطلاعات پیرامون ابزارهای هوشمند منزل دسترسی داشته باشد.
  • از هوش مصنوعی بخواهید تا متن یک آهنگ را بر اساس سلیقه شما تغییر دهد.

کتاب هوش مصنوعی به زبان ساده اثر بلی ویتبای انتشارات سبزان

28 %

79,000

57,000 تومان

مشاهده و خرید

منبع: howtogeek

سوال و جواب های رایج درباره هوش مصنوعی ChatGPT

چگونه هوش مصنوعی ChatGPT کار می نماید؟

ChatGPT یک سیستم چت هوشمندِ الگوریتمی به شمار می رود که بر اساس منابع مبتنی بر اینترنت، تربیت می گردد تا یک رفتار شبیه به انسان از خود نشان دهد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 بهمن 1401 بروزرسانی: 29 بهمن 1401 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2356

به "8 فعالیت شگفت انگیز که با هوش مصنوعی ChatGPT می توانید انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 فعالیت شگفت انگیز که با هوش مصنوعی ChatGPT می توانید انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید