9 سوالی که باید از شریک عاطفی خود بپرسید

به گزارش کد الکترونیک، در هر مرحله از یک رابطه عاشقانه، پرسیدن سوال های مناسب می تواند یاری کند تا رابطه شما به مرحله بعدی برود و به سمت اهداف مشترک حرکت کنید. در روزهای اولیه آشنایی که سعی می کنید بفهمید فرد مقابلتان چه کسی است تا مراحل بعدی که مشخص می کنید این رابطه، تبدیل به یک تعهد همیشگی می گردد یا نه، سوالات شما نقش بسیار مهمی دارند.

9 سوالی که باید از شریک عاطفی خود بپرسید

ما در این مقاله تعدادی از سوالات آشنایی را که باید در مراحل مختلف از فرد مقابلتان بپرسید، نوشته ایم.

سوالات آشنایی در اوایل رابطه

اگر به جدی شدن رابطه تان فکر می کنید، پرسیدن سوالات کلیدی در مراحل اولیه آشنایی بسیار مهم است. این کار می تواند به شما یاری کند تا سازگاری کلی خود را با فرد مقابل معین کنید و بفهمید که آیا او برای ادامه رابطه مناسب است یا خیر. در ادامه درباره سه سوال اصلی در این دوره شرح می دهیم.

1. چه چیزی هویت شما را ساخته است؟

درک گذشته، انگیزه و علایق فعلی فرد مقابلتان به شما یاری می نماید در خصوص آن ها بیشتر بدانید و بفهمید که چقدر زندگی تان با هم تناسب دارد. هدر کنت می گوید: این سوالات می توانند از دسته سوالات یخ شکن در قرار اول باشند که به تبادل نظرهای عمیق تر یاری می نمایند.

می توانید از آن ها در خصوص نحوه تربیتشان، کارهایی که در اوقات فراغت انجام می دهند، افراد مهم زندگی شان، شرایط مالی ، اهدافی که دارند و این که آیا برای رسیدن به آن ها کوشش می نمایند یا نه، برنامه های بلندمدتی که برای زندگی دارند و این که چه چیزی آن ها را راضی می نماید، سوال بپرسید.

در آشنایی و در طول رابطه، به جواب هایی که آن ها می دهند واقعا گوش کنید. ما در بسیاری از مواقع، به جای تمرکز روی صحبت های فرد مقابل، به آنچه که بعدا می خواهیم بگوییم، فکر می کنیم.

2. در شریک زندگی تان دنبال چه چیزی هستید؟

این که در همان ابتدا بدانیم فرد مقابلمان در جستجوی چه چیزی است، اهمیت بسیار زیادی دارد. ایدئال ها و اولویت های افراد تغییر می نمایند، اما داشتن تصویری واضح از چیزی که آن ها می خواهند، دید خوبی به شما می دهد تا بفهمید که آیا شما با آن ها سازگار هستید یا نه.

3. آیا ما ارزش های مشابهی داریم؟

یکی از مهم ترین سوالات آشنایی، درباره هماهنگی ارزش های دو طرف رابطه است. برای لذت بردن از یک رابطه لازم نیست در خصوص همه چیز توافق کنید. با این وجود مهم است که در مسائل اصلی هم عقیده باشید یا برنامه ای برای حل اختلافات اصلی داشته باشید.

سید میلر می گوید: باید ببینید که آیا در رابطه با ازدواج، بچه ها و مسائل معنوی ارزش های اصلی یکسانی دارید یا نه. این موضوع شاید در حال حاضر برایتان مهم نباشد یا فکر کنید ربطی به کیفیت رابطه تان ندارد اما در آینده، متوجه اهمیت آن ها می شوید. اگر ارزش های مشابهی ندارید، احتمالا این رابطه دوام زیادی نخواهد داشت.

سوالات آشنایی در اواسط رابطه

در اواسط رابطه احتمالا با شریک عاطفی خود احساس راحتی بیشتری می کنید و او را به خوبی می شناسید. شما باید بدانید که آن ها درباره مسائل مربوط به بچه ها، مذهب، کار کردن، امور مالی و سیاسی چه عقیده ای دارند. در این مرحله باید مشخص کنید که رابطه شما از نظر دوام و تعهد در آینده، در کجا قرار گرفته است. در ادامه چند سوال مهم برای اواسط رابطه نوشته ایم.

4. آیا این رابطه به عشقی پایدار تبدیل می گردد؟

معمولا اوایل رابطه، طلایی ترین زمان برای زوج هاست٬ زیرا احساسات و هیجانات آن ها بسیار شدید است. این هیجانات زمانی که شما وارد روتین زندگی و رابطه می شوید، کمی کاهش می یابد؛ به همین علت این مرحله زمان خوبی است تا معین کنید در کجای زندگی یکدیگر قرار دارید.

میلر می گوید: باید ببینید وقتی هیجانات و شور و شوق اولیه از بین رفت، هنوز چیزی برای ماندن در این رابطه وجود دارد؟ چیزی اساسی تر و معنادارتر مانند عشق.

5. چه زمانی می خواهید ازدواج کنید و بچه دار شوید؟

اگر ازدواج و داشتن فرزند برای شما مهم هستند، معین کردن زمانی برای این دو، از نظر شما و شریک عاطفی تان، ضروری است. اگر نظرات مشابهی نداشته باشید، گفت وگوی زودهنگام در این مورد یاری می نماید تا در وقتتان صرفه جویی کنید و مانع از رنجش یکدیگر شوید.

6. چگونه شور و اشتیاق رابطه مان را حفظ کنیم؟

رابطه ها پستی و بلندی های مختلفی دارد و گاهی مسائل مربوط به زندگی می تواند مانع از خوب پیش رفتن آن گردد. جرقه عشق و احساسات ممکن است همواره تا این میزان روشن نباشد، بنابراین یکی دیگر از مهم ترین سوالات آشنایی، صحبت کردن در خصوص راه های حفظ اشتیاق در رابطه است. این کار به شما یاری می نماید تا برای شرایط مختلف در رابطه خود آماده شوید.

دکتر میلر می گوید: راه های مختلفی برای حفظ اشتیاق وجود دارد٬ اما مهم ترین چیز این است که مطمئن شوید همواره احتیاجها و خواسته های خود را بیان می کنید. این دو ممکن است در طول زمان تغییر نمایند ، اما اگر خواسته هایتان را با کسی که دوستش دارید به اشتراک بگذارید، می توانید آن ها را محقق کنید.

سوالاتی که باید بعد از ازدواج از یکدیگر بپرسید

شاید پرسیدن سوال از شریک زندگی تان بعد از ماه ها و حتی سال های طولانی، عجیب به نظر برسد. با این حال ما همواره در حال رشد و تغییر هستیم و حفظ یک رابطه سالم احتیاج به کنجکاوی در خصوص دیگری و تمایل به برآورده کردن احتیاجهای شریک زندگی تان دارد.

هدر کنت می گوید: احتیاجی نیست که هر روز یک گفت وگوی عمیق درباره رابطه تان داشته باشید، زیرا این کار قطعا خسته نماینده خواهد شد، اما ضروری است که هر چند وقت یک بار اوضاع و شرایط را آنالیز کنید تا به فرد مورد علاقه تان نشان دهید که او و رابطه تان چقدر برای شما اهمیت دارد.

7. در سال های اخیر چه تغییراتی نموده اید؟

این سوال ممکن است شریک زندگی شما را متعجب کند، زیرا احتمالا خودشان قبلا به آن فکر ننموده اند. تبادل نظر در خصوص تغییرات شخصی تان به شما یاری می نماید تا از اهداف، اولویت ها و علایق یکدیگر مطلع شوید. مطالعات علمی نشان می دهند که یک ارتباط موثر می تواند رضایت بخشی رابطه را تا اندازه زیادی افزایش دهند.

8. چگونه می توانم کنارت باشم؟

این سوال دو کار انجام می دهد: اول این که نشان می دهد که شما همچنان وقتتان را به برترین دوست و شریک زندگی تان اختصاص داده اید و در کنار آن، راه های راضی کردن فرد مورد علاقه تان را یاد می گیرید.

9. چگونه مدت زمان بیشتر و باکیفیت تری را در کنار هم سپری کنیم؟

هر چه مدت زمان بیشتری در یک رابطه باشید، راحت تر وارد جریان روزمره زندگی می شوید و جنبه عاشقانه رابطه تان را نادیده می گیرید. با گفت وگو کردن در خصوص روش هایی که می توانید زمان باکیفیتی را در کنار هم سپری کنید، می توانید از لحظه های با هم بودن، لذت بیشتری ببرید.

منبع: verywellmind

این مطلب فقط جنبه آموزش و اطلاع رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه های این مطلب حتما با یک متخصص مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر بیانیه برطرف مسؤولیت کد الکترونیک مگ را بخوانید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 آبان 1401 بروزرسانی: 18 آبان 1401 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2307

به "9 سوالی که باید از شریک عاطفی خود بپرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 سوالی که باید از شریک عاطفی خود بپرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید