پاپ این آثار تاریخی مهم یونان را پس می دهد (تور یونان ارزان)

به گزارش کد الکترونیک، بر اساس اطلاعاتی که در وبسایت موزه واتیکان منتشر شده است، یکی از این آثار تاریخی مجسمه ای است که به شکل اسب ارابه آتنا ساخته شده است و در بخش غربی پارتنون نصب شده بود. دو مجسمه دیگر نیز به شکل سر یک پسر جوان و یک مرد ریش دار حجاری شده اند.

پاپ این آثار تاریخی مهم یونان را پس می دهد (تور یونان ارزان)

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

پاپ فرانسیس میخواهد سه اثر تاریخی متعلق به معبد پارتنون که در واتیکان نگهداری می شوند را به یونان بازگرداند.

به گزارش رویترز، پاپ فرانسیس سه اثر تاریخی دو هزار و 500 ساله متعلق به معبد باستانی پارتنون که بیش از یک قرن در مجموعه های پاپی موزه های واتیکان نگهداری می شوند را به یونان پس می دهد.

واتیکان با انتشار بیانیه کوتاهی اعلام نمود: پاپ این آثار تاریخی را به سرپرست کلیسای ارتدکس یونان تحویل خواهد داد.

پارتنون که در آکروپولیس آتن واقع است، در قرن پنجم پیش از میلاد به عنوان معبدی برای پرستش آتنا بنا شد و باستان شناسان کتیبه های این معبد را به عنوان بعضی از نفیس ترین نمونه های مجسمه سازی یونان باستان می شناسند.

بر اساس اطلاعاتی که در وبسایت موزه واتیکان منتشر شده است، یکی از این آثار تاریخی مجسمه ای است که به شکل اسب ارابه آتنا ساخته شده است و در بخش غربی پارتنون نصب شده بود. دو مجسمه دیگر نیز به شکل سر یک پسر جوان و یک مرد ریش دار حجاری شده اند.

این مجموعه آثار تاریخی از قرن نوزدهم میلادی در واتیکان نگهداری شده اند. وزیر فرهنگ یونان ضمن تشکر از پاپ فرانسیس، این اقدام را تصمیمی سخاوتمندانه بیان کرد.

این سه اثر تاریخی درحالی به یونان بازگردانده می شوند که مقام های بریتانیا و یونان همچنان بر سر مالکیت آثار تاریخی مشهور به مرمر های پارتنون هنوز به توافق نرسیده اند. مقام های یونان بار ها استرداد دائمی مجموعه مجسمه های دو هزار و 500 ساله ای را خواهان شده اند که در اوایل قرن نوزدهم میلادی به وسیله یک دیپلمات بریتانیایی از معبد پارتنون خارج شده اند. موزه بریتانیا که هم اکنون از این مجموعه مجسمه ها نگهداری می نماید، همیشه از استرداد این مجموعه آثار تاریخی امتناع نموده است.

منبع: فرادید
انتشار: 4 دی 1401 بروزرسانی: 4 دی 1401 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2325

به "پاپ این آثار تاریخی مهم یونان را پس می دهد (تور یونان ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاپ این آثار تاریخی مهم یونان را پس می دهد (تور یونان ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید