زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

به گزارش کد الکترونیک، اختصاصی خبرنگاران ؛ چندی پیش در مقاله ای با اسم دیدنی ترین مکان های اروپا آغاز به معرفی 10 جاذبه برتر گردشگری اروپا کردیم امروز در ادامه این مقاله می خواهیم فهرست 10 تایی جاذبه های گردشگری اروپا را کامل کنیم.

زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

لوور، پاریس

پس شما به سفری مذهبی برای دیدن نقاشی مونا لیزا رفته اید و در نهایت متوجه شده اید که دیدن آن چندان هم شوکه نماینده نیست… برترین بخش موضوع این است که اکنون می توانید باقی روز خود را با گم شدن (هم در معنای فیزیکی و هم استعاریِ آن) در هزارتویِ تالارهای متعددِ یکی از برترین موزه های دنیا بگذرانید.

آنقدری هنر در موزۀ لوور یافت می گردد که اگر برای هر اثر حتی یک دقیقه هم وقت بگذارید (البته اگر مدت زمانی را که به تحسین نمای خود ساختمان خواهید گذراند فراموش کنیم) حدود 24 روز زمان خواهد برد تا بتوانید تمام این آثار را دیدن کنید.

ارویّتو، ایتالیا

برای هر کسی که از ایتالیای مرکزی بازدید می نماید، بازدید از این مکان یک بایدِ مطلق است. این دهکدۀ کوچک در موقعیتی متزلزل بروی یک فلات سنگی و مستحکم در منطقه آمبریا بنا شده است. این منطقه در نظر من تجربۀ واقعیِ ایتالیاست.

راه باریکه های فرسوده، جاده های سنگ فرش شده، ساختمان های زیبا و رنگ های خاکی، که تمامشان با صدای زنان مسن ایتالیایی که لپ های نوادگان خود را می کشند، در هم آمیخته اند. می توانم صادقانه بگویم که این یکی از قسمت های مورد علاقه من در کل اروپاست.

این دهکده به وسیله تلکابینی که ایستگاه آن در کنار ایستگاه قطار واقع شده است، قابل دسترسی است. زمانی که به وسیله این تلکابین بالا رفتید، می تواند به راحتی در تمام دهکده قدم بزنید و به دیدن چشم انداز های زیبا و بکرِ ییلاقات اطراف بپردازید که تاکستان ها، درخت های میوه، کلیسا ها و صومعه های قدیمی را در خود جای داده اند. علاوه بر اینها، یک کلیسای جامع به نسبت مجذوب نماینده و گیرا که متعلق به قرن چهارده هست هم در این مکان واقع شده است و مجموعه ای از تونل های زیرزمینی، گذرگاه ها، خندق ها و سرداب هایی هم اینجا هستند که در اعماق صخرۀ پائینی خود روستا ساخته شده اند و به نام شهر زیرزمینی شناخته می شوند. به خاطر میانگین سن بسیار بالایِ ساکنین چروک خوردۀ ارویتو (در آنجا همه واقعا، براستی پیر هستند)، راه چاره های متعددی برای مواقع اضطراری (همانند باجه های تلفن) در سراسر دهکده تعبیه شده اند.

سانتورینی، یونان

من واقعا برای الاغ های درون سانتورینی متاسفم. آنها وظیفه نامطلوبِ حملِ صفی تمام نشدنی از جهانگرد ها به بالای دامنۀ یک صخرۀ واقعا عظیم را بر دوش دارند. چرا که این مکان، یک کانون داغ جهانگردی به حساب می اید (من معمولا از اینجور جاها متنفر هستم) با اینحال در این مورد قصد دارم از دردسر کنار آمدن با جهانگرد های دیگر صرف نظر کنم، چرا که سانتورینی واقعا بی نظیر است. این جزیرۀ یونانی، که شکلی مشابه با هلال ماه دارد، باقیماندۀ یک جزیرۀ تقریبا قرینه است.

یکی از عظیمترین فوران های آتشفشان که در طول تاریخ بشریت ثبت شده است (و به نام مینوان شناخته می گردد) حدود دویست و پنجاه سال پیش، این جزیره را تکه تکه نموده است. بله، این واقعیت دارد که بیشتر این جزیره از بین رفته است!

علتی که پشتِ رنگ سیاهِ شن های معروف ساحل های سانتورینی است، همین فعالیت های آتشفشانی است. یکی از مجذوب نمایندهیت های این جزیره، شهر باستانی اُویا در سمت شمال غربی آن است. این شهر به خاطر سقف های آبی و گنبدی شکل، خانه های سفید رنگ و بعلاوه مزیت دیدنی غروب های افسانه ای معروف است.

دیدن این غروب ها خود به تنهایی علت کافی برای آمدن به این جزیره است. اگر به این جزیره رفتید، درنگ نکنید و سریعا به جمع جهانگرد های مشتاقی بپیوندید که در آغاز شامگاه جمع می شوند تا از آخرین ساعت های خورشید لذت ببرند که به آرامی به درون قسمت جنوبی دریای اژه فرو می رود.

بورن، ایرلند

یک قطعه زمین چگونه به نظر می رسید اگر که مردم از کاشت محصول، درخت و چمن در آن دست بر می داشتند، و بعد از آن تصمیم می گیرفتند که به جای اینها در آن سنگ پرورش دهند؟ جواب این سوال را می توان در منطقه ای در ایرلند به نام بورن پیدا کرد.

اسم بورن از کلمۀ ایرلندی بویرین نشات گرفته است که به معنی سنگ عظیم است… آیا تعجب نموده اید که چرا چنین اسمی روی آن گذاشته اند؟ علتش این است که این منطقۀ روستاییِ واقع شده در ایرلندِ شمال غربی، بیشتر از سنگ تشکیل شده است تا خاک.

من هیچ ایده ای در خصوص این ندارم که کشاورزان در این منطقه چکار می نمایند وقتی که بیشتریت زمین آنها را سنگ های عظیمی اشغال نموده اند. در بورن، مردم مانند تمام قسمت های دیگرِ ایرلند بسیار گرم و صمیمی هستند.

جاده های این منطقه هم آنقدر باریک هستند که هر بار از کنار ماشین دیگری عبور می کنید چندین تار مویتان سفید خواهند شد. تعدادی مکان دیدنی هم در اینجا وجود دارد که همگی بسیار به یاد ماندنی هستند و شامل صخره های افسانه ای موهر، دهکدۀ کوچک دینگل که موسیقی در آن جریان دارد، می شوند.

بورن مکانی است که می توانید در آن به پیاده وری در جهت های باریک، صعود از تخته سنگ های قدیمی، گشت و گزار در زمین های پر از گاو و پایکوبییدن با موسیقی عالی ایرلندی بپردازید. بورن، برترین تجربۀ ایرلند است که می توان به دست آورد.

جزیرۀ اسکای، اسکاتلند

در اسکاتلند، شمالی ترین جزیرۀ هربراید مرکزی، یک مکان بسیار خوش چشم انداز، غیر حاصلخیز و مهار نشده است. این جزیره، برای کمپ زدن و پیاده روی فوق العاده است و تعدادی از درگیرنماینده ترین چشم انداز های موجود در تمام انگلستان را در خود جای داده است.

اسکای بعلاوه قابلیت تقریبا منحصربفردی دارد، این جزیره کاری می نماید که ساکنین آن همیشه طوری به نظر آیند که گویا تازه از خواب بیدار شده اند و از تخت خود بیرون آمده اند. اسکای بسیار بادخیز است، براستی، واقعا، شدیدا بادخیز است؛ حتی در تابستان (که معلوم نیست در اسکاتلند وجود خارجی داشته باشد یا نه، و هنوز هم بر سر آن بحث است).

علاوه بر این، دو جاذبه در این جزیره وجود دارند که آن را از بسیار دیدنی به واقعا بی نظیر تبدیل می نمایند:

پیرمرد اِستور نام قله سنگی است که بر قسمت جنوبی تروتِرتیش پِنینسولا مسلط شده است. شما می توانید این قله را از کیلومتر ها دورتر ببینید و اگر که مراقب باشید حتی می توانید تا پای آن هم بالا بروید (سنگ های لق بسیار و شیب بسیار تند مشکلاتی هستند که در صعود با آنها روبرو خواهید شد)، که البته چشم اندازی که در آن بالا خواهید داشت واقعا به زحمتش می ارزد. اگر کمی شانس بیاورید، این ابرهای کم ارتفاع هم بر این مکان سایه می افنمایند و در نتیجه فضای بی نظیر تری برای شما خلق خواهد شد. از این مکان در بسیاری فیلم ها به اسم یک مکان فیلم برداری استفاده شده است که آخرین آنها هم پرامِتِئوس، اثر ریدلی اسکات است.

گلن افسانه ای یک منطقه کوچک در حومه های یو-ایگ است که تا حد زیادی جادویی به نظر می رسد، البته بگونه ای ترسناک هم هست. تعدادی تپۀ مارپیچ با شکل های عجیب و غریب، درخت های پیر و پیچ دار، و تل ها و دایره هایی از سنگ، همگی باعث می شوند که این مکانِ ایده آل یک جادوگر باشد (طبق افسانه ها اگر که شما تحت تاثیر نور های جن و پری به داخل یکی از این دایره های سنگیِ جن و پری کشیده شوید، همانجا زندانی خواهید شد و تا ابد از پایکوبی آنها در خلسه خواهید بود).

متاسفانه من نتوانستم جن و پری، یا حتی نور ترسناکی را ببینم، اما با اینحال گلن یک تجربۀ واقعا به یاد ماندنی خواهد بود و عکس های بسیار منحصر بفردی هم می توان در آن گرفت.

12 کلیسای معروف فرانسه

جاهای دیدنی توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

15 علت برای تجربه یک مسافرت تنهایی

20 جاذبه گردشگری برتر آسیا

منبع: آلامتو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1886

به "زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید