سلامتی و پزشکی

سرانجام فاز اول واکسیناسیون کرونا در کشور تا نیمه اردیبهشت ماه

معاون بهداشت وزارت بهداشت از سرانجام فاز اول واکسیناسیون کرونا و آغاز فاز دوم تا نیمه اردیبهشت ماه 1400 اطلاع داد.

21 اردیبهشت 1400

طالع بینی ازدواج چینی؛ متولدین سال سگ

خبرنگاران | سرویس سرگرمی - مایکل جکسون، سقراط، چرچیل و ولتر از متولدین سال سگ هستند. اغلب متولدین سال سگ انسان هایی بوده اند هوادار عدالت. این افراد زندگی عشقی جالبی هم دارند. اگر شما هم متولد سال سگ هستید ممکن است با این افراد شباهت هایی داشته باشید! طالع...

20 اردیبهشت 1400

ثبت 31 اثر از استان قزوین در فهرست آثار ملی

مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: سال گذشته 31 اثر تاریخی و فرهنگی منقول، غیرمنقول، ناملموس و طبیعی استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

16 اردیبهشت 1400

ویروس نفرت در آمریکا چگونه قربانی می گیرد؟

از مارس 2020 سراسر آمریکا شاهد 3800 مورد جنایت ناشی از نفرت علیه آسیایی تبار بوده و این در حالی است که گزارش های ثبت شده فقط بخش کوچکی از حوادث نفرت آمیزی است که اتفاق افتاده اند.

15 اردیبهشت 1400

دستاوردهای سفر ظریف به آسیای میانه

ایرنا نوشت: سفر هفته گذشته وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به آسیای میانه با توجه به اهمیت فراوان آن در دیپلماسی متوازن و اولویت بخشی به روابط با همسایگان، موجبات همکاری و تعامل منطقه ای را فراهم کرد.

14 اردیبهشت 1400

افزایش 10 درصدی ثبت نام داوطلبین انتخابات شورای شهر در خوزستان

خبرنگاران/خوزستان رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت: سال جاری در دوره ششم انتخابات شوراهای شهر نسبت به دوره پنجم، 10 درصد افزایش ثبت نام را در میان داوطلبان داشته ایم که قابل توجه است.

13 اردیبهشت 1400

تخم مرغ های غیر بسته بندی در معرض کرونا هستند

تهران (پانا) - وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که پوسته تخم مرغ غیر بسته بندی در معرض آلودگی های محیطی و ترشحات تنفسی افراد مختلف است، بنابراین در شرایط همه گیری ویروس کرونا از خرید و مصرف تخم مرغ غیربسته بندی خودداری کنید.

11 اردیبهشت 1400

نهاوندیان: مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی تمدید شد خبرنگاران

معاون مالی رئیس جمهور بیان کرد با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا و آثار مالی آن، ستاد ملی کرونا با هدف مانع زدایی و پشتیبانی از فراوری، با تمدید مهلت مشخص شده در قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی به مدت شش ماه موافقت کرد.

9 اردیبهشت 1400

اطلاعیه سازمان بورس درباره عدم حضور در نمایشگاه بورس و بانک

تهران (پانا) - سازمان بورس و اوراق بهادار به دلیل ورود موج چهارم کرونا در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه حضور نخواهد داشت.

9 اردیبهشت 1400

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشور

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت آمار مبتلایان، بهبودیافتگان و فوتی های کرونا طی شبانه روز گذشته را گفت.

8 اردیبهشت 1400

تغییر رنگ بندی شهرها با توجه به کرونای جهش یافته

تهران (پانا) - وزیر بهداشت گفت در آینده نزدیک متغیرهای رنگ بندی شهرهای کشور با در نظر دریافت مولفه های تاثیرگذار مانند ویروس جهش یافته تغییر می یابد و محدودیت ها متناسب با رنگ بندی های جدید، ابلاغ خواهد شد.

8 اردیبهشت 1400

فرایند فعلی هزینه کرد از جیب اقتصاد برای سیاست باید تغییر کند

رئیس اتاق ایران با بیان اینکه در کشور ما تعادلی بین اقتصاد و سیاست وجود ندارد، گفت: امروز در تمام کشورهای توسعه یافته، سیاست به اقتصاد یارانه می دهد، اما در کشور ما روزبه روز یارانه ای که بخش اقتصاد برای سیاست هزینه می نماید، افزون می گردد.

7 اردیبهشت 1400

بازنگری برنامه آموزشی 13 رشته علوم پزشکی خبرنگاران

دبیرخانه علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در سال 99 به بازنگری 13 برنامه آموزشی با مشارکت هیات های بورد پرداخته است.

6 اردیبهشت 1400

سران بروکسل در آنکارا و گفت وگو درباره اختلافات؛ درمان یا تزریق مُسکن؟

با آن که در روابط اتحادیه اروپا و ترکیه، اختلافات مهمی وجود دارد اما طرفین به دنبال حفظ موازنه هستند و رویکرد فعلی آنان، نه درمان قطعی بلکه پانسمان زخم ها و تزریق مُسکن است.

3 اردیبهشت 1400

5 تغییر که با بالا رفتن وزن ایجاد می شوند

اضافه وزن برای سلامتی شما بسیار مضر است و تغییراتی در بدن به وجود می آورد که در ادامه به آن می پردازیم:

3 اردیبهشت 1400

بازگشت کابوس تروریسم داخلی به کنگره امریکا

بومرنگ خشونتی که دولت های امریکا بذر آن را در خاورمیانه کاشتند، باعث رواج خشونت ها در سراسر دنیا شده است و اکنون بازتاب های آن در واشنگتن مشاهده می گردد. کمتر از سه ماه از هیاهوی مرگبار هواداران دونالد ترامپ در کاخ کنگره امریکا و کاهش تمهیدات ایمنی با...

29 فروردین 1400

خدمات رسانی نوروزی گروه جهادی منتظران ظهور در مناطق محروم استان خراسان شمالی

گروه جهادی منتظران ظهور در ایام نوروز به مردم مناطق محروم خراسان شمالی خدمات رسانی می نمایند.

29 فروردین 1400

مالیات خانه های خالی چگونه محاسبه می گردد؟

تهران (پانا) - خاتمه مالیات بر خانه های خالی با فراز و فرودهای بسیار در سال گذشته به قانون تبدیل شد و به مرحله اجرا رسید. طبق اعلام رئیس کل سازمان امور مالیاتی، مرداد 1400 اولین مالیات از خانه های خالی دریافت می گردد.

28 فروردین 1400

کاندیداها نباید تبلیغات زود هنگام را آغاز نمایند

خبرنگاران/کردستان رییس دادگستری شهرستان سقز گفت: کاندیداها نباید تبلیغات زودهنگام را آغاز نموده و به بهانه اینکه کار ستادی نیست و طرفداران مشغول طرفداری هستند اساس انتخابات را زیر سؤال ببرند.

27 فروردین 1400

تجهیزات تصویربرداری پزشکی با فناوری نانو قوی تر می شوند خبرنگاران

پژوهشگران سوئیسی نشان دادند که با استفاده از فناوری نانو می توان تجهیزات پزشکی نظیر سی تی اسکن یا دستگاه های اشعه ایکس را تقویت کرد. برای این منظور، آن ها آشکارسازها را با گرافن تقویت کردند.

25 فروردین 1400
تعداد: (326)