یمن : ائتلاف سعودی-آمریکایی با بستن فرودگاه صنعاء موجب مرگ 80 هزار بیمار شد

به گزارش کد الکترونیک، مدیر کل فرودگاه بین المللی صنعاء پایتخت یمن گفت که ائتلاف سعودی-آمریکایی با بستن فرودگاه صنعاء موجب مرگ بیش از 80 هزار بیمار یمنی شدند که احتیاج به درمان در خارج از کشور داشتند.

یمن : ائتلاف سعودی-آمریکایی با بستن فرودگاه صنعاء موجب مرگ 80 هزار بیمار شد

به گزارش گروه سیاسی کد الکترونیک، مدیر کل اداره فرودگاه بین المللی صنعاء پایتخت یمن گفت که بسته شدن فرودگاه صنعاء توسط ائتلاف سعودی طی چهار سال و نیم گذشته منجر به مرگ بالغ بر 80 هزار بیمار یمنی شده است که احتیاج به درمان در خارج از کشور داشتند.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، خالد الشریف در اظهاراتی خبری گفت که بسته شدن فرودگاه منجر به وارد آمدن خسارات سنگینی در ابعاد انسانی و بهداشتی و در همه ابعاد زندگی غیرنظامیان یمنی شده است.

وی با اشاره به رنج مداوم یمنی ها از تعطیلی چهار سال و نیمه فرودگاه صنعاء گفت: هزاران نفر بر اثر جنایت تعطیلی فرودگاه صنعاء درگذشتند و با بی تفاوتی جامعه بین المللی نسبت به این قضیه اوضاع فاجعه بارتر از قبل می گردد.

مدیر فرودگاه صنعاء گفت: با توجه به ادامه جنگ و وخامت اوضاع بهداشت و سلامت که ناشی از محاصره همه جانبه یمن توسط ائتلاف سعودی است، بیش از 450 هزار بیمار دیگر برای درمان احتیاج به انتقال به خارج از کشور دارند.

الشریف با بیان اینکه بیش از یک میلیون بیمار یمنی به دلیل محرومیت از داروی بیماران خاص در معرض مرگ هستند، گفت: بیش از سه هزار بیمار هم که نامشان در فهرست وزارت بهداشت ثبت شده است ،دچار بیماری های قلبی هستند و احتیاج به درمان به خارج از یمن برای انجام اعمال جراحی دارند.

او همچنین گفت که بیش از یک میلیون یمنی قادر به ورود به یمن نیستند و هزاران دانشجو هم به دلیل بسته ماندن فرودگاه صنعاء و محاصره یمن از استفاده از بورس تحصیلی خود محرومند.

مدیر فرودگاه صنعاء همچنین خسارات مستقیم از حملات نیروهای ائتلاف سعودی به فرودگاه بین المللی صنعاء را بالغ بر 150 میلیون دلار گفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1627

به "یمن : ائتلاف سعودی-آمریکایی با بستن فرودگاه صنعاء موجب مرگ 80 هزار بیمار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن : ائتلاف سعودی-آمریکایی با بستن فرودگاه صنعاء موجب مرگ 80 هزار بیمار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید