کرونا در اروپا، از بزرگترین رکود مالی فرانسه تا تداوم بدعهدی های شرکت های واکسن سازی آمریکایی

به گزارش کد الکترونیک، جدیدترین اخبار کرونا از وقوع سخت ترین رکود مالی از زمان جنگ جهانی دوم در فرانسه خبر می دهد و دولت ایتالیا هم اعلام نموده که بعد از شرکت فایزر حالا شرکت مدرنای آمریکا هم خبر داده که نمی تواند به تعهدات خود برای تحویل واکسن به اروپا پایبند بماند.

کرونا در اروپا، از بزرگترین رکود مالی فرانسه تا تداوم بدعهدی های شرکت های واکسن سازی آمریکایی

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل کد الکترونیک انواع جهش یافته ویروس کرونا در کشورهای اروپایی به صورت روزافزون شیوع پیدا نموده و شرایط سخت و دشواری را برای ساکنان این اتحادیه ایجاد نموده است.

آلمان: امکان احتیاج به واکسن جدیدی برای ویروس های جهش یافته وجود دارد

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان این مسئله را امکان پذیر دانسته که با توجه به جهش های ویروس کرونا واکسن جدیدی لازم باشد.

وی همچنین این مسئله را تعیین ندانست که یک واکسن تا چه مدت فرد را ایمن می نماید و چه موقع دقیقا باید واکسیناسیون بعدی انجام گردد. وی در عین حال خرید واکسن از فراوری نمایندگان مختلف را در دراز مدت منطقی دانست.

هشدار درباره بدتر شدن اوضاع در آلمان با شیوع ویروس های جهش یافته

لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم درباره اوضاع جدید جهش یافته ویروس کرونا ابراز نگرانی نموده و گفت: ما نمی دانیم که آیا این نوع ویروس ها خطرناک تر هستند. همچنین ما نمی دانیم افرادی که تا به حال به کرونا مبتلا شده اند آیا در برابر انواع جهش یافته آن هم ایمن هستند. شرایط می تواند درصورت شیوع سریع انواع جهش یافته این ویروس بدتر گردد.

2.2 میلیون نفر در آلمان واکسینه شدند

وزیر بهداشت آلمان هم از واکسینه شدن حدود 2.2 میلیون نفراز شهروندان آلمانی علیه ویروس کرونا اطلاع داد. وی از در پیش رو بودن هفته های سخت کرونایی دیگری اطلاع داد.

839 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

انستیتو ابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 14022 مورد ابتلا به کرونا در عرض24 ساعت و 839 نرگ کرونایی جدید اطلاع داده است.

کاهش چشمگیر بازده مالی اسپانیا

اقتصاد اسپانیا با توجه به بحران کرونا در سال گذشته به شدت کاهش پیدا نموده است.

اداره آمار اسپانیا روز آدینه از کاهش 11 درصدی فراوری ناخالص ملی این کشور در سال 2020 نسبت به سال قبل از آن اطلاع داد.

اسپانیا در سال 2020 به شدت تحت تاثیر بحران کرونا نهاده شد.

همچنین آمارها نشان می دهد که بحران کرونا بیکاری در اسپانیا را به 16.1 درصد افزایش داده است.

به گفته کارشناسان بازار کار اسپانیا به اصلاحات فوری احتیاج دارد و باید در این راستا یاری هایی را از صندوق بازسازی اتحادیه اروپا دریافت کند.

بر اساس آمارهای اعلام شده در سرانجام سال 2020 حدود 16.1 درصد اسپانیایی ها بیکار بودند. در این کشور قبل از شیوع بحران کرونا هم آمار بیکاری بالا بود و 13.9 درصد در این کشور بیکار بودند.

چهارمین اقتصاد ملی عظیم اروپا حدود 5 سال است که دارنده بیشترین نرخ بیکاری در اروپا بعد از یونان است.

افزایش فشارهای اروپا بر شرکت آسترازنکا

نمایندگان بلند پایه اتحادیه اروپا همچنان برای پایبندی شرکت انگلیسی- سوئدی آسترازنکا به تعهدات خود در قبال بروکسل بر این شرکت فشار وارد می نمایند.

اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی در گفتگویی با رادیو آلمان گفت: ما هنوز هیچ شرح قابل قبولی از این شرکت برای تنگناهای ایجاد شده در تحویل واکسن به اروپا دریافت ننموده ایم.

وی شفایت و امنیت برنامه ریزی را از این شرکت عظیم دارویی درخواست نموده و تاکید نمود که در قرارداد مقدار تعیین تحویل واکسن به اروپا قید شده است.

چارلز میشل، رئیس شورای اروپایی هم روز پنج شنبه در پاسخی به سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش تاکید نمود که در صورت لزوم از همه ابزار قانونی و اقدامات اجرایی به منظور اطمینان از یک فراوری و تامین موثر واکسن برای شهروندان استفاده می کنیم.

میشل تاکید نمود که توسل به ماده 122 در پیمان اتحادیه اروپا برای این منظور ممکن است. این ماده به اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن ابزار قانونی برای در پیش دریافت اقدامات فوری را می دهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی کد الکترونیک بخوانید. (کلیک کنید)

میشل البته درباره جزئیات این تصمیم بروکسل شرحی نداد. رئیس شورای اروپایی به این ترتیب به نوشته ای که صدر اعظم اتریش و همتایان وی در کشورهای دانمارک، یونان و چک قبل از نشست ویدئویی اتحادیه اروپا نوشته بودند پاسخ داد.

آن ها در این نوشته تصویب سریع و بدون مراحل اداری واکسن های بیشتر از طرف آژانس دارویی اروپا را درخواست نموده بودند.

میشل تاکید نمود: متاسفانه تاخیرهایی که اخیرا از طرف بعضی شرکت های دارویی اعلام شده است دلیلی برای نگرانی های واقعی است. وعده های این شرکت های داروسازی به اروپا باید عمل گردد. تاخیرهای ناموجه در عمل به این وعده ها زندگی میلیون ها نفر را در معرض خطر قرار می دهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی کد الکترونیک بخوانید. (کلیک کنید)

وی البته درباره جستجوی راهکار به وسیله مذاکره تاکید نموده و در عین حال تاکید رد که اتحادیه اروپا با ابزار قانونی بسیاری برای پیشبرد این مسئله تجهیز شده است.

بر اساس گزارش های منتشر شده هنوز هیچ راهکاری برای تنگناهای ایجاد شده در تحویل واکسن به اروپا از طرف شرکت آسترازنکا به دست نیامده است.

یک سخنگوی کمیسیون اروپایی اعلام نموده است که اتحادیه اروپا همچنان منتظر ارائه پیشنهاداتی از طرف این شرکت برای چگونگی عمل به تعهدات خود در قبال اروپا است.

شرکت آسترازنکا از فاش شدن موارد قید شده در قرارداد با اروپا برای حل مناقشات حمایت نموده حتی اگر در این صورت بعضی مفاد حساس آن سیاه گردد. یک مقام اتحادیه اروپا از انتشار بعضی جزئیات این قرارداد در روز آدینه اطلاع داده است.

سخت ترین رکود مالی در فرانسه از زمان جنگ دنیای دوم

فرانسه هم در دوران کرونا با سخت ترین رکود مالی از زمان جنگ دنیای دوم روبرو شده است.

نولید ناخالص ملی در فرانسه هم در سال 2020 حدود 8.3 درصد نسبت به سال قبل از آن کاهش داشته است. این خبر را اداره آمار فرانسه روز آدینه اعلام نموده است.

محدودیت های سفر سختگیرانه در پرتغال

پرتغال هم بعد از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان و مرگ های کرونایی محدودیت های سفر را برای مهار این بحران در دستور کار قرار داده است.وزیر کشور پرتغال اعلام نموده است که از روز یکشنبه به استثنای بعضی موارد سفر با هواپیما، قطار و کشتی ممنوع خواهد بود.

نهادهای بهداشتی پرتغال روز گذشته اطلاع دادند که در عرض24 ساعت 303 نفر در این کشور کم جمعیت در اثر ابتلا به کرونا فوت نموده و 16432 نفر هم به این بیماری مبتلا شده اند که بی سابقه بوده است.

هشدار وزیر بهداشت فرانسه درباره وقوع موج جدید سخت کرونا

وزیر بهداشت فرانسه هم با توجه به شیوع روزافزون انواع ویروس های جهش یافته کرونا و بخصوص ویروس انگلیسی در کشورش درباره وقوع موج جدید قدرتمند کرونا در صورت اقدام نکردن دولت هشدار داد.

ولیور وران، وزیر بهداشت این کشور اعلام نموده که آنچه که ما می خواهیم از آن جلوگیری کنیم وقوع اپیدمی در اپیدمی است.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی که روز پنج شنبه برگزار گردید گفت: یک موج رو به رشد با بیش از 20 هزار مورد ابتلای روزانه شکل می گیرد. جهش های ویروس در فرانسه فعالانه در حال گردش است.

وی از شیوع گسترده نوع جهش یافته ویروس انگلیسی در کشورش اطلاع داده و گفت: تعداد موارد شناسایی شده با یک فرم جهش یافته ویروس اخیرا در کشور چهار برابر شده است. این موارد در هفته های گذشته از روزانه 500 مبتلا به 2 هزار مورد افزایش پیدا نموده است. به گفته این وزیر انگلیسی بخصوص آلودگی به نوع خاص ویروس انگلیسی در کشور در حال افزایش است.

وزیر بهداشت فرانسه هشدار داد که اگر دولت به زودی اقدام نکند این ویروس های جهش یافته می توانند یک موج کرونای بسیار قدرتمند ایجاد نمایند.

وی از حدود میانگین 20 هزار مبتلای جدید به کرونا در کشورش اطلاع داده و گفت: انواع جهش یافته این ویروس حدود 10 درصد همه افراد آلوده به کرونا را تشکیل می دهند.

تداوم بدعهدی شرکت های آمریکایی در قبال اروپا

بر اساس اطلاعات دولت ایتالیا شرکت داروسازی مدرنای آمریکا هم اعلام نموده که واکسن کم تری نسبت به آنچه توافق نموده بود به این کشور تحویل می دهد.

مجارستان به عنوان اولین کشور اروپایی از چین واکسن می خرد

مجارستان هم به عنوان اولین کشور اروپایی می خواهد از چین واکسن کرونا خریداری کند. نخست وزیر مجارستان اعلام نموده که تا روز شنبه احتمالا توافق نامه ای در این باره با چین امضا می گردد.

نمایشگاه کتاب لایپزیگ هم به دلیل بحران کرونا مجددا لغو شد

جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3743734 نفر به کرونا مبتلا شده و 103126 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 3130629 نفر به کرونا مبتلا شده و 74800 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

اسپانیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا نهاده شده و تا به حال 2792360 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 57806 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 2515507 نفر به کرونا مبتلا شده و 87381 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 2194562 نفر به کرونا مبتلا شده و 56220 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1576

به "کرونا در اروپا، از بزرگترین رکود مالی فرانسه تا تداوم بدعهدی های شرکت های واکسن سازی آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از بزرگترین رکود مالی فرانسه تا تداوم بدعهدی های شرکت های واکسن سازی آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید