متن تسلیت فوت پدربزرگ (رسمی، صمیمی و شعر)

به گزارش کد الکترونیک، پیغام تسلیت پدرعظیم به شکل های رسمی، ادبی و صمیمانه نوشته می گردد و با هدف ارسال پیغام تسلیت پدرعظیم به دوست، پیغام تسلیت فوت پدرعظیم همکار و... بوجود می آید. متن فوت پدرعظیم و پیغام تسلیت درگذشت پدر عظیم را در خبرنگاران بخوانید.

متن تسلیت فوت پدربزرگ (رسمی، صمیمی و شعر)

کد الکترونیک | سرویس سرگرمی - ارسال پیغام تسلیت پدربزرگ نشان ادب و رعایت مناسبات اجتماعی است. با توجه به نسبت شما با صاحب عزا (همکار، دوست دور، دوست صمیمی)، همچنین روحیات و اخلاقیات او و میزان صمیمیت و رابطه عاطفی نوه با پدربزرگ متن های متفاوتی برای کسی که پدربزرگش را از دست داده فرستاده می گردد. مجموعه ای متنوع از پیغام تسلیت رسمی و پیغام تسلیت فوت پدربزرگ همکار، پیغام تسلیت پدربزرگ به دوست و تسلیت صمیمانه، متن فوت پدربزرگ ادبی و شعر تسلیت از دنیا رفتن پدربزرگ در مطلبی که پیش روی شماست، آورده شده است که شما را به مطالعه آنها دعوت می کنیم.

مجموعه پیغام تسلیت درگذشت

پیغام تسلیت رسمی و پیغام تسلیت فوت پدربزرگ همکار

جناب آقای... / سرکار خانم...

درگذشت پدربزرگ گرانقدر جنابعالی را که سراسر عمر پر برکتش را در راه نیک کرداری و اخلاق انسانی سپری کرد، تسلیت می گوییم و از خداوند تعالی برای آن مرحوم علو درجات و برای بیت مکرم شان صبر و اجر مسئلت می کنم.

با تقدیم احترام، از طرف...

〰*〰*〰*〰*〰*〰

همکار ارجمند، جناب آقای... / سرکار خانم...

ارتحال پدربزرگ گرامی جنابعالی و بزرگ خاندان... (نام خانوادگی پدربزرگ) را به جنابعالی و فرزندان آن مرحوم تسلیت می گوییم.

از درگاه خداوند متعال برای ایشان علوّ درجات و برای بازماندگان محترم صبر و صبوریی مسئلت می نماییم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

همکار محترم، جناب آقای.../ سرکار خانم...

با نهایت تأسف و تأثر درگذشت پدربزرگ جنابعالی .... (نام متوفی) پیرغلام اهل بیت (ع) را به شما و کلیه بازماندگان تسلیت عرض می کنیم.

از طرف…

〰*〰*〰*〰*〰*〰

جناب آقای... / سرکار خانم...

مصیبت درگذشت پدربزرگ گرامی تان را تسلیت عرض نموده و بقای عمر با عزت برای شما و همچنین رحمت واسعه برای آن مرحوم از خداوند متعال خواستاریم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

جناب آقای …/ سرکار خانم...

فقدان پدربزرگ عزیزتان را به شما و خانواده داغدارتان تسلیت عرض می نماییم.

از طرف…

〰*〰*〰*〰*〰*〰

جناب آقای …عزیز/ سرکار خانم... بزرگوار

درگذشت پدربزرگ محترم را خدمت شما و پدر/مادر عزیزتان تسلیت عرض نموده و از خداوند منان رحمت واسعه برای ایشان و صبر برای عالیجنابان مسئلت می نمایم.

از طرف...

〰*〰*〰*〰*〰*〰

جناب آقای …/ سرکار خانم...

درگذشت پدربزرگ گرامیتان را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض می کنم و آرزوی صبر و سلامتی برایتان دارم. از خداوند منان خواستاریم که به شما صبرعطا نماید.

از طرف...

〰*〰*〰*〰*〰*〰

همکار گرامی...

ضایعه در گذشت پدربزرگ گرامی تان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده برای آن عزیر علوّ درجات الهی را مسئلت می داریم.

از طرف...

پیغام تسلیت پدربزرگ به دوست و تسلیت صمیمانه

دوست عزیزم، درگذشت پدربزرگت را تسلیت عرض می کنم. از خداوند منان خواستارم تا سایه پدر و مادرت همواره بالای سرتان نگه دارد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

درگذشت پدربزرگت مرا اندوهگین کرد. خدا ایشان را بیامرزد و پدر و مادرت را برایت نگه دارد. همواره راسخ و برقرار باشید.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

درگذشت پدر گرانقدرت را تسلیت گفته و برای روح آن مرحوم آرامش و برای شما و خانواده گرامی آرزوی صبر دارم. مرا در غم خود شریک بدانید.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

درگذشت پدربزرگ بزرگوارت را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض می کنم .برای اشان از درگاه خداوند متعال مغفرت، برای شما و سایر بازماندگان صبر جمیل خواهانم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

درگذشت پدربزرگ بزرگوارتان را تسلیت عرض نموده و از خداوند منان رحمت واسعه برای ایشان و صبر و سلامتی برای شما و خانواده بسیار گرامی، مسئلت می نمایم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

... جان، خداوند پدربزرگت را رحمت و به شما و خانواده محترمتان، مخصوصا پدر/مادر داغ دیده شما صبر عطا فرماید.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

درگذشت پدربزرگ گرامی را به شما، خانواده محترم و پدر/مادر عزیزتان تسلیت می گویم. امید که روح مرحوم مشمول رحمت بی منتهای الهی قرار گیرد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

غم از دست دادن پدربزرگت را به تو و خانواده ات تسلیت می گویم. برای روح آن بزرگوار آمرزش و برای تو و پدر و مادرت آرامش و صبوریی از خدا می خواهم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

شنیدم پدربزرگ عزیزت از دنیا رفته، خیلی ناراحت شدم. فوت پدربزرگت را تسلیت عرض می کنم و برای او آرامش ابدی از خداوند خواستارم. عرض تسلیت مرا به پدرت/مادرت برسان.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

گاهی غصه ها ما را می گدازند تا مثل طلا خالص شویم. غم و اندوه درگذشت پدربزرگ عزیزت از آن غصه هاست. صبور و صبور باش و در این غصه پدرت/مادرت را همراه و غمخوار باش. تسلیت می گویم.

متن ادبی فوت پدربزرگ

رحیل پدربزرگتان اگرچه همه را داغدار کرد اما از آنجا که در آیینه ضمیر پاک و منزهش جز عشق به انسان و انسانیت نبود، باید که شاد بود. چه همه نیک اندیشان و مصلحان بزرگ از وادی حقیر زندگی ظاهری که بگذرند به اقیانوس بی کرانه ای می پیوندند که سرشار از رحمت واسعه حق و پر از جلوه های بی نهایت سرمدی است. شیران پاک که شیر پاک خورده اند در وادی مرگ با اجداد طاهرین خود محشورند. آنان که نیستی را با عقل ناب می سنجند، مرگ خوبشان زندگی جاوید است. بیایید در مصیبت پیش آمده، اندوهگین نباشید که روح طیب پدربزرگ تازه درگذشته شما در فردوس برین آزرده می گردد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

پدربزرگ گرانقدرتان این دُرِّ یتیم صدف مهر و عاطفه با درخشش الماس گونه اش در دنیا خاکی به اقیانوس رحمت الهی پیوست. فقدان ظاهری آن گوهر کمیاب را که در فراسوی افق خاندانش نیز به دل آویزی عطر سوسن و سوری شهره گشته بود، به شما نوه حق شناس تسلیت می گویم. امیدوارم بدانید که همچنان که صدف همواره برجامانده و گوهر درون آن گردن آویزِ حضرت محبوب می گردد، پدربزرگ جنابعالی نیز آویز عرش بزرگ الهی خواهد شد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

پدربزرگتان که جان پاکش بر بال نسیم صبا، اسب راهوار خویش را به فردوس برده است تا با کردار انسانی اش در محضر دوست بیارامد. چرا که آن کسانی که از فیض رحمت الهی بهره برده اند و دست سبز سیادت بر تارک دارند جز بر خوان نعیم دوست مهمان نخواهند بود.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

پدربزرگت زنده دلی بود که به سِرِّ الهی پی برد؛ چراکه حضرت جانان همواره از زمینیان چهره پنهان می دارد مگر آن که آنان را دلی باشد و یا به سرّی مانده باشند. آنان که مرگ را به چیزی می انگارند، کسانی هستند که از سِرّ دوست و بارگاه رازآفرین او غافلند و آنان که در برابر مرگ بی قراری نمی نمایند عالم ملکوت را باور داشته به بقای جان معتقدند. مرگ را که تعویض لباس مندرس زندگی است با پرنیان شوق انگیز روح مبادله کردن و پر پرواز را صاحب شدن شکوهی است که لیاقت می طلبد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

کردار انسانی پدربزرگ مرحومت و مهربانی های او فراموش نخواهد شد. زندگی گذرگاهی است که آدمی زاده برای کمال بخشیدن به خویشتن خویش در آن فرود آمده است. اگر در سوگ پدربزرگتان بی قراری نکنید همه خصال نیکوی او را باور خواهند کرد که نوه شایسته ای چون شما زیبنده آن مرحوم خواهد بود.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

اگر آنان که اهرام مصر را ساخته اند هنوز در دنیا می زیستند آسمان فرومی افتاد و ستارگان می سوختند. باید گروهی بروند تا جایی برای آیندگان باشد. به قانون خداوند احترام بگذاریم و در مرگ عزیزان زانوی غم در بغل نگیریم. که زندگی بر شانه خاک نوبت می طلبد. روح بزرگ پدربزرگ بزرگوارتان را فردوس آسوده باشد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

پدربزرگتان آزادمردی سبک بال بود که در سیر الی الله صعود کرد چرا که روح های پاک به آسانی از خاک دل می نمایند تا به افلاک برسند. رفتار انسانی پدربزرگتان او را به اعلی علیین برده است. جای روح پاک صفاکیش پدربزرگتان در آستان جانان باد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

محنتی بر جان من است اینکه درگذشت پدربزرگتان شما را در اندوهی ژرف فروبرده است. آنکه به قدر پلکی از پس پرده غیب خبردار شده است مرگ را غیبتی کوتاه در عرصه بازی زمانه می داند و آنکه از زلال کوثر جان نوشیده است، آن را به سخره می گیرد؛ زیرا می داند ماندگاری در این دنیا خوابی کوتاه و فاقد ارزش است. دیدن رخ دلدار و هم نشینی با او حیات واقعی است که شنیده اید بزرگان دین خود به سراغ مرگ رفته و بر آن آغوش می گگردده اند. از آنچه مقدر است نهراسیم که آنچه خواهد آمد جاودانگی و سرور است.

شعر تسلیت فوت پدربزرگ

با رفتن پدربزرگ، زندگی مُرد

نور قلب من به خاموشی سپرد

با رفتن پدربزرگ، هستی من

سر به جاده های بی کسی سپرد

〰*〰*〰*〰*〰*〰

آن گنج نهان خاندان، پدربزرگم بود

هم تاج سرم بود، هم بال و پرم بود

هر جا که ز من نام و نشانی طلبیدند

آوازه نامش سند معتبرم بود

〰*〰*〰*〰*〰*〰

ای خاک تیره پدربزرگ ما را عزیز دار

این صفای خاندان ماست که در بر گرفته ای

〰*〰*〰*〰*〰*〰

خوشا آنان که با ایمان و اخلاص

حریم دوست بوسیدند و رفتند

خوشا آنان که پا در وادی حق

نهادند و نلغزیدند و رفتند

〰*〰*〰*〰*〰*〰

رفتی ز دیده و داغت به دل ماست هنوز

هر کجا می نگرم روی تو پیداست هنوز

آنقدر مهر و وفا بر همگان کردی تو

نام نیکت همه جا ورد زبان هاست هنوز

〰*〰*〰*〰*〰*〰

مرگ پدربزرگ

تاریک شد هوا و تو رفتی به شهر نور

بی درد و ترس کردی از این زندگی عبور

از آن موقع که فاصله افتاد بین ما

هر شب به یاد قبل تو را می کنم مرور

یک چهره داشتی پر از احساس های ناب

یک قلب مطمئن پر از ایمان و عشق و شور

دستی که از لطافت بسیار پینه داشت

عمری پر از شرافت و از کینه ها به دور

رفتی اگر چه از نظر چشم ما ولی

از یاد ما نمی رود آن چشمه صبور

گفتی نمی دهد به کسی مهلتی اجل

خوابیده این شتر در هر خانه ای به زور

ناصر دولت خواه

کلام آخر

امیدواریم مجموعه متن های تسلیت فوت پدربزرگ در ارسال پیغام تسلیت به شما یاری نموده باشد. به وسیله ارسال نظر بگویید کدام پیغام و یا پیغام ها را بیشتر پسندیدید.

منبع: setare.com
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1583

به "متن تسلیت فوت پدربزرگ (رسمی، صمیمی و شعر)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن تسلیت فوت پدربزرگ (رسمی، صمیمی و شعر)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید