نبرد مار کبرا با دو ماده شیر؛ کدام یک پیروز میدان است؟

به گزارش کد الکترونیک، ویدئویی در فضای مجازی دست به دست می گردد که نبردی را نشان می دهد که در آن چندین گونه از حیوانات خوش شانس هستند که زنده بیرون می آیند؛ نبرد دو شیر ماده با شاه کبرا!

نبرد مار کبرا با دو ماده شیر؛ کدام یک پیروز میدان است؟

به گزارش خبرگزاری کد الکترونیک، پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی با این موجودات غریبه نیست. مار کبری خرطومی یکی از سمی ترین مارهای این قاره است. اگرچه آنها عادت دارند به موش ها، مارها و پرندگان حمله نمایند، اما چه چیزی مانع از حمله به شیر می گردد؟

مارهای خرطومی به علت زهر قدرتمند و سریع الاثرشان بسیار خطرناک تلقی می شوند. این مار برای ترساندن یک تهدید، سر خود را بزرگتر نشان می دهد و با آن خودنمایی می نمایند.

بیایید صادق باشیم، حیوانات وحشی زیادی وجود ندارند که بخواهند با یک شیر نبرد نمایند. آنها به دلایلی شکارچیان راس هستند و حتی مارها از آنها می ترسند. در نهایت، اما در نبرد این سه حیوان ما می بینیم که مار به دور می رود و گربه های بزرگ گیج می شوند و هر یک از آنها راهشان از دیگری جدا می گردد.

اگرچه یک شیر به راحتی می تواند مار را با استفاده از آرواره ها و چنگال های قدرتمند خود بکشد، اما این حیوانات مار را نمی خورند. آنها اغلب خیلی کوچک هستند و ارزش کوشش را ندارند. در عوض، این شکارچیان حیوانات بزرگی مانند گورخر، بز کوهی و گاومیش را انتخاب می نمایند.

در حالی که مار کبری خرطومی سمی است اما یک نیش آن شیر را نمی کشد. همانطور که گفته شد، اگر سم کافی به گربه بزرگ تزریق گردد، به سرعت کشنده خواهد بود. آنچه در این ویدئو تکان دهنده است این واقعیت است که مار به مارمولک حمله نمی نماید.

مردم از سراسر دنیا برای بازدید از این پناهگاه حیات وحش سفر می نمایند. در آنجا، می توانید به گشت و گذار بروید و بازی بزرگ را ببینید. بعلاوه بوفالو، گورخر، زرافه، کروکودیل و پرندگان وحشی فراوانی وجود دارد.

کفچه مار یا کبرا نام مار معمولاً زهرداریست از خانواده مارهای الاپیده. واژه کبرا از کلمه کَپِلو گرفته شده که در زبان پرتغالی به معنای ماری است که دارای کلاه ایمنی می باشد. از آنجا که سر این مار مانند آبکش است، آن را کفچه مار می نامند. بیشتر این گونه مارها در هنگام احساس خطر، می توانند گردن خود را بلند نمایند. هر چند تمام کبراها از یک رده جانورشناسی و از یک نژاد نیستند.

کبراها ممکن است در نژادها و منطقه ها زیر پیدا شوند:

نژادی زهردار بنام ناجا که از خانواده الاپیده ها می باشد و در آسیا و آفریقا یافت می گردد. کبرای آبزی زهردار از خانواده الاپیده ها که نام آن باولنگرینا است و در آفریقا یافت می گردد. کبرای بینی سپری (یا مرجانی) زهردار از خانواده الیپیده هاست که نام آن اسپایدلپس می باشد و در آفریقا یافت می گردد. کبرای درختی زهردار که از خانواده الیپیده هاست و نام آن پسودوهیج می باشد و در آفریقا یافت می گردد. کبرای زیرزمینی نادر زهردار که از خانواده الیپیده هاست و نام آن پاراناجا مولتیفاسشیاتا می باشد و به صورت کمیاب در آفریقا یافت می گردد. شاه کبرا نژادی زهردار و از خانواده الیپیده هاست و نام آن افیفاگوس هنه می باشد و در جنوب آسیا یافت می گردد. کبرای مرجانی غربی یا آمریکایی، زهردار و از خانواده الیپیده هاست و نام آن میکروروس فالویوس است و در جنوب غربی ایالات متحده یافت می گردد. کبرای آبزی بدلی نیمه زهرآلود و از خانواده کالوبرید هاست و نام آن هیدرودیناستس گیگاسمی باشد و در آمریکای جنوبی یافت می گردد. این مار وقتی طعمه ای را بیابد سر خود را بلند نموده گردنش را پهن می نماید و زهر خود را روی چشم طعمه می ریزد. سم او سبب کوری طعمه می گردد. هدف گیری دقیق کبری تا 2 متر است؛ ولی تا فاصله 3 متری پاشیده می گردد.

منبع: azanimals

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2397

به "نبرد مار کبرا با دو ماده شیر؛ کدام یک پیروز میدان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبرد مار کبرا با دو ماده شیر؛ کدام یک پیروز میدان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید