خبرنگاران افزایش 10 هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک های دولتی در سال آینده

به گزارش کد الکترونیک، تهران-خبرنگاران- سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 مجلس گفت: براساس موافقت این کمیسیون، دولت می تواند تا سقف 146 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی برای تامین مالی مصارف تعیین شده در بودجه منتشر کند.

خبرنگاران افزایش 10 هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک های دولتی در سال آینده

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش کد الکترونیک از تارنمای خانه ملت، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر دوشنبه این کمیسیون گفت: تبصره های 5 و 6 لایحه بودجه در نشست عصر دوشنبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: براساس مصوبه روز دوشنبه کمیسیون تلفیق بودجه 1400، به موجب بند (ب) تبصره (5) به دولت مجوز داده شد تا برای تامین مالی مصارف خود از جمله طرح های تملک دارایی های سرمایه ای موضوع این قانون تا مبلغ 23 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی منتشر کند و در ادامه هم با تغییر عنوان اوراق سلف نفتی 70 هزار میلیارد تومان به اوراق مالی اسلامی، این رقم را به سقف 23 هزار میلیارد تومان اضافه کردند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس شرح داد: همچنین رئیس جمهوری در نامه خود خطاب به مجلس شورای اسلامی برای تامین بدهی های خود اعلام نموده بود که 53 هزار میلیارد تومان از محل افزایش فروش اوراق مالی استفاده خواهد شد که کمیسیون تلفیق بودجه با این موضوع موافقت و این عدد را به سقف اوراق مالی اسلامی اضافه کرد.

وی اعلام نمود: براین اساس با موافقت کمیسیون تلفیق بودجه، دولت می تواند تا سقف 146هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی برای تامین مالی مصارف تعیین شده در بودجه منتشر کند.

زارع با اشاره به اینکه نمایندگان با حذف عنوان 15 درصد در جزء (1) بند (و) تبصره (5) موافقت کردند، اضافه کرد: در این بند تصریح شده بود که پیمانکاران برای تهاتر بدهی های خود با دولت باید 15 درصد مطالبات مورد تهاتر را به صورت نقدی بپردازند که به موجب این مصوبه تهاتر بدون پرداخت این 15 درصد انجام خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس تاکید کرد: همچنین این کمیسیون برای کمک به بانک های دولتی با بند الحاقی افزایش سرمایه بانک ها به تبصره (5) موافقت کردند.

وی اعلام نمود: براساس این الحاقیه، منابع حاصل از فروش اموال و دارایی های مازاد بانک های دولتی وجوه حاصل از واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک ها در سال 1400 تا سقف 100 هزار میلیارد ریال موضوع تبصره های (1) و (2) ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر تا سقف 100 هزار میلیارد ریال صرف افزایش سرمایه بانک های دولتی می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1569

به "خبرنگاران افزایش 10 هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک های دولتی در سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش 10 هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک های دولتی در سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید