امکان تعویق سن بازنشستگی معلمان تا 65 سالگی

به گزارش کد الکترونیک، دولت سیزدهم اولین لایحه بودجه خود را امروز، یکشنبه (20 آذرماه) با سقف 3631 هزار میلیارد تومان و 20 تبصره تقدیم مجلس شورای اسلامی می نماید. در تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه سال آینده به موضوعاتی، چون مجاز شدن آموزش و پرورش برای تعویق سن بازنشستگی معلمان تا سن 65 سالگی اشاره شده است.

امکان تعویق سن بازنشستگی معلمان تا 65 سالگی

به گزارش گروه اجتماعی کد الکترونیک، در بند د تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه سال 1401 که به آموزش، پژوهش و فرهنگ اختصاص داده شده، آمده است که وزارت آموزش و پرورش مجاز است با سازوکارهای تشویقی و به وسیله مدارس سراسر کشور کتب درسی مستعمل، دفترچه و مجلات مصرفی در خاتمه هر سال تحصیلی را جمع آوری و نسبت به فروش آنها اقدام کند.

منابع حاصله به ردیف عایدی اختصاصی شماره 160101 جدول شماره (5) این قانون نزد خزانه داری کل کشور واریز کند. وجوه واریزی پس از مبادله موافقتنامه با سازمان برنامه و بودجه کشور صرف پرداخت سرانه مدارس مربوطه و تامین رایگان کتب درسی منطقه ها محروم می گردد.

بعلاوه در بند ح این تبصره آمده است که در راستای اجرای ماده (1) قانون تنظیم بعضی از مقررات اقتصادی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، شرکت های دولتی مجازند ضمن هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش تا یک درصد (1٪) از عایدی شرکت ها و سود خالص بانکها و موسسات انتفاعی را صرف توسعه عدالت آموزشی نمایند.

در بند ی نیز به این موضوع اشاره شده است که وزارت آموزش و پرورش مجاز است بازنشستگی معلمان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر را تا سن 65 سالگی و در صورت رضایت معلمان، به تعویق بیاندازد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2083

به "امکان تعویق سن بازنشستگی معلمان تا 65 سالگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان تعویق سن بازنشستگی معلمان تا 65 سالگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید