انتشار اوراق بدهی 10 هلدینگ عظیم در بورس از شنبه

به گزارش کد الکترونیک، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر نظارت بر نهاد های اقتصادی سازمان بورس و اوراق بهادار از انتشار اوراق بدهی 10 هلدینگ عظیم در بازار سرمایه از شنبه اطلاع داد.

انتشار اوراق بدهی 10 هلدینگ عظیم در بورس از شنبه

به گزارش خبرگزاری کد الکترونیک، میثم فدایی گفت:10 هلدینگ عظیم کشور، درخواست کتبی برای انتشار اوراق بدهی به سازمان بورس ارسال کردند که درخواست ها در حال آنالیز است و از شنبه هفته آینده اوراق منتشر می نمایند.

مدیر نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: درباره انتشار اوراق بدهی اضافه نمود: روز گذشته، ابلاغیه ممنوعیت انتشار اوراق برای خرید سهام توسط هلدینگ ها برداشته شد، برهمین اساس با لغو این ابلاغیه، هلدینگ ها می توانند برای خرید سهام، اوراق بدهی منتشر نمایند.

فدایی اعلام کرد: ظرفیت انتشار اوراق بدهی توسط هلدینگ ها از هزار میلیارد تومان تا 5 هزار میلیارد تومان است و تا به امروز 10 هلدینگ عظیم کشور درخواست انتشار اوراق داده اند.

وی ادامه داد: در خواست ها به سرعت در حال آنالیز است و شنبه 10 هلدینگ عظیم، اوراق بدهی انتشار می نمایند.

وی با بیان اینکه انتشار اوراق تاثیر زیادی در فرایند بازار می گذارد گفت: با انتشار این اوراق بازار سرمایه رونق می گیرد و باعث می گردد صف های فروش در بازار جمع آوری شوند.

وی با بیان اینکه یکی از ابزار های تامین مالی بازار سرمایه، اوراق بدهی است اضافه نمود: بازار های مالی با دو روش تامین مالی می شوند، تامین مالی میان مدت و کوتاه مدت که مختص بنگاه های مالی است و تامین مالی بلند مدت که مختص بازار سرمایه است.

فدایی درباره فرایند انتشار اوراق بدهی توضیح داد: شرکت های عظیم برای انتشار اوراق بدهی درخواست خود را به شرکت های تامین سرمایه که متولی انتشار اوراق هستند ارسال می نمایند و این شرکت ها نیز با جمع آوری مدارک و اطلاعات شرکت، درخواست را به سازمان بورس برای دریافت مجوز ارسال می نمایند.

به گزارش خبرگزاری کد الکترونیک به نقل از صدا و سیما، مدیر نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بعد از دریافت مجوز از سوی سازمان بورس، اوراق در بازار منتشر می گردد و افراد حقوقی و حقیقی می توانند اوراق را خریداری نمایند,، اما عموما صندوق های سرمایه گذاری این اوراق را خریداری می نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1736

به "انتشار اوراق بدهی 10 هلدینگ عظیم در بورس از شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار اوراق بدهی 10 هلدینگ عظیم در بورس از شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید