کلیات بودجه 99 پایتخت نهایی شد

به گزارش کد الکترونیک، رئیس شورای شهر تهران، جزئیات آخرین جلسه شورای شهر در سال 98 را تشریح کرد.

کلیات بودجه 99 پایتخت نهایی شد

به گزارش گروه اجتماعی کد الکترونیک، محسن هاشمی، در انتها آخرین جلسه شورای شهر تهران در سال 98 در جمع کد الکترونیک، گفت: در جلسه امروز اعتراض هیئت تطبیق به بودجه سال 99 که شامل اعتراض به 11 بند از تبصره ها بود، رسیدگی شد که سه بند مورد قبول اعضا نهاده شد و اصلاح شد و اعضا بر 8 بند پافشاری کردند. قرار بود جلسه شورا برای رسیدگی به اعتراض فرمانداری باشد، ولی در اثر فضای کرونایی کشور بخش عمده ای از جلسه امروز به تذکراتی با موضوع کرونا در سطح شهر تهران اختصاص یافت و شهردار تهران نیز گزارشی از فعالیت های صورت گرفته ارائه کرد و این اطمینان را به مردم داد که شهرداری مسئولیت های خود را در این حوزه انجام می دهد.

وی ادامه داد: چند دوفوریتی نیز تحت تأثیر فضای کرونایی کشور در صحن به تصویب رسید که یکی از آنها ارائه فرصت دو ماهه به سازندگان برای دریافت پروانه ساخت با عوارض سال 98 طی دو ماه نخست سال 99 بود که این امتیاز به این دلیل داده شد که در روزهای انتهای سال سازندگانی که می خواهند بر اساس عوارض سال جاری پروانه بگیرند، در شهرداری مناطق ازدحام ننمایند. همچنین پروانه ساخت برای سازندگانی که معطل تصویب نما هستند نیز با قید تعهد سه ماهه به تصویب رسید.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: تقویم برگزاری جلسات شورا نیز در جلسه امروز آنالیز و به تصویب رسید و اعضا 34 جلسه در نیمه اول سال 99 خواهند داشت. همچنین آنالیز موضوع ثبت میراث طبیعی توچال ناتمام ماند که در جلسات بعدی در مورد آن تصمیم گیری می گردد.

هاشمی تأکید کرد: کلیات بودجه سال 99 شهرداری توسط فرمانداری تأیید شده و سه مورد از تبصره ها نیز حل شده است و امیدواریم سایر تبصره ها نیز مسئله ای نداشته باشد و از نگاه ما بودجه تصویب شده است.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد اینکه چه توصیه ای برای شهروندان تهرانی دارد تا ماندن در خانه ها را جدی بگیرند، گفت: شیوع ویروس کرونا باید بتواند سبب رفتارهای جدید ما باشد. نوروز سال جاری با محدودیت تردد، قدردان کادر بیمارستانی و پزشکی کشور باشیم و از سفر و دید و بازدید و حضور در اجتماعات پرهیز کنیم تا زنجیره شیوع کرونا قطع گردداما با همه وجود نیروهای شهرداری پای کار هستند و به وظایف خود در حوزه نظافت و ضدعفونی کردن عمل می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1001

به "کلیات بودجه 99 پایتخت نهایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیات بودجه 99 پایتخت نهایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید