نگرانی کارگران درباره حق مسکن 450 هزار تومانی، کارفرماها قبول کردند دولت تعلل می نماید

به گزارش کد الکترونیک، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور درباره حق مسکن 1400 گفت: دغدغه کارگران برای عقب افتادن حق مسکن این است که هرچقدر میزان معوقات بیشتر گردد کارفرمانماها از پرداخت آن معوقات شانه خالی نمایند.

نگرانی کارگران درباره حق مسکن 450 هزار تومانی، کارفرماها قبول کردند دولت تعلل می نماید

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی کد الکترونیک، حمیدرضا امام قلی تبار, بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور، درباره حق مسکن 1400 گفت: اسفندماه هرسال ماراتن معین حقوق و مزایای کارگران برای سال جدید آغاز و در خاتمه این ماراتن، بخش نامه شورای عالی کار صادر می گردد.

وی ادامه داد: یکی از اقلام مزایای انگیزشی کارگران حق مسکن است که در بخش نامه فوق از 300هزار تومان در سال 99 به 450هزار تومان افزایش یافته است، فارغ از اینکه حق مسکن کارگران در شرایط فعلی و با افزایش افسارگسیخته هزینه های زندگی کارگران ، کمتر از حق شارژ مسکن اجاره ای آنان می باشد بر کسی پوشیده نیست.

امام قلی تبار گفت: اما این که چرا بعد از تصویب این موضوع در شورای عالی کار معمولاً در همان ابتدای سال به مرحله اجرا در نمی آید ابهامات زیادی را در ذهن جامعه کارگری به وجود آورده است که؛ چرا با علم به تأیید کارفرمایان مبنی بر افزایش حق مسکن در شورای عالی کار، دولت در عدم پرداخت پافشاری دارد؟ چرا پرداخت حق مسکن منوط به مصوبه هیئت وزیران است در حالی که اصلاً در پرداخت آن نقشی ندارند.

فعال کارگری اعلام کرد: حتی به وظیفه قانونی خود و آن هم براساس قانون اساسی و اصل 43 عمل نکرده است؟ کارگران به این موضوع که پرونده حق مسکن در کارتابل کم اهمیت دولت در صف انتظار ارائه به جلسه هیئت وزیران است، آگاهند و اطمینان دارند که تصویب آن حتی به چند دقیقه زمان هم احتیاج ندارد اما دلخوری جامعه کارگران در این است که شاید تعلل دولتی ها در عدم تصویب حق مسکن ناچیز دانستن رقم حق مسکن باشد و آن را با حقوق و درآمد حدود بیست میلیونی خود مقایسه می نمایند.

وی اضافه کرد: قطعاً که این افزایش در برابر حقوق دست اندرکاران در دولت بسیار ناچیز باشد، اما برای جامعه کارگری که با سیلی بر سر سفره خالی خانواده خود نشسته و از سر شرمساری تا صبح نمی خوابد رقم بسیار باارزشی است که می تواند ذره ای هرچند ناچیز در جبران هزینه کارگر نقش آفرینی نماید.

امام قلی تبار اعلام کرد: البته پافشاری کارگران بابت این موضوع بدین خاطر است که هرچه زمان تصویب این موضوع در هیئت دولت با تأخیر روبرو گردد به همان اندازه بعضی کارفرمانماها که کم هم نیستند به دلیل بالا رفتن معوقه این موضوع از پرداخت معوقه ها شانه خالی می نمایند که طبق معمول به ضرر حقوق بگیران می باشد.

وی ادامه داد: لذا جامعه کارگران و نمایندگان آنان از دولت انتظار دارند برای تصویب افزایش حق مسکن در سریع ترین زمان ممکن اقدام نماید. معین تکلیف این موضوع حداقل کاری است که دولت می تواند برای ادای احترام به جامعه کارگری کشور انجام دهد که بیش از نیمی از جمعیت کشورمان را شامل می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1760

به "نگرانی کارگران درباره حق مسکن 450 هزار تومانی، کارفرماها قبول کردند دولت تعلل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی کارگران درباره حق مسکن 450 هزار تومانی، کارفرماها قبول کردند دولت تعلل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید