مرگ 3 کودک آمریکایی با علائم مربوط به کووید-19

به گزارش کد الکترونیک، فرماندار نیویورک با اعلام مرگ سه کودک با نشانه های مرتبط به ویروس کرونا هشدار داد که فصل جدیدی درباره بیماری مهلک کرونا شروع شده و باورهای قبلی در مورد مصون بودن بچه ها زیر سوال رفته است.

مرگ 3 کودک آمریکایی با علائم مربوط به کووید-19

اندرو کومو، فرماندار نیویورک از درگذشت دو کودک 5 و ساله و یک نوجوان بر اثر نشانه های مربوط به کرونا خبر داده است. در حالی که گمان می رفت ویروس کرونا تنها باعث برخی نشانه ها خفیف در بچه ها می شود، طی هفته گذشته این ایالت شاهد 73 مورد ابتلای شدید بچه ها به شوک سمی شبیه به بیماری کاوازاکی بوده است. هیچ یک از این کیس ها علائم درگیر شدن سیستم تنفسی مربوط به کرونا را نداشته اند اما نتیجه تست کووید-19 آنها مثبت بوده است.

بیماری کاوازاکی که عمدتا بچه ها را هدف می گیرد با تحریک بیش از حد سیستم ایمنی باعث تب، اسهال شدید، بثورات و ورم ملتحمه می شود. در موارد وخیم تر دیواره شریان ها به حدی متورم می شود که انتقال خون به قلب مختل شده و در نهایت کودک جانش را از دست می دهد.

این مساله به آمریکا محدود نمی شود و در بریتانیا هم نوجوانی 14 ساله با علائم مشابه درگذشت است. در دیگر کشورهای اروپایی هم مواردی از ابتلای افراد کم سن و سال به درد شکمی، عوارض گوارشی و التهاب قلب گزارش شده است.

دکتر Jane Newburger، مدیر برنامه کاوازاکی در بیمارستان بچه ها بوستون با انتشار بیانیه ای خبری تاکید کرده که تعداد محدودی از بچه ها بر اثر ابتلا به بچه ها 19 دچار سندرم التهاب حاد شده اند که اغلب به بستری شدن آنها منجر شده است. وی در عین حال تلاش کرده نگرانی خانواده ها و بیماران را کم کند:

هرچند بیماری کاوازاکی به قلب یا رگ های خونی آسیب می زند اما مسائل قلبی طی پنج یا شش هفته از بین رفته و کودک بهبودی خود را باز می یابد.

وی در عین حال تاکید کرده گاهی عروق کرونر به شکل دائمی آسیب می بینند و به همین خاطر درمان سریع برای جلوگیری از ایجاد صدمات اساسی حیاتی است.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1139

به "مرگ 3 کودک آمریکایی با علائم مربوط به کووید-19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 3 کودک آمریکایی با علائم مربوط به کووید-19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید