علیرضا منصوریان: روزی به قطر می خندیدیم اما امروز باید به فوتبال خودمان بخندیم، زود به گل نرسیدن اعتمادبه نفس بازیکنانم را کم می نماید

به گزارش کد الکترونیک، علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان تأخیر در دستیابی به گل را روی اعتمادبه نفس شاگردانش تأثیرگذار دانست.

علیرضا منصوریان: روزی به قطر می خندیدیم اما امروز باید به فوتبال خودمان بخندیم، زود به گل نرسیدن اعتمادبه نفس بازیکنانم را کم می نماید

به گزارش خبرنگار کد الکترونیک از اصفهان، علیرضا منصوریان بعد از تساوی خانگی تیمش برابر نساجی مازندران در جمع کد الکترونیک گفت: پیش بینی ما درست از آب درآمد و همان طور که فکر می کردیم، مانند نفت مسجدسلیمان تیم هایی که اینجا می آیند در سیستم دفاعی خود بسیار منسجم بازی می نمایند. ما باید برای عبور از این اتفاق خیلی زود به گل برسیم. شاید این زود به گل نرسیدن اعتمادبه نفس بازیکنان ما را هم کم می نماید.

به نظرم حریف به خواسته خود رسید. وی با بیان این جمله اضافه کرد: در لیگ ما بازی بسیار متوقف می گردد. اگر در فوتبال آسیا 51 دقیقه توپ چرخش دارد، در لیگ ما میانگین و میزان گردش توپ زیر 47 دقیقه است. بیشترین زمان و انرژی ما با داور صرف می گردد، اعتراض ها و اینکه با داور برای وقت دریافت بحث می گردد. فکر می کنم در بازی امروز به جز آغاز مجدد دروازه بان ها و اوت ها 11 دقیقه از زمان بازی ما تلف شد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با تشکر از بازیکنانش و خسته نباشید گفتن به آنها، توضیح داد: با توجه به نوع بازی مان، باید زودتر به گل برسیم. این فضای گذری است که باید گذر کنیم و هفته آینده هم باید به بازی آسیایی برسیم که نقطه عطفی برای ماست. اگر در اولین پلی آف آسیا پیروز شویم، بازی دوم بسیار سخت است و با یک حریف قطری (الغرافه) در قطر بازی خواهیم داشت که با توجه به قهرمانی قطر در جام ملت های آسیا، انرژی مثبت آنها کار ما را سخت می نماید.

منصوریان در پاسخ به این پرسش که آیا از خرید های تیمش در نیم فصل راضی است یا نه، گفت: در نیم فصل خیلی سخت می گردد بازیکن خوب جذب کرد، چون کمتر تیمی حاضر می گردد بازیکن خوب خود را از دست بدهد، مگر اینکه بخواهد چنینی بازیکنی را با ستاره تیم خود معاوضه کند. ما در جذب محمدرضا خلعتبری واقعاً خوش شانس بودیم و این مورد را هم مدیون مدیریت سعید آذری هستیم که توانست بازیکنی را به تیم بیاورد که جوانی اش را در ذوب آهن سپری کرد. به هرحال ما دو خرید در نیم فصل داشتیم و مطمئن باشید بازیکن نیجریه ای مان به زودی در تیم جا خواهد افتاد. او چند روز است به تیم اضافه شد و امروز هم عملکرد خوبی در میدان داشت.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در این باره اعلام کرد: تیم ما جوانان خوبی دارد و نمی تواند شاکله خود را به یکباره تغییر دهد. اگرچه اعتقاد دارم تیم ها نمی خواهند بازیکن خوب شان را از دست دهند و از این رو نمی شد در نیم فصل بازیکن گرفت. ضمن اینکه تیم ما شرایطی دارد که احتیاج داشت به هماهنگی و انسجام لازم برسد. امروز دیدید ما کل جریان بازی را در کنترل داشتیم. در چنین شرایطی لحظات و اتفاقات معین نماینده هستند. من اعتقاد دارم در دقیقه 39 بازی در گوشه محوطه جریمه نساجی توپ به دست بازیکن این تیم برخورد کرد و جریان و راستا توپ عوض شد. این صحنه می توانست پنالتی باشد. در کل باید بگویم از دو خرید تیمم راضی ام. ما سعی کردیم در این دو ماه اخیر شکل بازی تیم را تغییر داده و منسجم تر شویم، اما برای اینکه به نتیجه بهتر برسیم احتیاج است در خط آتش بهتر شویم.

منصوریان در خصوص اینکه گفته بود باید از داوران حمایت گردد، اما چرا خودش به داوری اعتراض دارد، توضیح داد: اتفاقاً در جلسه هم اندیشی مربیان من از داوران حمایت کردم و اعتقادم این است که باید در خصوص اشتباهات آنها شکیبا بود. ایده آذری مدیرعامل باشگاه ما هم همین است. اینکه به این شکل به داوران و شخص فغانی حمله شد خوب نیست. انسان جایز الخطاست و باید در خصوص داوران شکیبای به خرج داد. اعتراض هم همواره هست و من و آقای جلالی هر دو امروز به داوری اعتراض داشتیم. به هر صورت اکبریان که اتفاق از داوران خوب ماست امروز یک اشتباه داشت که می توانست معین نماینده باشد. من امیدوارم از این پس اشتباهات داوری بیشتر به سود تیم ما نباشد.

وی در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه از مجید جلالی در فوتبال ایران با نام آقا معلم یاد می گردد و این در حالی است که بازیکنان تیمش امروز 9 بار روی زمین خوابیدند و وقت تلف کردند که آیا چنین انتظاری داشتید یا نه؟، گفت: نمی توانم به این مسائل خرده بگیرم، چون بخشی از فوتبال است. این مسائل از زیبایی فوتبال کم می نماید و زمان فوتبال ما را کاهش می دهد. این بدعت غلط در غرب آسیا به ویژه در کنار خلیج فارس رخ می دهد. قطر این موضوع را کنار گذاشته است، اما این حرکات از یونس احمد 98 بدعت گذاشته شد و به بحرین رسید. آنها متوجه شدند که متوقف کردن بازی به این شکل، فوتبال و کار تاکتیکی را از بین می برد. ما در نیم فصل نخست همین مشکل را داشتیم که بازی از دست داور هم خارج می گردد. بالای 9 بار این رخ داد و همان طور که گفتم میانگین چرخش توپ در لیگ ما زیر 47 دقیقه است، اما در جی لیگ و کی لیگ در شرق آسیا این مسائل نیست و این مسئله در لیگ قهرمانان آسیا معین می گردد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در پاسخ به این سؤال که آیا وقت تلف کردن ذات فوتبالیست های ایرانی شده است یا از روی نیمکت چنین دستوراتی منتقل می گردد، گفت: این مسئله دو طرفه است و از هر دستی بدهید، از همان دستی می گیرید. روزی به قطر می خندیدیم، اما امروز باید به فوتبال خودمان بخندیم. از جلالی خرده می گیریم، اما شاید قبل از ایشان چنین چیزی یک روش تاکتیکی بوده است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درباره اینکه بازیکنان تیمش مانند بازی تیم ملی مدام به سمت داور می رفتند، گفت: ما در جلسات پی درپی اعلام کردیم که بازیکنان اجازه ندارند با بازیکنان دیگر صحبت نمایند و به داور دست بزنند. تمرکز ما باید به روی بازی باشد و یکی دو بار این اتفاق رخ داد. این اشتباهات سرآمدش می گردد اتفاقات بازی با ژاپن. داور خطا نگرفته پنج نفر سمت داور می رویم که کارت بدهد و توپ وارد دروازه ما می گردد. این اتفاقات اگر در تیم ملی می افتد، از لیگ آغاز می گردد و اگر بگردد این مسئله را در لیگ کنترل کرد، در تیم ملی هم یاد می گیریم. هنوز متوجه نشدیم داور حرف اول و آخر را می زند. تنها تلاشی که کردیم، یکی از داوران باتجربه استان اصفهان را به عنوان مشاور به باشگاه آوردیم که هفته ای یک یا دو بار به ما مسائل را گوشزد کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 211

به "علیرضا منصوریان: روزی به قطر می خندیدیم اما امروز باید به فوتبال خودمان بخندیم، زود به گل نرسیدن اعتمادبه نفس بازیکنانم را کم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا منصوریان: روزی به قطر می خندیدیم اما امروز باید به فوتبال خودمان بخندیم، زود به گل نرسیدن اعتمادبه نفس بازیکنانم را کم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید