شغل دوم فوتبالیست های ایرانی؛ از سردار و طارمی تا عابدزاده و شاهرودی

به گزارش کد الکترونیک، شاید برای شما هم جالب و جذاب باشد که بدانید شغل دوم فوتبالیست ها چیست؟ در مطلب زیر به این موضوع پرداخته ایم.

شغل دوم فوتبالیست های ایرانی؛ از سردار و طارمی تا عابدزاده و شاهرودی

به گزارش گروه رسانه های کد الکترونیک، از آنجا که فوتبالی ها معمولاً در سال درآمد خوبی دارند، ترجیح می دهند از سرمایه خود استفاده کنند و بیزینسی به راه بیندازند. بعضی از آن ها معمولاً پول را در حساب نگه نمی دارند و حداقل زمین و ماشین و خانه خرید و فروش می کنند تا سرمایه شان کم نشود. بی شک بیزینس من فوتبال ایران علی دایی است. اصلاً او بود که باعث شد تا فوتبالی ها شانس خود را در شغل های دیگر امتحان کنند. علی دایی برخلاف بعضی فوتبالیست ها مثل نیکبخت، میناوند و... از همان روز هایی که قرارداد خوب بست، پولش را به همراه معروفیتش وارد بازار کار کرد.

خودش تعریف می کند حتی وقتی در آلمان بازی می کرد پول ها را به ایران می آورد و سرمایه گذاری می کرد. هم نسل های او مثل منصوریان، مهدوی کیا، کریمی و... هم کم و بیش بیزینس هایی می کردند. فوتبالیست های امروزی، اما به اندازه نسل 98 سرشان در بیزینس نیست. بیشتر آن ها ترجیح می دهند سرمایه گذاری مطمئن کنند و مثلاً رو به کار تولیدی نیاورند. این مطلب به خوبی نشان می دهد قدیمی ها به نسبت امروزی ها بیزینس من تر هستند.

علیرضا منصوریان

قبلاً در کار واردات قطعات کامپیوتر بود. در صنعت چاپ هم فعالیت می کرد ولی رفته رفته به سمت رستوران داری رفت. البته او چهار فست فود دارد. یکی در دردشت و سه تا هم در سعادت آباد،. یک رستوران عربی هم دارد که معمولاً پاتوق خودش همان جاست.

امیر قلعه نویی

او قدیم در خرید و فروش مبل دستی داشت ولی رفته رفته با گرفتاری های زیاد، بیزینسش را محدودتر کرد. تا چند وقت پیش هم در ولنجک رستوران داشت که به تازگی آن را جمع کرده است. قلعه نویی هم جزو کسانی است که خرید و فروش املاک و زمین می کند.

سیدجلال حسینی

از معدود بازیکنان امروزی است که بیزینس می کند. سیدجلال علاوه بر خرید و فروش زمین و خانه، یک کلینیک دندان پزشکی هم در تجریش دارد که بیشتر فوتبالیست ها به آنجا می فرایند.

حنیف عمران زاده

بچه غول فوتبال ایران بیزینس خاصی ندارد ولی وضع اقتصادی اش خوب است. او بیشتر از اینستاگرام پول درمی آورد. پیج خود را به یک شرکت تبلیغاتی سپرده و ماهانه از آنجا پول نسبتاً خوبی می گیرد. بقیه پول ها را هم در بانک گذاشته و سودش را می گیرد! او در شمال کشور هم ویلا و زمین خرید و فروش می کند.

علیرضا بیرانوند

علیرضا هم جزو بازیکنانی است که چند سالی است که پول خوبی در می آورد. بیرانوند به خاطر عرق و تعصبی که نسبت به لرستان دارد، بیزینس خود را به آنجا برده است. او در کار دامپروری است و می گویند در بیزینسش هم پیروز است. علیرضا مدرسه فوتبال هم دارد و از آنجا هم پول درمی آورد.

آرش برهانی

آرش اگر عقل اقتصادی علی دایی را داشت، الان مولتی میلیاردر بود ولی همواره می گوید: شکر. او حدود 14 سال قبل یک میلیون و دویست هزار دلار از باشگاه النصر گرفت که خودش می گوید: همه را خرج کردم! برهانی هم مدتی در کار خرید و فروش ماشین بود و از سال گذشته به صورت تخصصی تو کار واردات MDF است.

علیرضا حقیقی

خودش و پدرش بازاری هستند. علیرضا خودش را در روسیه از نظر اقتصادی بست. قرارداد او در باشگاه روبین کازان سالانه یک میلیون یورو بود.

جواد نکونام

سرش شدیداً به فوتبال گرم است و گهگاه هم سری به مدرسه فوتبالش می زند. بیزینس دوم او همین اداره مدرسه فوتبال است. یک مغازه هم از قدیم در میلاد نور دارد که البته در اختیار برادرش است.

محسن بنگر

قبلاً در کار سنگ های تزئینی بود ولی حالا در کار ساخت و ساز در شهر نور است، یعنی در شمال کشور. شهرک می سازد. تک ویلا می سازد. خرید و فروش زمین و ویلا می کند و خلاصه وضع اقتصادی اش خوب است.

ستار همدانی

او هم از همان زمان فوتبالش همواره سرمایه گذاری می کرد و نمی گذاشت پولش در بانک بماند. در حال حاضر در کار مواد لبنی از جمله دوغ، ماست، شیر و... است. در مزایده ها هم شرکت می کند و پروژه می گیرد. در کار خودش هم پیروز است و وضع اقتصادی خوبی دارد.

حسین ماهینی

کاپیتان سابق پرسپولیس و مدافع فعلی نساجی جزو کافه دار های فوتبال ایران است. آنجا پاتوق فوتبالیست ها و هنرمندان است. حسین در کنار این مدرسه فوتبال هم دارد و از آنجا هم پول درمی آورد. ماهینی هم گهگاه خرید و فروش می کند، مثل بیشتر فوتبالیست ها.

پژمان منتظری

به صورت مستقیم وارد بیزینس نشده ولی برای برادرانش در اهواز مغاز خریده و آن ها فعالیت اقتصادی می کنند.

رضا عنایتی

تا سال گذشته یک مزون لباس داشت و آنجا کاسبی می کرد ولی حالا جزو سهامداران باشگاه سرخپوشان پاکدشت (هوادار فعلی) است. عنایتی سرمایه زیادی را صرف این باشگاه کرد و در حال حاضر خودش سرمربی آن تیم است.

فرزاد مجیدی

او هم از جمله چهره های فوتبالی است که نیاز اقتصادی ندارد و وضعش خوب است. فرزاد همراه با همسرش کلینیک آرایشی دارد و ظاهراً مشتریان زیادی هم دارند.

علی کریمی

او باید در فوتبال بیش از این ها پول درمی آورد، به خاطر آن تکنیک نابش. کریمی هم بیزینس می کند. او در کار ساخت و ساز است.

مهدی طارمی

او از جمله بازیکنانی است که در چند سال گذشته توانسته درآمد خوبی از فوتبال داشته باشد. البته مهدی از قرارداد جدیدش سود زیادی خواهد کرد. او جزو پیروز ترین فوتبالیست های ایران بوده و یک کافه دارد. طارمی هم مثل بعضی بازیکنان با سرمایه اش خانه و زمین می خرد تا برای آینده پشتوانه ای داشته باشد.

فرشاد احمدزاده

فرشاد هم جزو کافه دار های فوتبال ایران است. او وضع اقتصادی خوبی دارد و در این سال ها درآمد خوبی از فوتبال کسب کرده. فرشاد هم تا جایی که توانسته ملک و املاک خریده.

علیرضا نیکبخت

او قرارداد های سنگینی در دوران بازیگری می بست و روزی روزگاری گران ترین بازیکن لیگ برتر بود ولی بعد از جدایی از همسرش، بخش عمده ای از سرمایه اش را به او داد. نیکبخت در حال حاضر چند مدرسه فوتبال دارد و از آنجا امرار معاش می کند.

سردار آزمون

همان طور که در زمین بازی او را با علی دایی مقایسه می کنند، در دنیای بیزینس هم می تواند یک پا علی دایی باشد. سردار در حال حاضر دومین بازیکن پردرآمد فوتبال ایران است. او همزمان با فوتبال، بیزینس هم می کند. آزمون یک موبایل فروشی در گلستان دارد. او همچنین یک صرافی هم در آنجا زده است. آزمون همچنین یک آژانس مسافرتی دارد و تا قبل از کرونا سودش از آن خوب بود ولی حالا نه.

مرتضی پورعلی گنجی

مرتضی هم در سال های اخیر درآمد خوبی از فوتبال داشته. بعد از جدایی از نفت، قرارداد خوبی با چینی ها بست. بعد از آن هم به السد قطر رفت و وقتی دلار این قدر گران نشده بود، درآمد کلانی داشت. مرتضی بیشتر در شمال کشور بیزینس می کند. او یک آرایشگاه مدرن و بسیار بزرگ دارد.

وحید طالب لو

گلر سابق استقلال و تیم ملی بعد از پایان فوتبالش راهی آمریکا شد. او هم وضع اقتصادی خوبی دارد. وحید در آمریکا هم یک مدرسه فوتبال راه اندازی کرده و بخشی از درآمدش از آنجاست. از قرار معلوم در آمریکا در کار ساخت و ساز هم فعالیتهایی دارد.

محمد انصاری

مدافع قرمز ها هم از جمله فوتبالیست هایی است که خیلی زود به فکر راه اندازی مدرسه فوتبال افتاد. او البته مستقیماً خودش را درگیر این مدرسه فوتبال نمی کند. تا می تواند به آنجا می رود ولی مدیریتش را به یکی از دوستانش سپرده است.

هاشم بیک زاده

شاید باور نکنید ولی هاشم هم مغز اقتصادی خوبی دارد. او در دورانی که در استقلال و سپاهان پول های خوبی می گرفت، دست به سرمایه گذاری زد. خانه و مغازه خرید. همین حالا در یکی از شیک ترین پاساژ های اصفهان یک یا دو دهنه مغازه دارد. همچنین در کار ساخت و ساز است و درآمد خوبی دارد.

علی دایی

در کار پوشاک ورزشی است. قبلاً کنندگی های بیشتری داشت ولی به خاطر تحریم ها بیشتر فروشگاه ها را جمع کرده و حالا یکی در منیریه و یکی هم در پاسداران دارد. او شرکت بیمه هم دارد. البته به سمت جواهرات هم کشیده شده، چون همسرش جزو جواهر فروش های مطرح تهران است.

افشین پیروانی

سرپرست پرسپولیسی ها هم بعد از اتمام فوتبالش تصمیم گرفت سریع وارد دنیای بیزینس شود. او قبلاً در کار واردات ماشین سنگین بود. از همان زمان یک رستوران داشت که هنوز هم آن را دارد. این رستوران در فرحزاد است.

حمید استیلی

زننده گل معروف ایران به آمریکا در جام جهانی 98، در کار ساخت و ساز است. شرکایی دارد. زمین می خرد و آپارتمان می سازد. یدا... اکبری بازیکن اسبق استقلال هم مثل استیلی در کار ساخت و ساز است.

کریم باقری

از زمانی که با همسرش ازدواج کرد و همدم پدر خانم بیزینس من خود شد، تصمیم گرفت دست به سرمایه گذاری بزند. قبلاً یکی از کنندگی های مرغ سوخاری معروف را همراه با یکی از اقوامش داشت. از قدیم هم می گفتند ماشین سنگین دارد که خودش چند بار آن را تکذیب کرد. باقری در کار واردات و صادرات است. یکی از صادرات های او کشمش است.

مسعود شجاعی

در اوساسونا و کشور های عربی پول های کلانی درآورد. مسعود دو، سه سال یک مغازه خرید و در کار فروش لباس، کیف و کفش زنانه است.

پیام صادقیان

در روز هایی که تازه روی دور پول درآوردن افتاده بود، اشتباهاتی کرد و مجبور شد زود از فوتبال برود. در حال حاضر سایت شرط بندی دارد و در ترکیه زندگی می کند. گویا درآمدش هم خوب است.

مجتبی جباری

جباری هم در استقلال و هم در قطر قرارداد های خوبی بست و درآمد زیادی هم داشت. او در دوران حضور در استقلال پیروز شد یک مغازه از علی انصاری در بازار موبایل بگیرد، بازاری که مغازه هایش فروشی نیستند. او یک رستوران هم در تجریش دارد. همسر جباری هم در کار دیزاین است.

حسین کاظمی

او هم مثل مجتبی جباری در بازار موبایل مغازه دارد. کاظمی در استانبول هم یک مدرسه فوتبال دارد، اما الان مدتی است به خاطر کرونا تعطیل شده است.

مهرزاد معدنچی

مهرزاد هم پول خوبی از فوتبال درآورد و برای ادامه زندگی به شهر خودش شیراز بازگشت. او مالک کنندگی آدیداس و پوما در آنجاست و زندگی آرامی دارد.

سامان قدوس

سامان قبل از اینکه فوتبالیست مطرحی شود، در کار موبایل فروشی بود و بعد از پیروزیت هم به این بیزینس خود ادامه می دهد. البته بازیکنان تیم ملی به او پیشنهاد داده اند در تهران هم ملک و املاک بخرد.

خداداد عزیزی

او هم خرید و فروش می کند. می گویند در مشهد چند واحد دارد که اجاره داده. قبلاً ساخت و ساز هم می کرد ولی انگار الان زیاد حوصله اش را ندارد.

یحیی گل محمدی

قبلاً یک سفره خانه سنتی در میدان هفت تیر داشت ولی بعداً تصمیم گرفت آن شغل را کنار بگذارد. در حال حاضر یک کنندگی خودرو دارد و سالانه درآمد خوبی از آنجا به دست می آورد.

فرهاد مجیدی

زیاد اهل مصاحبه نیست و به خاطر همین کمتر کسی از زندگی اش خبر دارد. بیزینس اصلی مجیدی، اما در دبی است. به خاطر بیزینس در امارات فرهاد زیاد به آنجا می رود. می گویند چند سوله دارد و همین طور چند مغازه.

علی پروین

علی آقا بیزینس زیادی نمی کند. او گهگاه به خاطر اسمش یک کاسبی راه می اندازد. در حال حاضر یک دفتر در پونک دارد و بیشتر کار های آزاد می کند. پروین به خاطر ماجرای برنج هایی که محمد (پسرش) از دولت گرفت، با مشکلاتی روبه رو شد و گویا ماهانه قسط سنگینی می پردازد.

مهدی مهدوی کیا

مدرسه فوتبال دارد. البته به خاطرش هزینه می کند. مثلاً سال گذشته هزینه های مدرسه فوتبالش را از کار تبلیغاتی که انجام داد درآورد. او در کار لباس ورزشی و پوشاک کودک هم هست. همین حالا هادی برادرش یک کنندگی در خیابان بهار دارد.

سپهر حیدری

قبلاً مدرسه فوتبال داشت ولی آن را جمع کرد. گویا در حال حاضر همراه با همسرش یک آرایشگاه زنانه افتتاح کرده است.

حسین کعبی

از جمله فوتبالیست هایی که در شمال کشور ساخت و ساز کرد و همین حالا هم به کارش ادامه می دهد.

مهدی هاشمی نسب

کار اقتصادی خاصی نمی کند. مربی است و هر سال پول قراردادش را می گیرد. هاشمی نسب اجاره خانه هم می گیرد. او از پول انتقال به استقلال خانه ای در کرج خرید که الان قیمتی بالا دارد.

وریا غفوری

وریا در سنندج یک سری کار اقتصادی می کند ولی در تهران یک مغازه دارد و آن را اجاره داده است.

سیدحسین حسینی

بیزینس خاصی ندارد و با یک شرکت تولید کننده اقلام ورزشی قرارداد بسته و سالانه پولی از آنجا می گیرد.

اشکان دژاگه

اشکان چند سال پیش واحدی در تهران خرید که حالا کلی پولش است. خرید این واحد باعث شد تا کمی راه بیزینس و خرید و فروش را در ایران یاد بگیرد. خسرو حیدری این واحد را برای او خریده بود. اشکان در آلمان هم یک سفره خانه و رستوران دارد که بیشتر قلیان باز های ایرانی مشتری اش هستند!

امیرحسین صادقی

مدافع سابق استقلال جزو معدود فوتبالیست هایی است که وارد نتورک مارکتینگ شد. با یکی از شرکت های نامی در این زمینه همکاری می کند و هر روز به زیرمجموعه اش می افزاید و درآمدش بالاتر می رود. او دفتر کاری دارد و سخت پیگیر این فعالیت اقتصادی است.

مهدی رحمتی

مهدی هم وضع اقتصادی خوبی دارد. به هر حال سال هاست در بالاترین سطح ایران بازی می کند و همواره جزو گران ترین بازیکنان لیگ برتر بوده است. مهدی یک رستوران در اقدسیه دارد. همچنین با یکی از دوستانش شرکتی تبلیغاتی زده و بیلبورد هایی در سطح تهران دارد. او خودش هم تبلیغات می کند و درآمد خوبی در این زمینه دارد.

پرویز برومند

او در دوران بازیگری وضع اقتصادی خوبی داشت ولی بعد ها شرایط اقتصادی اش خراب شد. در حال حاضر هم مربی یک باشگاه بدنسازی است. در لیگ 3 هم یک تیم دارد.

احمدرضا عابدزاده

همه می دانند شغل دوم او چیست. در متل قو یک فست فود دارد. به خاطر محبوبیت زیادش تا قبل از شیوع کرونا درآمد خوبی داشت.

برانکو

او درآمد کلانی از فوتبال داشته و به خاطر همین بیزینس هم می کند. برانکو در کرواسی یک کمپ بزرگ دارد که تیم های مختلف سالانه در آن اردو می زنند. از آنجا که عاشق قهوه است، یک کافی شاپ هم دارد.

کارلوس کی روش

قبلاً می گفتند او در کار استخراج و خرید و فروش الماس در موزامبیک است، اما چیزی که تأیید شده او یک جزیره فوق العاده زیبا به نام وامیزی در این کشور دارد. در خط ساحلی این جزیره یک هتل فوق العاده دارد که مسافران برای رفتن به آنجا با هلی کوپتر شخصی کی روش از فرودگاه موزامبیک به جزیره منتقل می شوند. البته کار اداره وامیزی با دختر کارلوس است و خودش را درگیر آن نمی کند.

محمد نوازی

او وضع اقتصادی خیلی خوبی ندارد. قبلاً یک رستوران داشت که آن را جمع کرد. در حال حاضر هم مدرسه فوتبال دارد که البته به خاطر شیوع کرونا نیمه تعطیل است.

رضا شاهرودی

در کار خرید و فروش خانه، زمین و ماشین است. بیشتر ایام را هم در ویلای شیکش در شمال کشور می گذراند.

منبع : خبرورزشی

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1192

به "شغل دوم فوتبالیست های ایرانی؛ از سردار و طارمی تا عابدزاده و شاهرودی" امتیاز دهید

6 کاربر به "شغل دوم فوتبالیست های ایرانی؛ از سردار و طارمی تا عابدزاده و شاهرودی" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شغل دوم فوتبالیست های ایرانی؛ از سردار و طارمی تا عابدزاده و شاهرودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید