به بهانه پیام تبریک وزیر ورزش پس از فزونی برابر بحرین؛ سقف آرزوهایتان را بالا ببرید

به گزارش کد الکترونیک، پیام تبریک وزیر ورزش پس از برتری تیم ملی برابر بحرین و در شرایطی که هنوز تکلیف صعود معین نشده نشان می دهد که سقف آرزوهایمان تا چه اندازه کوتاه شده است.

به بهانه پیام تبریک وزیر ورزش پس از فزونی برابر بحرین؛ سقف آرزوهایتان را بالا ببرید

به گزارش کد الکترونیک، تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته (دوشنبه) پیروز شد در ششمین مسابقه اش در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، در دیداری حساس و سرنوشت ساز بحرین را با 3 گل شکست داد. این پیروزی در حالی رقم خورد که تیم ملی در بازی رفت با شاهکار مارک ویلموتس و مدیران فدراسیونِ قبلی مقابل بحرین و عراق شکست خورده بود تا راهی به جز پیروزی در همه بازی های دور برگشت برای صعود نداشته است.

با توجه به دو شکست پیاپی مقابل بحرین و عراق در دور رفت، هر 4 بازی مان مقابل هنگ کنگ، بحرین، کامبوج و عراق حکم 4 فینال را داشت و البته هنوز دارد. با این شرایط همه می دانیم هنوز کار تیم ملی برای صعود از این گروه تمام نشده و تیم ملی دو بازی سرنوشت ساز دیگر- مخصوصاً دیدار با عراقِ صدرنشین- را در پیش دارد.

هیچ وقت بحرین را در کشورش شکست نداده بودیم و این طلسم بالاخره شکسته شد ولی دلیل نمی شود اینطور جلوه داده شود که کار تمام شده و تیم ملی به جام جهانی رفته است. تیم ملی بعد از بحرین و اگر دیدار با کامبوج را هم فاکتور بگیریم، یک مصاف بزرگ و فوق العاده حساس با عراق در روز آخر دارد و در صورت پیروزیت باید تازه در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی با قدرت های درجه یک آسیا نظیر کره جنوبی، ژاپن و استرالیا مصاف کند.

در این شرایط اینکه مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در میانه مسابقات و در حالی که هنوز چیزی قطعی نشده پیام تبریک بفرستد، عجیب به نظر می آید. آیا واقعاً سقف آرزو های ما بعد از 2 حضور متوالی در جام جهانی پیروز شدن مقابل بحرین در مرحله ابتدایی مقدماتی جام جهانی است که باید با یک برد چنین پیامی از سوی وزیر ورزش صادر شود آن هم در شرایطی که هنوز کار در مرحله اول هم تمام نشده است؟

منکر کار بزرگ بازیکنان و مربیان تیم ملی نیستیم که در این شرایط که همه چیز علیه ماست، پیروز شدند بحرین را شکست دهند. آنها طلسم شکنی کرده ولی این پیروزی نباید طوری جلو داده شود که انگار به جام جهانی صعود کرده ایم. حقیقت این است که تیم ملی هنوز در ابتدایی ترین مرحله است و راه زیادی تا به نتیجه رسیدن و برآورده شدن توقع مردم دارد. شب دراز است و قلندر بیدار، هنوز فرصت برای جشن گرفتن و فرستادن پیام تبریک وجود دارد، به شرطی که صبر داشته باشیم تا در زمان واقعی این کار را انجام دهیم نه در حالی که بحرین را برده ایم اما هنوز صعود نکرده ایم. شب گذشته کار بزرگی صورت گرفت اما قطعا برای دادن پیام تبریک خیلی زود است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1860

به "به بهانه پیام تبریک وزیر ورزش پس از فزونی برابر بحرین؛ سقف آرزوهایتان را بالا ببرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به بهانه پیام تبریک وزیر ورزش پس از فزونی برابر بحرین؛ سقف آرزوهایتان را بالا ببرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید