صادرات نفت ایران 2 برابر شده است

به گزارش کد الکترونیک، موسسه مشورتی وسل ولیو مستقر در لندن گفت با پیدایش بازارهای جدید برای نفت ایران در اروپا، به ویژه فرانسه، ایتالیا، یونان و اسپانیا، میزان صادرات نفت این کشور دو برابر شده است.

صادرات نفت ایران 2 برابر شده است

به گزارش کد الکترونیک به نقل از موسسه پلاتس، تقاضای اروپا برای نفت ایران از زمان لغو تحریم ها افزایش یافته است.

بر اساس گزارش موسسه مشورتی وسل ولیو مستقر در لندن، با پیدایش بازارهای جدید برای نفت ایران در اروپا، به ویژه فرانسه، ایتالیا، یونان و اسپانیا، میزان صادرات نفت این کشور دو برابر شده است.

اتحادیه اروپا در جولای 2012 یعنی 5 سال پیش واردات نفت از ایران را تحریم کرد و این ممنوعیت در ژانویه ژانویه سال گذشته برداشته شد.

در کل دوره تحریم و به دلیل مسائل بیمه ای، نفت ایران تنها به کشورهایی که مجاز به خرید مقدار محدودی نفت از این کشور بودند محدود شد. تنها کشورهای هند، کره جنوبی و تایوان مجاز بودند که با استفاده از کشتی های ایرانی و با پوشش بیمه ای شرکت های داخلی نفت ایران را وارد کنند.

با لغو تحریم ها، دامنه محدود شرکت های کشتیرانی ای که مجاز به حمل نفت ایران بودند، گسترش یافته و اکنون شرکت های ملی نفتکش ایران، دیناکوم، دلتا تانکرز، پولمبروس، کوسکو و شرکت های دیگر نفت ایران را حمل می کنند.

همین ماه پیش بود که بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران اعلام کرد که میزان تولید نفت ایران تا سرانجام ماه مارس به 4 میلیون بشکه در روز خواهد رسید و سطح صادرات ایران به رقم قبل از تحریم ها باز خواهد گشت.

190

منبع: تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 879

به "صادرات نفت ایران 2 برابر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات نفت ایران 2 برابر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید