خطر انحلال استقلال را تهدید می نماید، ادعای وریا غفوری عجیب بود

به گزارش کد الکترونیک، سید کاظم اولیایی مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در تبادل نظر با خبرنگار مهر، با اشاره به بحث خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس گفت: آقای صالح رییس سازمان خصوصی سازی گفته است اگر ماده 141 قانون تجارت برای استقلال اجرا می شد عملاً باید برای این باشگاه اعلام ورشکستگی می کردند اما دولت و وزارت ورزش با اتخاذ یک راه چاره جدید ظاهراً این باشگاه را از خطر ورشکستگی نجات داد.

خطر انحلال استقلال را تهدید می نماید، ادعای وریا غفوری عجیب بود

وی اضافه نمود: راه چاره عجیبی که در نظر گرفته شد اضافه نمودن صوری به ثروت و دارایی های این باشگاه بود و مثلاً استادیوم یا بهتر است بگویم مخروبه مرغوبکار را به لیست دارایی های این باشگاه اضافه نمودند.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: مرغوبکار زمانی استادیومی بود که تیمی مثل استقلال می توانست در آن تمرین کند. امروز یک مخروبه است که بخشی از آن پارکینگ ماشین های اسقاطی شده، بخشی از آن را به تولیدی ها اجاره دادند و زمینی با یک چمن مستهلک که در اجاره فرشاد پیوس است. آیا چنین مخروبه ای می تواند برای استقلال دارایی باشد؟

اولیایی توضیح داد: یا آقایان از شرایط مرغوبکار اطلاع ندارند و نا آگاهانه این استادیوم را جزو اموال باشگاه اعلام نموده اند و یا اطلاع دارند و به صورت صوری برای این تیم ثروت سازی نموده تا آن را از خطر ورشکستگی نجات دهند. ما خیلی چیزهای صوری دیده بودیم اما ثروت صوری ندیده بودیم که این را هم دیدیم.

وی بیان داشت: این در حالی است که باشگاه استقلال ثروت کافی دارد و احتیاج به ترحم و ثروت های صوری و ساختگی ندارد. کافی است یکی از اموال خود باشگاه را که در اختیار شرکت توسعه است به آن بازگردانند تا واقعاً یک شرکت ورشکسته نباشد. متاسفانه با دیدن این شرایط باید بگویم خشت اول خصوصی سازی را کج گذاشته اند و من نگران آینده این باشگاه هستم؛ آینده ای که شاید به انحلال ختم گردد.

اولیایی که در سال های 86 تا 88 مدیرعامل باشگاه پاس همدان بود در مورد ادعای وریا غفوری که گفته بود وی مانع از این شد که او زودتر استقلالی گردد بیان داشت: تا جایی که من به یاد دارم وریا از استقلال پیشنهاد نداشت. او دو فصل در پاس همدان بازی کرد که فصل اول کمتر از او در ترکیب استفاده می شد. او ابتدا مهاجم بود و رفته رفته وینگو او را به هافبک و سپس دفاع راست آورد. زمانی هم که به دفاع راست آمد بیشتر خسرو حیدری در این پست بازی می کرد.

مدیرعامل پیشین پاس همدان تاکید نمود: برای دفاع راست خسرو حیدری از استقلال پیشنهاد داشت که به این تیم منتقل شد. وریا هم در سال دوم قراردادش با ما تمام شد و به تیم شهرداری تبریز رفت. حتی اگر از استقلال پیشنهاد داشت می توانست زمانی که از ما جدا شد پیراهن آبی بر تن کند. اما به شهرداری تبریز و سپس به نفت، سپاهان و سپس به استقلال پیوست. برایم عجیب بود که او چنین ادعایی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1087

به "خطر انحلال استقلال را تهدید می نماید، ادعای وریا غفوری عجیب بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر انحلال استقلال را تهدید می نماید، ادعای وریا غفوری عجیب بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید