خدمات نوین باید در بستر اقتصاد هوشمند ارایه گردد

به گزارش کد الکترونیک، تهران (پانا) - وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از پنجره واحد محیط های آزمون گفت اگر می خواهیم به صندلی مناسب در اقتصاد بین المللی دست یابیم باید به دنبال ارائه خدمات نوین در بستر اقتصاد هوشمند باشیم.

خدمات نوین باید در بستر اقتصاد هوشمند ارایه گردد

به گزارش ایسنا، در این مراسم که دبیر شورای عالی فضای مجازی و نمایندگان وزارتخانهها و دستگاههای مرتبط، حضور داشتند، دژپسند گفت: جهت اقتصاد هوشمند جهتی بازگشت ناپذیر است و ممکن است شتاب حرکت در این جهت کند یا تند گردد اما حرکت در این جهت برگشت ناپذیر است.

وی اضافه کرد: اقتصاد هوشمند تنها با ایفای نقش فعالانه و محوری بخش خصوصی در سیاستگذاری و تنظیم گری تحقق خواهد یافت. اگر میخواهیم به صندلی مناسب در عرصه اقتصاد بین المللی دست یابیم باید به دنبال ارائه خدمات نوین در بستر اقتصاد هوشمند باشیم و در این راستا باید به دنبال کاهش هزینه ها در فراوری، بهبود قیمت و کیفیت و ارائه خدمات نو باشیم.

وی ادامه داد: اقتصاد هوشمند یک رشته از فعالیتها است که احتیاج به نقشه راه جامعی دارد و در این راه باید پر انرژی و با قدرت به جلو حرکت کرد. یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد ایفای نقش محوری توسط بخش خصوصی است و باید با چابک کردن امور و محول کردن کارها به مردم و بخش خصوصی به این فرایند شتاب داد.

وزیر اقتصاد در ادامه گفت: یکی از مراکزی که از عملکرد آن رضایت کامل دارم، مرکز فناوری و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد است. با همدلی بین دستگاهی، کریدوری برای همراهی بیشتر در راستای شکل گیری محیط تنظیم گری هوشمند که زمینه ساز توسعه اقتصاد هوشمند است، شکل خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1603

به "خدمات نوین باید در بستر اقتصاد هوشمند ارایه گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات نوین باید در بستر اقتصاد هوشمند ارایه گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید