خبرنگاران پیشرفت پروژه مصلی تهران 80 درصد است

به گزارش کد الکترونیک، تهران - خبرنگاران - معاون وزیر راه و شهرسازی از پیشرفت 80 درصدی مصلی تهران که ساخت آن برعهده سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی است خبر داد.

خبرنگاران پیشرفت پروژه مصلی تهران 80 درصد است

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدجعفر علیزاده اضافه کرد: کارگاه ساختمانی مصلی از روز دوم عید فعال بوده و هم اکنون نیز با میانگین 500 نیرو عملیات احداث بخش های باقیمانده مصلی تهران فعال شده است.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی، گفت: با انجام مطالعات ارزش در خصوص پروژه مصلی، پیش بینی می شود بین 80 تا 100 میلیارد تومان در اجرای این پروژه صرفه جویی شود.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی با اعلام این که امکان استفاده از مصلی تهران در تمامی ایام وجود دارد، اضافه کرد: شرایط کرونا و ضرورت تمرکز بر روی مهار این بیماری همه گیر، بسیاری از بودجه ها با به سمت مبارزه با این بیماری سوق داد و در عین حال سرعت کارها با کمی با کندی روبرو کرد.

علیزاده یکی از مسائل موجود بر سر راه تکمیل مصلی تهران را قطع بودجه برای این پروژه به دلیل حل مشکل کرونا عنوان کرد و توضیح داد: در 6 ماه دوم سال 98، تخصیص بودجه به دلیل شرایط کرونا قطع شد. این امیدواری وجود دارد که با مساعدت دولت و تخصیص حداقلی بودجه، سازمان مجری بتواند این پروژه را در زمان کوتاهتری به خاتمه برساند.

وی در خصوص زمان پیش بینی شده برای تکمیل پروژه مصلی، اظهار داشت: تکمیل پروژه مصلی تهران، 100 درصد وابسته به اعتبارات است. در حال حاضر، توان مهندسی کشور نشان می دهد که پروژه مصلی تهران در مدت زمان یکسال تا یکسال و نیم در صورت تامین اعتبار، قابل اجرا، تکمیل و بهره برداری کامل است. زیرا این پروژه، پیچیدگی فنی خاصی در حال حاضر ندارد و تمامی گره های آن از نظر طراحی، محاسباتی، و سایر جزئیات، حل شده است. هم اکنون نیاز است تا تجهیزات و مصالح تامین شود که اینکار بسیار هزینه بر است.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی دولتی گفت: امسال حدود 50 میلیاردتومان به مصلی تهران اختصاص یافته است و در عین حال با بودجه کمی که تصویب شده است اکیپ ها در حال فعالیت هستند و هم اکنون، سه برابر بودجه مصوب، کار پیش رفته است.

علیزاده با یادآوری این که در تکمیل مصلی تهران، جبهه های مختلفی فعال شده است، گفت: با استفاده از توانمندی شرکت های وابسته به قرارگاه خاتم الانبیاء و شرکت ملی ساختمان وابسته به بنیاد مستضعفان، بیش از یک هزار میلیاردتومان قرارداد منعقد کرده ایم.

علیزاده ادامه داد: اکنون پروژه مصلی تهران در قسمت ایوان و بخش های وابسته به ایوان، ایوان بزرگ مصلی که ترکیبی از گلدسته، ایوان و گنبد است، فعال بوده و در حال انجام است.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، همزمان عملیات تکمیلی شبستان شرق، شبستان غرب، جبهه شمالی و طیف وسیعی از عملیات در پروژه مصلی تهران فعال شده است.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی توضیح داد: علاوه بر اعتبارات دولتی با توجه ویژه ای که وزیر راه و شهرسازی روی این مقوله داشتند به دنبال تامین منابع از محل دیگر هستیم. بدین معنا برای تکمیل پروژه مصلی در زمان نزدیک تر، استفاده از ظرفیت های زمین و اوراق مدنظر قرار گرفته است تا بتوان در این پروژه، شاهد جهش باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، گفت: بعد از عید تقریبا با بیش از 500 نفر در مصلی در بُعد فنی، اجرایی، عملیاتی، مشغول فعالیت هستیم و عملیات متوقف نشده است. انجام کار در مصلی از بازسازی موتورخانه که از سال ها قبل اجرا شده بود، ارتقای ظرفیت موتورخانه برای پوشش شبستان شمالی و نمازجمعه که کار بسیار بزرگ و سنگینی است، در حال پیگیری است. در این خصوص مطالعات ارزش اجرا شده و حدس ما این است که با این اقدامات حدود 800 تا 100 میلیاردتومان صرفه جویی در اجرای پروژه مصلی داشته باشیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 30 خرداد 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1103

به "خبرنگاران پیشرفت پروژه مصلی تهران 80 درصد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیشرفت پروژه مصلی تهران 80 درصد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید