جزییات آب بهای رایگان برای کم مصرف ها از زبان وزیر نیرو

به گزارش کد الکترونیک، وزیر نیرو با تشریح مصوبه دولت برای رایگان شدن قبض آب برای کم مصرف ها گفت: پیش بینی ما این است که در بخش آب و در شرایط فعلی حدود 4 میلیون مشترک در سطح کشور مشمول کم مصرفی هستند که امید است به این تعداد اضافه گردد.

جزییات آب بهای رایگان برای کم مصرف ها از زبان وزیر نیرو

 رضا اردکانیان امروز در گفت و گویی تلویزیونی درباره مصوبه امروز هیات دولت با موضوع اصلاح الگوی مصرف و تشویق مشترکان کم مصرف آب اظهار کرد: طبیعتا گروه هدف ما پرمصرف ها هستند و این مشترکان را با روش هایی که آموزش آنها در فرصت شش ماهه موجود از جمله با نصب پنل های خورشیدی روی پشت بام آغاز شده، تشویق به مدیریت مصرف در بخش برق می کنیم. تبلیغات خوبی هم شده و مردم هم استقبال خوبی کردند.

وی با اشاره به اجرایی شدن مصوبه برق از اول آبان، گفت: گزارش 45 روزه عملکرد در این بخش از 18 میلیون قبض صادر شده، حاکی از آن است که نسبت به آمار سال گذشته پر مصرف ها 13 درصد کاهش یافته و تعداد کم مصرف ها هم حدود 3.5 درصد افزایش داشته است.

وزیر نیرو با بیان اینکه برای کم مصرف ها که طبق تعریف و مصوبه موجود، مصرف آنها تا یک سوم الگوی مصرف در مناطق مختلف است، قبض برق صفر صادر می گردد. در خصوص آب هم که امروز در دولت تصویب شد به همین گونه عمل می گردد، توضیح داد: برای کسانی که مصرف آنها تا یک سوم الگوی مصرف آب است، قبض آب صفر صادر می گردد.

وزیر نیرو ادامه داد: در بخش برق به دلیل ارتباطی که ایران با کشورهای همسایه دارد می توانیم با هزینه سنگینی در روز مبادا انرژی مورد احتیاج را تامین کنیم ولی در خصوص آب اینگونه نیست. آبی که با کیفیت شرب فراوری شده و در اختیار مردم به ویژه در بخش خانگی قرار می گیرد باید به دقت مورد مصرف قرار گیرد و این مصرف صرفا برای شرب و بهداشت باشد.

وی با بیان اینکه امیدواری زیادی وجود دارد که بعد از چند ماه و در خاتمه سال گزارش دقیقی از کاهش پر مصرف ها در هر دو بخش آب و برق ارائه گردد، گفت: آمادگی داریم که از زمان دریافت مصوبه هیات وزیران که اوایل هفته آینده است، ظرف حداکثر 10 روز دستورالعمل اجرایی آن را به شرکت ها در استان ها اعلام کنیم، برنامه ما این است که از اول دی ماه مصوبه اجرایی گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1401 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1509

به "جزییات آب بهای رایگان برای کم مصرف ها از زبان وزیر نیرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات آب بهای رایگان برای کم مصرف ها از زبان وزیر نیرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید