تکلیف سازمان میراث فرهنگی به تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری

به گزارش کد الکترونیک، نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را مکلف کردند تا خاتمه سال اول اجرای قانون برنامه سند راهبردی توسعه گردشگری را با رویکرد استفاده حداکثری از بخش خصوصی جهت تصویب هیأت وزیران ارائه کند.

تکلیف سازمان میراث فرهنگی به تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری

اگر علاقمند به سفر با بهترین سفر کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش کد الکترونیک، با تصویب مجلس دولت موظف شد تمهیدات زیر را به عمل آورد:

1- تهیه و الحاق پیوست تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای کلیه طرحهای توسعه ای بزرگ و مهم در حوزه های زیربنایی، تولیدی و خدمات دستگاههای موضوع ماده(3) قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جهت تطبیق با اهداف و وظایف سازمان در سطوح ملی، منطقه ای، استانی و شهری

2- ایجاد زیرساخت های مورد احتیاج مقاصد گردشگری از قبیل راه ، خدمات رفاهی و سکونتی، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در سرمایه گذاری، واگذاری تسهیلات ارزان قیمت و سایر اقدامات حمایتی در قالب بودجه سنواتی

ب- سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری سازمان برنامه و بودجه موظف است تا خاتمه سال اول برنامه طرح ساماندهی گردشگری جنگلهای شمال، شمال غرب و زاگرس کشور و سواحل شاقتصادی و جنوبی با اولویت سواحل مکران را تهیه و جهت تصویب هیأت وزیران ارائه نماید.

ج- دولت مکلف است تا خاتمه سال اول اجرای قانون برنامه، تمهیدات و اقدامات قانونی لازم را جهت مدیریت یکپارچه و جامع میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عمل آورد.

د- سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مکلف است کل درآمد اختصاصی و یاری های مردمی از اماکن و محوطه های تاریخی و موزه ها را که در اجرای ماده(5) قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مصوب 3/ 10/ 1382 به صورت هیأت امنایی تشکیل و اداره می شوند به حسابی که نزد خزانه افتتاح می شود، واریز نماید. صددرصد(100%) وجوه حاصله و همچنین سهم یاری های دولتی اختصاص داده شده به این اماکن در قالب بودجه سنواتی در اختیار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار می گیرد تا برای اداره، توسعه و مرمت این اماکن اختصاص یابد.

هـ- سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می تواند بخشی از امور تصدی گری و اجرائی خود را به تشکل های حرفه ای و تخصصی گردشگری که طبق قانون تصویب شده اند واگذار نمایند.

تبصره- تعرفه های قانونی هزینه های این خدمات با تأیید سازمان مذکور، با تصویب هیأت وزیران مشخص شده قابل دریافت و هزینه می باشد.

ج- دولت مکلف است از قانون تنظیم بعضی از مقررات اقتصادی دولت(2) مصوب 4/ 12/ 1393 گازرسانی روستاهای هدف گردشگری را نیز در اولویت قرار دهد.

از 218 نماینده حاضر در جلسه 162 نماینده با مصوبه فوق موافقت کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 845

به "تکلیف سازمان میراث فرهنگی به تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف سازمان میراث فرهنگی به تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید