تغییر رنگ بندی شهرها با توجه به کرونای جهش یافته

به گزارش کد الکترونیک، تهران (پانا) - وزیر بهداشت گفت در آینده نزدیک متغیرهای رنگ بندی شهرهای کشور با در نظر دریافت مولفه های تاثیرگذار مانند ویروس جهش یافته تغییر می یابد و محدودیت ها متناسب با رنگ بندی های جدید، ابلاغ خواهد شد.

تغییر رنگ بندی شهرها با توجه به کرونای جهش یافته

به گزارش وبدا، سعید نمکی روز یکشنبه در دوازدهمین اجلاس مجازی روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: مردم، دعاگو، سپاسگزار و قدردان خادمان خود در نظام سلامت هستند و به آنها احترام می گذارند. از ابتدای شیوع کرونا در کشور خیلی از دستگاه های اجرایی به یاری نظام سلامت آمدند اما پیشانی این دفاع جانانه، مدافعان سلامت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور بودند.

وی خطاب به روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور گفت: سال 98 و 99 سخت گذشت که از همه شما ممنونم. دیروز با بیش از 15 دانشگاه در تماس بودم و فکر نمی کنم مدیری در سطح دستگاه های دولتی باشد که با اولین تماس، آماده خدمت باشد و این نشان از عشق و علاقه شما در خدمت به مردم است.

نمکی ادامه داد: خیز جدید بیماری با خیزهای قبلی، متفاوت است. یکی دو روز قبل به معاون محترم درمان تاکید نمودم که فعلا اعمال غیر اورژانسی لغو گردد تا با مشکل کمبود تخت های بیمارستانی در کشور روبرو نشویم چون رفتار ویروس جهش یافته یا ویروس قبلی متفاوت است.

وزیر بهداشت اعلام نمود: در شرایط کنونی حتما باید تعداد مراکز منتخب 16 ساعته فعال تر گردد و گسترش پیدا کند و در این مراکز، داروهای سرپایی آنتی وایرال به ویژه در مراحل اولیه بیماری، تست های تشخیصی و تیم های مراقبتی برای افراد در تماس با بیماران حضور داشته باشند تا مراجعات بیمارستانی کنترل گردد.

نمکی تاکید نمود: در فضای مجازی نوشتم که بعضی تصور می نمایند که تغییر منحنی بیماری در کشور، با فتوشاپ انجام می گردد اما برای کاهش هر نیم میلی متری از این منحنی ها، عرق هزاران کارمند و زحمتکش نظام سلامت، خون و جان هزاران فرد پرتلاش و دوری و انتظار هزاران خانواده هزینه می گردد.

وی گفت: در آینده نزدیک شاهد تغییر متغیرهای رنگ بندی های شهرهای کشور و در نظر دریافت مولفه های تاثیرگذار مانند ویروس جهش یافته خواهیم بود و محدودیت ها متناسب با رنگ بندی های جدید، ابلاغ خواهد شد. انتظار ما این است که روسای و همکاران ما در دانشگاه ها، همچنان بر روی پروتکل ها ایستادگی و مقاومت نمایند.

در این نشست، گزارش هایی از سوی معاونین وزارت بهداشت و روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی ارائه شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1723

به "تغییر رنگ بندی شهرها با توجه به کرونای جهش یافته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر رنگ بندی شهرها با توجه به کرونای جهش یافته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید