ایستگاه تقاطعی توحید در خط 7 متروی تهران آماده افتتاح شد

به گزارش کد الکترونیک، مدیرعامل متروی تهران گفت: به اینکه پس از افتتاح یک ایستگاه و 5 ورودی در دوره تازه مدیریت شهری مرکز و طی 2 ماه گذشته، اینک نوبت به هفدهمین ایستگاه خط 7 رسیده است تا با بهره برداری از آن، خط مذکور یک گام مهم دیگر به تکمیل نزدیکتر گردد. در واقع با اتمام عملیات اجرایی، این ایستگاه آماده افتتاح شده است.

ایستگاه تقاطعی توحید در خط 7 متروی تهران آماده افتتاح شد

به گزارش کد الکترونیک، مهندس علی امام با اعلام مطلب فوق اضافه نمود: ایستگاه توحید به عنوان یکصد و چهل و یکمین ایستگاه شبکه متروی تهران، در تقاطع خیابان آزادی و بزرگراه شهید نواب صفوی و در مرز منطقه ها 2،6 ،10 و 11 واقع شده است. تقاطعی بودن این ایستگاه با خط 4 مترو و بعلاوه مجاورت با 4 منطقه شهر، ایستگاه مورد نظر را به یکی از مبادی سفر مهم و استراتژیک مرکز تبدیل نموده است.

البته در فاز نخست بهره برداری از ایستگاه توحید در خط 7، از سالن فروش بلیت خط 4 و گالری های ارتباطی به عنوان راستا دسترسی به سکوی خط هفت استفاده می گردد.

مدیرعامل شرکت مترو در ادامه اضافه نمود: بهره مندی حداکثری از تولیدات داخلی در این ایستگاه که یکی از عمیق ترین ایستگاه های خط 7 با عمق میانه 46 متر از سطح زمین است، از جمله ویژگی های آن به شمار می آید. ایستگاه توحید بین ایستگاه های مدافعان سلامت و شهید نواب صفوی واقع شده است.

بنا براعلام روابط عمومی شرکت مترو، تمام عملیات اجرایی احداث این ایستگاه اعم از خاکبرداری، حمل بار، مصالح و تجهیزات صرفاً به وسیله یک شفت عمیق 35 متری صورت پذیرفته تا پس از 6 سال انتظار، ایستگاه توحید تقدیم شهروندان شکیبا مرکز گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2088

به "ایستگاه تقاطعی توحید در خط 7 متروی تهران آماده افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستگاه تقاطعی توحید در خط 7 متروی تهران آماده افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید