آشنایی با سه قابلیت ویژه یخچال فریزرهای سامسونگ

به گزارش کد الکترونیک، بدون تغییر ابعاد، از موادغذایی بیشتر و تازه تر لذت ببرید

یکی از روزهای پاییز سال گذشته بود که بعد از کار، مسیرم را به سمت فروشگاه تره بار کج کردم تا خریدهای روزانه را تهیه کنم. پس از خرید لبنیات و خوراکی های مختلف، به سمت غرفه های میوه و سبزی رفتم، مشغول انتخاب سیب و پرتقال و… شدم که واقعیت، چهره تلخ اش را دوباره نشانم داد! یادم آمد فقط بخش کمی از یخچالم خالی است. سرخورده شدم که برای خرید کمی میوه، چند روز دیگر دوباره باید فاصله خانه تا تره بار را طی کنم. همان جا بود که متوجه شدم من باید یخچالی با ظرفیت بزرگتر تهیه کنم که توانش به نگهداری مواد غذایی بیشتر برسد. ولی خانه های کوچک و نقلی این روزها مگر چقدر جای بیشتر دارد؟

آشنایی با سه قابلیت ویژه یخچال فریزرهای سامسونگ

پس از آن در پی مدل های مختلف گشتم تا یخچالی پیدا کنم که هم ظرفیت بیشتر و قابلیت های پیشرفته ای داشته باشد و هم ابعاد آن با آشپزخانه کوچک خانه مان سازگار باشد.

پایان مدل دلخواهم را بین یخچال فریزرهای سامسونگ یافتم، دستگاهی که مجموعه ای از قابلیت ها و ویژگی های متنوع و تازه را ارائه می دهد و در عین حال با طراحی زیبا و انعطاف پذیر خود با هر محیطی هماهنگ می گردد. اما از میان تمامی قابلیت های متعدد این یخچال سه ویژگی آن بیشتر از هر زمان دیگری به کار من آمد و باعث شده تا طی این مدت تجربه ای لذت بخش از کار با یخچال فریزر سامسونگ داشته باشم.

این سه ویژگی عبارتند از : SpaceMax، Twin Cooling Plus و Cool Select Zone که هر کدام یکی از چالش های بزرگی که با یخچال قدیمی ام داشتم را برطرف نموده اند.

با استفاده از این سه فناوری، شما علاوه بر دسترسی به ظرفیت بیشتر نگهداری مواد غذایی، بی آنکه فضای بیشتری از خانه اشغال گردد، کیفیت متفاوتی از سرمایش و تازگی را تجربه می کنید.

ظرفیت بیشتر با همان حجم قبلی

کوشش برای افزایش ظرفیت یخچال، بدون اینکه دستگاه بزرگ تر گردد، یکی از مسائل مهم پیش روی سامسونگ بوده است. چالش مهم در این مسیر، برقراری تعادل بین ظرفیت و راندمان انرژی است. شما نمی توانید فقط برای افزایش ظرفیت، دیوار را نازک تر کنید و به طور مشابه، برای دستیابی به بهره وری انرژی بهتر، نمی توانید دیوارها را ضخیم تر کنید. فناوری منحصربه فرد SpaceMax سامسونگ پاسخی برای حل این مشکل است. این ویژگی، از عایق بندی ویژه ای استفاده می نماید که بدون لطمه زدن به بهره وری انرژی، دیوارها را بسیار نازک تر می نماید.

بر مبنای این فناوری، ضخامت دیوار فریزر و یخچال می تواند تا حدود 15 و درهای آن ها تا 25 میلیمتر کمتر گردد. قاعده سرانگشتی معمول سیستم های سرمایش بیانگر افزایش 10 لیتری ظرفیت سیستم های سرمایش به ازای هر یک میلی متر کاهش ضخامت عایق است. اگر این اصل کلی را لحاظ کنیم، می بینیم که با فناوری SpaceMax ظرفیت یخچال فریزر می تواند تا نزدیک به 100 لیتر افزایش یابد بدون آنکه حجم بیشتری اشغال کند و کاهشی در راندمان آن به وجود آید.

سرمایش مجزا و باکیفیت تر

تجربه اختلاط بوهای مختلف غذاها در یخچال و عمر کم نگهداری آن ها، یکی از احساسات ناخوشایند کار با یخچال فریزر است. وجود تبخیرکننده های مجزا برای یخچال و فریزر می تواند علاوه بر افزایش کیفیت سرمایش، ضمن جلوگیری از ترکیب شدن بوها، مدت زمان نگهداری مواد غذایی را دوبرابر طولانی تر کند. فناوری Twin Cooling Plus سامسونگ با تعبیه دو تبخیرکننده (اواپراتور) و دو فن متفاوت برای بخش های فریزر و یخچال، یاری می نماید هوای سرد یخچال به فریزر منتقل نگردد. علاوه بر این، وجود این فناوری باعث می گردد 70 درصد رطوبت مواد غذایی درون یخچال حفظ گردد در حالی که این اندازه در مدل های پیشین یخچال، نزدیک به 30 درصد بوده است.

سرما به اندازه لازم

شما از طریق فناوری Cool Select Zone که یکی از امکانات خلاقانه و پرکاربرد سامسونگ برای یخچال های پیشرفته تر است، می توانید اندازه سرمایش را بسته به انتخاب خود تغییر دهید. به یاری این قابلیت می توانید محفظه Fresh Zone دستگاه را در سه حالت سرمایشی متفاوت تنظیم کنید. سه حالت انتخابی شامل Quick Cool، Thaw و Cool هستند. شرایط Quick Cool یا سرمایش سریع، یک انتخاب مناسب برای خنک سازی سریع مواد غذایی تازه خریداری شده است. این قابلیت از خراب شدن گوشت، مرغ یا ماهی تازه جلوگیری نموده و در مدتی کوتاه آن را با دمای داخل دستگاه تطبیق می دهد. از حالت Thaw می توان برای یخ زدایی مواد منجمد استفاده کرد تا با وجود بازشدن یخ مواد غذایی، سرمای لازم برای خراب نشدن آن ها حفظ گردد. حالت Cool همان کارکرد معمول یخچال است و در واقع با قراردادن حالت خنک سازی در این شرایط، محفظه Fresh Zone را به یک یخچال معمولی تبدیل می کنید که می توانید از امکانات آن بهره ببرید.

سامسونگ در توسعه یخچال فریزرهای خود علاوه بر کوشش برای ایجاد ارتباط با دیگر دستگاه های هوشمند موجود در خانه، می کوشد که ضمن حفظ ابعاد دستگاه، عناصر مهم در کیفیت سرمایش را بهبود ببخشد. به یاری امکانات متنوع یخچال فریزرهای سامسونگ، با خیال راحت تری می توانید حجم بیشتری از مواد غذایی را برای مدت طولانی تر نگه داری کنید. حالا سرما هم دلنشین تر می گردد.

منبع: فوت و فن
انتشار: 10 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1402 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2382

به "آشنایی با سه قابلیت ویژه یخچال فریزرهای سامسونگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با سه قابلیت ویژه یخچال فریزرهای سامسونگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید