9 خیانت عظیم ابرقهرمان ها در سه گانه کاپیتان آمریکا

به گزارش کد الکترونیک، کاپیتان آمریکا شاید محبوب ترین ابرقهرمان در دنیای سینمایی مارول باشد، اما فیلم های انفرادی استیو راجرز پر از خیانت است، حتی توسط خود او. کاپیتان آمریکا یکی از بهترین ابرقهرمانان MCU است که معمولا برای هر کاری می توان روی او حساب کرد. با این حال، این موضوع همواره صحت ندارد زیرا به نظر خیانت یک اتفاق تکراری در سه گانه کاپیتان آمریکا است.

9 خیانت عظیم ابرقهرمان ها در سه گانه کاپیتان آمریکا

دیدن اینکه استیو راجرز جهانی سیاه و سفید جنگ جهانی دوم را ترک نموده و وارد قرن 21 می شود و می بیند که همه چیز کمی پیچیده تر شده ، جالب است. با وجود دروغ و خیانت های اطرافش، حتی چیزهایی وجود دارد که ممکن است خود کاپیتان آمریکا هم به اعتماد دیگران خیانت نموده باشد.

9. تونی و واندا (Tony and Wanda)

واندا ماکسیموف پس از پشت سر گذاشتن گذشته فاسد خود، کوشش می نماید زندگی جدیدی را به عنوان یک انتقام جو شروع کند. با این حال، وقتی اشتباه او در لاگوس منجر به مرگ افراد بی گناه می شود، که گفت وگو درباره توافق نامه سوکوویا را در پی دارد، همه چیز ناگهان تغییر می نماید.

تونی استارک یکی از انتقام جویان است که از این توافق نامه حمایت نموده و در نتیجه تصمیم می گیرد واندا را برای مدتی زندانی کند . اما او به یاری کاپیتان و هاوک آی فرار می نماید.

8. سرباز زمستان (The Winter Soldier)

یکی از بهترین روابط محبت آمیز در MCU بین استیو راجرز و باکی بارنز است. بنابراین وقتی این دو مجبور می شوند به عنوان دشمن دوباره متحد شوند، داستان غم انگیزتر می شود.

استیو پس از اینکه فکر می نماید باکی سال ها پیش مرده، می بیند که او به عنوان یک قاتل خونسرد، با عنوان سرباز زمستان، برمی شود. این را خیانت نامیدن منصفانه نیست، زیرا باکی هنگام شست وشوی مغزی این کار را می نماید و کاپیتان هم برای دفاع از دوست قدیمی خود مجبور است کمی به بیراهه برود.

7. واندا به ویژن حمله می نماید (Wanda Attacks Vision)

عاشقانه غیرمنتظره و غم انگیز واندا و ویژن در واقع از کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War) شروع به شکل گیری می نماید. گرچه این دو در دو طرف مخالف توافقنامه سوکوویا قرار دارند، اما به یکدیگر اهمیت زیادی می دهند؛ ویژن حتی با زندانی کردن واندا سعی در محافظت او دارد.

با وجود ارتباط آن ها، به محض ورود هاوک آی برای جذب واندا به تیم کاپ، روابط آن ها پیچیده تر می شود. اگرچه قابل درک است که واندا می خواهد خودش را آزاد کند.

6. زولا کله سرخ را تحویل می دهد (Zola Turns In Red Skull)

آرنیم زولا دانشمند نابغه ای است که در طول جنگ جهانی دوم در کنار کله سرخ کار می نماید تا ارتش هیدرا را بسازد. در حالی که زولا بخش بزرگی از این برنامه است، اما واضح است که او تمایلی به جنگ ندارد.

پس از اسیر شدن، زولا توسط تکاوران بازپرسی می شود. زولا در عوض آزادی خود، به ارتش ایالات متحده محل مخفیگاه کله سرخ را لو می دهد. اگرچه این کار زولا نامردی است اما به نجات جهان یاری می نماید.

5. ناتاشا موضع خود را عوض می نماید (Natasha Switches Sides)

با توجه به بی اعتمادی ناتاشا رومانوف به دولت، کمی عجیب است که او یکی از انتقام جویان حامی توافق نامه سوکوویا باشد. با این حال، با توجه به این واقعیت که او یک جاسوس فوق العاده هم هست، تعجبی ندارد که تنها کسی است که در طول مبارزه موضع خود را تغییر می دهد.

به نظر می رسد که ناتاشا پس از مبارزه به عنوان عضوی از تیم مردآهنی در جنگ داخلی، به آشفتگی و بی نظمی این جنگ پی می برد و متوجه می شود که استیو عقب نشینی نمی نماید. در نتیجه او به تی چالا حمله می نماید تا استیو و باکی بتوانند فرار نمایند.

4. روملو به استیو حمله می نماید (Rumlow Attacks Steve)

براک روملو ابتدا به عنوان عضوی از تیم ضربت معرفی می شود که از کاپیتان آمریکا در مأموریت های او پشتیبانی می نماید. او حتی در حین انجام مأموریت نجات در کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان (Captain America: The Winter Soldier)، کاپیتان را از دست دشمن نجات می دهد.

پس از مرگ نیک فیوری، تیم ضربت به کاپیتان حمله نموده و فاش می شود که همه آن ها از اعضای هیدرا هستند. از زمان جنگ جهانی دوم، برای استیو موضوع عجیبی است که دیگر نمی تواند به افرادی که در کنار آن ها می جنگد اعتماد کند.

3. استیو حقیقت را به تونی نگفت (Steve Didnt Tell Tony)

استیو راجرز پسری است که همواره می توان روی او حساب کرد تا کار درستی انجام دهد، بنابراین دیدن او در موقعیتی که کار اشتباهی می نماید جالب است. وقتی تونی می فهمد کسی که پدر و مادرش را سال ها پیش کشته، باکی است، از استیو می پرسد که آیا او از این موضوع اطلاع داشته و استیو هم تأیید می نماید که از این موضوع خبر داشته، و این موضوع منجر به اختلاف شدیدی بین آن ها شده که انتقام جویان را نابود می نماید.

استیو در دفاع از خود گفته که از نظر او پنهان کردن این حقیقت از تونی باعث می شود درد او بیشتر شود. اما اعتراف می نماید که این کار را به خاطر خودش انجام داده است. به راحتی می توان فهمید که چرا او چنین خیانتی نموده است.

2. پیرس سعی می نماید فیوری را بکشد (Pierce Tries To Kill Fury)

به نظر نمی رسد نیک فیوری دوستان صمیمی زیادی داشته باشد، اما واضح است که او و الکساندر پیرس سال هاست یکدیگر را می شناسند. پیرس فیوری را تحسین می نماید، اما او را تهدیدی برای برنامه های خود برای هیدرا می داند. بنابراین وقتی که فیوری شروع به جست وجوی حقیقت می نماید، پیرس دستور ترور او را می دهد.

1. زولا هیدرا را بازسازی می نماید (Zola Rebuilds Hydra)

پس از یاری زولا به ایالات متحده در سرنگونی کله سرخ، همکاری با دولت برای ساخت سازمان جاسوسی جدید به نام S.H.I.E.L.D پیشنهاد می شود. با این وجود، زولا ثابت می نماید با وجود خیانت به کله سرخ، هنوز هم شرور و بدجنس است.

زولا ضمن یاری به ساخت سازمان جدید، بازسازی هیدرا را به صورت مخفیانه در داخل S.H.I.E.L.D شروع می نماید، تا بتواند روزی برشود و جهان را تسخیر کند.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1757

به "9 خیانت عظیم ابرقهرمان ها در سه گانه کاپیتان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 خیانت عظیم ابرقهرمان ها در سه گانه کاپیتان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید