یک و نیم ماه حساس برای پرسپولیس؛ سرخ ها صدرنشین می شوند؟

به گزارش کد الکترونیک، با اعلام برنامه لیگ برتر ایران تا هفته شانزدهم، تعیین شد که 23 دی ماه خاتمه نیم فصل لیگ برتر خواهد بود و به این ترتیب لیگ ایران پس از دو فصل سخت، این دوره در بهار 1401 به خاتمه خواهد رسید.

یک و نیم ماه حساس برای پرسپولیس؛ سرخ ها صدرنشین می شوند؟

لیگ برتر ایران در 5 سال اخیر تنها یک تیم را به عنوان قهرمان شناخته: پرسپولیس. تیمی که حالا برای ششمین قهرمانی متوالی تلاش می کند و امیدوار است با هدایت یحیی گل محمدی لیگ برتر را فتح کند تا به این ترتیب یحیی نیز به رکورد برانکو برسد و در کنار امیر قلعه نویی تنها مربیانی باشند که در لیگ برتر هت تریک می کنند.

پرسپولیس تا اینجای فصل عملکرد قابل قبولی داشته و توانسته باوجود شرایط نامطلوب روحی حاصل از شکست مقابل الهلال و تغییرات متعدد در فهرست بازیکنان، خود را در میان مدعیان قهرمانی قرار دهد و تنها یک امتیاز با صدر جدول امتیاز داشته باشد. پرسپولیس تنها یک امتیاز تا میانه قهرمانی فاصله دارد و به نوعی با پیروزی مقابل هوادار، به استاندارد قهرمانی خواهد رسید.

پرسپولیس در 8 بازی بعدی، شرایط مثبتی از نظر میزبانی خواهد داشت و شش بازی را در تهران برگزار خواهد کرد و تنها دو بار برای دیدار با پدیده و سپاهان سفر خواهد داشت. نکته جالب اینکه بازی جام حذفی پرسپولیس نیز در تهران به انجام می رسد.

سرخپوشان مرکز با هوادار، ذوب آهن، تراکتور، فجرسپاسی و فولاد در ورزشگاه آزادی رودررو می شوند و با پیکان در ورزشگاه شهرقدس دیدار خواهند کرد. باتوجه به اینکه آنها در نیم فصل بازیهای خارج از خانه بیشتری را خواهند داشت، باید از این بازیهای خانگی بیشترین استفاده را ببرند و شرایط را به سود خود تغییر دهند.

نکته جالب اینکه 8 بازی لیگ برتری قرمزها به اضافه تک بازی جام حذفی در 45 روز برگزار می شود و به عبارتی تیم یحیی گلمحمدی تا فیفادی بعدی به صورت منظم هر 5 روز یک بازی خواهد داشت و این موضوع، کار را برای مربیان و بازیکنان این تیم سخت خواهد کرد.

اگر پرسپولیس بتواند پس از این 8 بازی لیگ برتری، حداقل 32 امتیاز داشته باشد و در صدر جدول قرار بگیرد، به ادامه فصل امیدوار خواهد بود و در غیر این صورت شاید عملیات دبل هت تریک تا حد زیادی منتفی شود. چرا که در نیم فصل دوم سرخپوشان در یک مقطع سه بازی خارج از خانه مقابل ذوب آهن، سپاهان (شهر بی طرف) و تراکتور خواهند داشت که کسب امتیاز از هر بازی آن سختی های خاص خود را خواهد داشت. علاوه بر این آنها با گل گهر مدعی نیز در سیرجان بازی می کنند و آخرین بازی فصل هم برابر فجرسپاسی در شیراز خواهد بود که شاید برای بقا در لیگ برتر وارد زمین شود.

پنج شنبه 18 آذر

پرسپولیس - هوادار - ساعت 18- ورزشگاه آزادی

چهارشنبه 24 آذر

پیکان تهران-پرسپولیس- ساعت 15- ورزشگاه متعاقبا اعلام می شود.

جمعه 3 دی

پرسپولیس-ذوب آهن اصفهان- ساعت 17- ورزشگاه آزادی تهران

چهارشنبه 8 دی

فولاد مبارکه سپاهان-پرسپولیس- ساعت 15- ورزشگاه متعاقبا اعلام می شود.

دوشنبه 13 دی

پرسپولیس-تراکتور تبریز- ساعت 17- ورزشگاه آزادی تهران

شنبه 18 دی

پدیده مشهد-پرسپولیس- ساعت 15- ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد

پنجشنبه 23 دی

پرسپولیس-فجر سپاسی شیراز- ساعت 17- ورزشگاه آزادی

شنبه 2 بهمن

پرسپولیس-فولاد خوزستان- ساعت 17- ورزشگاه آزادی تهران

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2069

به "یک و نیم ماه حساس برای پرسپولیس؛ سرخ ها صدرنشین می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک و نیم ماه حساس برای پرسپولیس؛ سرخ ها صدرنشین می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید