کلاهبرداری میلیاردی در پوشش صرافی آنلاین

به گزارش کد الکترونیک، فردی که با پوشش صرافی آنلاین بیش از دو میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، به دام افتاد.

کلاهبرداری میلیاردی در پوشش صرافی آنلاین

به گزارش شرق، شخصی چندی قبل در پلیس فتای پایتخت حاضر شد و اعلام کرد: قصد انتقال مبالغی به حساب فردی در یک کشور خارجی را داشتم، اما پس از واریز وجه متوجه کلاهبرداری شدم.

شاکی در ادامه اظهارات خود اعلام کرد: قصد مهاجرت به یک کشور خارجی را داشتم و در این خصوص در فضای مجازی جست وجو کردم و با فردی ناشناس که خود را مالک یک صرافی آنلاین بزرگ معرفی می کرد، آشنا شدم. مقرر شد مبلغ دو میلیارد ریال برای او واریز کنم و در کشور مقصد وجه را برایم حواله کند، اما پس از واریز وجه، دیگر پاسخی از او دریافت نکردم.

افسران سایبری پلیس فتای تهران بزرگ بعد از شنیدن اظهارات شاکی، رسیدگی به پرونده را در دستور کار قرار دادند و متوجه فعالیت یک مجرم اینترنتی در پوشش صرافی آنلاین در شبکه های اجتماعی شدند و با اقدامات تخصصی و تحقیقات گسترده در فضای مجازی، پیروز به شناسایی مجرم شدند و با اقدام فنی هویت او برای پلیس آشکار شد. کارشناسان پلیس فتای پایتخت، این شیاد سایبری را پس از تشریفات قضائی در اقدامی پلیسی در یکی از شهر های حاشیه تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل کردند.

متهم ابتدا قصد گمراه کردن پلیس را داشت، اما درنهایت در مواجهه با ادله جمع آوری شده به جرم خود اعتراف کرد و گفت: با جعل هویت یک صراف آنلاین و با تبلیغات گسترده، اقدام به کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی می کردم.

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت، با تأیید این خبر به شهروندان توصیه کرد: قبل از انجام مبادلات مالی حتما از مجوز های لازم انجام دهنده اطمینان حاصل کنید و به نام و نشانی آن ها در فضای مجازی اکتفا و اعتماد نکنید و نقل و انتقال های خود را از طریق بانک ها، مؤسسات مالی اعتباری یا صرافی های دارای مجوز از بانک مرکزی انجام دهید.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1629

به "کلاهبرداری میلیاردی در پوشش صرافی آنلاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری میلیاردی در پوشش صرافی آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید