کلاهبرداری با وعده وام بدون ضامن

به گزارش کد الکترونیک، فردی که با وعده وام بدون ضامن کلاهبرداری می کرد، دستگیر شد و همدستان او تحت تعقیب قرار گرفتند.

کلاهبرداری با وعده وام بدون ضامن

به گزارش، پرونده ای با موضوع کلاهبرداری روز 23 فروردین از بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران برای رسیدگی تخصصی و کشف موضوع به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع داده شد. شاکی با حضور در پلیس آگاهی گفت: برای برطرف مشکل اقتصادی احتیاج به دریافت وام داشتم که در روزنامه با آگهی اعطای وام بدون ضامن در قبال سند مالکیت و خودرو توسط شرکتی در غرب تهران برخورد کردم.

شاکی در ادامه گفت: زمانی که به شرکت مراجعه کردم با دو مرد به نام های مجید و امیر که مسئولیتی نیز در آن شرکت داشتند، آشنا شدم و آن ها به من گفتند در صورت ارائه سند مالکیت قادر هستند وام با میزان ارزش ملک ارائه دهند. من هم، چون احتیاج اقتصادی داشتم مدارک متعلق به ملک مسکونی ام در حوالی بازار به ارزش 20 میلیارد ریال را به شرکت تحویل دادم و وکالت نامه ای به نام علی 30 ساله که شرکت معرفی نموده بود، تنظیم کردم. بعد از تنظیم وکالت نامه علی نیز دو فقره چک بانکی به میزان یک میلیاردو 500 میلیون ریال در وجه من صادر کرد و بعد از مدتی متوجه شدم متهمان با همدستی یکدیگر ملک من را به نام خودشان صلح نموده اند و قصد فروش آن را دارند.

ماجرای خفاش های زنگی!

بعد از طرح این شکایت بلافاصله مخفیگاه علی شناسایی و دستور دستگیری متهم اخذ شد. در شاخه دیگری از عملیات پلیسی دستور توقیف ملک به وسیله مراجع قضائی اخذ شد و کارآگاهان پیروز شدند علی را هنگام فروش ملک در دفترخانه ای واقع در غرب تهران شناسایی و دستگیر نمایند. با انتقال علی به پلیس آگاهی او اعتراف کرد: با همدستی مجید و امیر دفتری را در غرب تهران اجاره و آگهی پرداخت وام در روزنامه منتشر کردیم. قصد داشتیم سند های مالکیت افرادی را که به ما مراجعه می نمایند، با وکالت نامه به نام خودمان منتقل کنیم و سپس در فرصت مناسب آن ها را بفروشیم.

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت، با تأیید این خبر گفت: با کوشش کارآگاهان قبل از فروش ملک، متهم اصلی پرونده دستگیر و از انتقال ملک شاکی جلوگیری شد و با دستور قضائی متهم برای کشف جرائم احتاقتصادی و دستگیری همدستانش در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی نهاده شد.

منبع: شرق

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1246

به "کلاهبرداری با وعده وام بدون ضامن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری با وعده وام بدون ضامن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید