کاهش زمان رسیدگی به درخواست مهاجرت به کانادا از طریق خواشتغالی به 22 ماه

به گزارش کد الکترونیک، چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی را دارید خبرنگاران خبر خوبی برایتان دارد! زمان رسیدگی به درخواست متقاضیان مهاجرت از طریق خوداشتغالی اکنون به 22 ماه کاهش یافته است! شاید بدانید که پیش از این، متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی باید تا سقف 7 سال هم منتظر می ماندند و بنابراین این خبر بسیار خوبی است.

کاهش زمان رسیدگی به درخواست مهاجرت به کانادا از طریق خواشتغالی به 22 ماه

لازم به ذکر است برنامه مهاجرت از طریق خواشتغالی به افراد واجد شرایط که در زمینه های ورزشی و هنری/فرهنگی دارای سابقه کار هستند امکان درخواست برای اقامت دائم کانادا را فراهم می کند. شاغلان در طیف وسیعی از مشاغل می توانند از طرق این برنامه به کانادا راه یابند: از هنرمندان و ورزشکاران فعال گرفته تا مربیان، کتابداران، روزنامه نگاران فریلنسر و بسیاری از حرفه های دیگر.

لازم به ذکر است که سابقه کاری فرد متقاضی در صورتی مرتبط دانسته می شود که او در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی در کلاس جهانی شرکت داشته و یا در زمینه های فرهنگی یا ورزشی به صورت خوداشتغالی فعالیت کند. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا می گوید که منظور از کلاس جهانی این است که فرد متقاضی در عرصه بین الملل شناخته شده باشد و یا در بالاترین سطوح رشته خود در حال فعالیت باشد.

این متقاضیان باید بتوانند به قول دولت کانادا خدمات شایانی به حیات فرهنگی/ ورزشی کانادا تقدیم نمایند. اینکه آیا اهمیت خدمات فرد متقاضی به کانادا در حدی هست که بتواند از این طریق وارد کانادا شود یا خیر، به عهده مامور صادر نماینده ویزا خواهد بود چرا که اوست که پرونده فرد را بررسی می کند.

اداره مهاجرت می گوید که مثلا، یک مدرس موسیقی که می خواهد در یکی از شهرهای کوچک کانادا اقامت کند، در حد خود خدمات قابل توجهی ارائه خواهد کرد. همچنین، خدمات یک روزنامه نگار هم که برای یکی از نشریات کانادایی کار خواهد کرد در حدی خواهد بود که قابل توجه باشد.

اداره مهاجرت کانادا این نکته را هم اضافه کرده است که تعیین این شرط، یعنی قابل توجه بودن خدمات فرد متقاضی به جامعه کانادا، برای جلوگیری از درخواست های غیرموجه و بی فایده است؛ به عبارت دیگر، کانادا به درخواست هر فردی که ادعای خوداشتغالی دارد و می خواهد از این طریق به کانادا مهاجرت کند وقعی نخواهد نهاد. علاوه بر این، متقاضیان علاقه مند باید حد اقل نمره ای را هم در شبکه معیارهای این برنامه مهاجرتی کسب نمایند تا بتوانند از این طریق به کانادا مهاجرت نمایند.

چنانچه خوداشتغال هستید و به فکر مهاجرت به کانادا مطالب زیر را از دست ندهید:

فرم ارزیابی مهاجرت خوداشتغالی کانادا

ریز امتیازات مهاجرت خوداشتغالی به کانادا

کانادا با بحران کمبود نیروی کار روبروست!

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1930

به "کاهش زمان رسیدگی به درخواست مهاجرت به کانادا از طریق خواشتغالی به 22 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش زمان رسیدگی به درخواست مهاجرت به کانادا از طریق خواشتغالی به 22 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید