کاروان قایق های رباتیک در آمستردام فعال می گردد

به گزارش کد الکترونیک، پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی قصد دارند قایق های رباتیک خود را در کانال های آبی آمستردام به کار گیرند و از آنها برای جابه جایی مسافر و کالا استفاده نمایند.

کاروان قایق های رباتیک در آمستردام فعال می گردد

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید.

به گزارش کد الکترونیک و به نقل از ام.آی.تی نیوز، کاروان قایق های دانشگاه ام.آی.تی (MIT) که قابلیت اتصال و عدم اتصال اتوماتیک را دارند، می توانند به شکل های گوناگونی درآیند و ساختارهای متفاوتی را تشکیل بدهند.

این قایق های خودران که به حسگر، موتور، ریزکنترل گر، ماژول GPS، دوربین و سخت افزارهای دیگر مجهز هستند، بخشی از پروژه موسوم به روبوت (Roboat) را تشکیل می دهند که توسط پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی در حال اجرا شدن است.

پژوهشگران قصد دارند که قایق های رباتیک را در 165 کانال آب شهر آمستردام به حرکت درآورند و از آنها برای انتقال کالا و مسافر و یا جمع آوری زباله استفاده نمایند تا بدین ترتیب ازدحام شهر، کاهش یابد.

پژوهشگران ام.آی.تی در سال 2016، نخستین نمونه از یک قایق رباتیک را آزمایش کردند که می توانست در طول راستا خود در کانال، به جلو و عقب حرکت کند. آنها در سال گذشته، یک نسخه کم هزینه چاپ سه بعدی از این قایق را طراحی کردند که کارآیی و سرعت بیشتری دارد و به الگوریتم های پیشرفته راستایابی مجهز است. این گروه پژوهشی در ژوئن امسال، یک مکانیسم اتوماتیک ابداع کردند که به ربات ها امکان می دهد به سوی یکدیگر بروند و به هم متصل شوند و در صورت شکست خوردن، به کوشش خود ادامه دهند.

پژوهشگران در مقاله جدید خود، الگوریتمی را معرفی کردند که به ربات های خودران امکان می دهد شکل خود را به آرامی تغییر دهند تا کارآیی آنها تا حد امکان افزایش یابد. این الگوریتم می تواند برنامه ریزی و ردیابی قایق های خودران را کنترل کند تا به یکدیگر متصل شوند و در راستا خود بدون برخورد با قایق های دیگر حرکت نمایند.

این پژوهش، در نشست بین المللی IEEE ارائه شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 403

به "کاروان قایق های رباتیک در آمستردام فعال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاروان قایق های رباتیک در آمستردام فعال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید