پای همسر داور به لیگ برتر باز شد

به گزارش کد الکترونیک، علیرضا سهرابی رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال بیان کرد: داوران قشر تلاشگر و سالم جامعه فوتبال هستند که متاسفانه در طول تاریخ و در بزنگاه های حساس نمونه های زیادی از بی انصافی نسبت به آنها دیده شده است. این موضوع ریشه در تاریخ دارد و در خاطرات پیشکسوتان ورزش نقل قول های فراوانی در این باره دیده می گردد. وقتی خبر نامزدی 4 داور شایسته ایرانی در جام جهانی فوتسال مطرح می گردد کسی توجه نمی کند،کسی صحبت از کاندیداتوری مهسا قربانی و انسیه خباز مافی نژاد برای جام جهانی فوتبال بانوان نمی کند و حضور موفقیت آمیز داوران ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را نمی بینند اما هر اشتباهی زیر ذره بین می رود و بعد تفسیر می گردد.

پای همسر داور به لیگ برتر باز شد

وی ادامه داد: هر چند مشی فدراسیون به صورت کلی دوری از هرگونه ورود به مباحث و فضاسازی های اینچنینی است اما مسولیت من در دپارتمان داوری فدراسیون می طلبد بر اساس وظایف ذاتی ام از حقوق این عزیزان دفاع کنم. هرچند ارکان قضایی فدراسیون هم مطابق کدهای فیفا در این زمینه اقدامات منطبق با قوانین را انجام می دهند اما واقعیت این است که در هفته های اخیر و به ویژه در یکی از برنامه های شبکه سه موارد عجیبی طرح شد که تکدر خاطر داوران فوتبال ما را فراهم کرد.

سهرابی اضافه کرد: وقتی یک تیم برنده می شود، همه هنر آن به مربی و بازیکن برمی شود اما وقتی شکستی رخ می دهد از داور و مدیر همه زیر سوال می فرایند و مورد تهمت قرار می گیرند. اخیرا هم باب شده که مباحث را خلط می نمایند و آسمان به ریسمان می بافند که فلان چینش به دلیل فلان موضوع بوده است.این افکار توهمی به فوتبال ما یاری نمی کند.کارتان را بکنید و مثل مرد مسولیت نتایج تان را برعهده بگیرید.

وی ادامه داد: من به عنوان عضو کوچکی از جامعه داوری از ارکان قضایی فدراسیون می خواهم نسبت به افرادی که با ایراد تهمت و افترا به قشر زحمتکش داوری و حیثیت آنان لطمه وارد می نمایند برخورد جدی کند.چه کسی جوابگوی بغض و اشک آن داور سرشناس و ارزنده فوتبال کشورمان است که تا ساعت 3 بامداد امروز با من تلفنی حرف می زد. چه کسی می خواهد پاسخ همسر دیگر داور را بدهد که تماس داشت و می گفت همسرش را از قضاوت منع نموده است. آقایان بس کنید! از خدا بترسید.در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم با وجود یاری داور ویدیویی اشتباه داشتیم و در سطح اروپا و در بالاترین مسابقات هم اشتباهات داوری وجود دارد و کسی نمی تواند منکر آن شود اما اینکه آن را به بعضی مباحث حاشیه ای نسبت داد مایه تاسف است.

سهرابی اعلام نمود: با این جوی که علیه داوری راه انداخته شده کار قضاوت بازی ها سخت تر از قبل هم خواهد شد. اساسا بهره مندی از یاری داور ویدیویی به دلیل اشتباهات داوری بوده و در حال حاضر در کشورهای صاحب فوتبال با یاری این تکنولوژی اشتباهات داوری تصحیح و باعث تغییر در نتایج می شود؛ بنابراین اشتباهات داور اجنتاب ناپذیر بوده و عمدی در کار نیست. از سوی دیگر شکی نیست که در این جهت افرادی آب در آسیاب می ریزند که فوتبال در تنش به کار خود ادامه بدهد و مطالبه خانواده داوران از کمیته اخلاق و کمیته انضباطی فدراسیون این است که در این بحث هم ورود جدی داشته باشند تا با افرادی که این فضاسازی ها را انجام می دهند برخورد جدی انجام شود.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1619

به "پای همسر داور به لیگ برتر باز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پای همسر داور به لیگ برتر باز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید