واردات 210 میلیون دلار موز به کشور با وجود ممنوعیت ثبت سفارش

به گزارش کد الکترونیک، تهران(پانا)- سخنگوی گمرک می گویدبا اشاره به این مطلب که با وجود ممنوعیت ثبت سفارش موز از اردیبهشت 99، واردات این محصول در 9 ماهه سال جاری تقریبا به اندازه کل واردات سال 98 بوده است می گوید نکته قابل تامل در واردات موز این است که کشورهای اصلی تولیدکننده موز مثل اکوادور و فیلیپین در رتبه اول واردات نیستند بلکه رتبه اول واردات با تفاوتی چشمگیر به ترکیه تعلق دارد.

واردات 210 میلیون دلار موز به کشور با وجود ممنوعیت ثبت سفارش

به گزارش گمرک، روح اله لطیفی اظهار داشت: آمارها نشان می دهد در 9 ماهه سال جاری، 308 هزار و 970 تن موز به ارزش 210 میلیون و 321 هزار و 56 دلار وارد کشور شده است.

وی افزود: آمار واردات این کالا در سال 98 حاکی از ورود 334 هزار و 252 تن موز به ارزش 226 میلیون و 69 هزار و 527 دلار به کشور است.

سخنگوی گمرک تاکید کرد: با توجه به ممنوعیت واردات موز، مقایسه آمارها نشان می دهد که میزان واردات موز نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.

وی افزود: کشورهای طرف معامله در واردات موز به ترتیب ترکیه، هند، فیلیپین، اکوادور، پاکستان، امارات متحده عربی، فدراسیون روسیه و ویتنام بوده اند.

لطیفی تاکید کرد: نکته قابل تامل در واردات موز این است که کشورهای اصلی تولیدکننده موز مثل اکوادور و فیلیپین در رتبه اول واردات نیستند بلکه رتبه اول واردات با تفاوتی چشمگیر به ترکیه تعلق دارد.

لطیفی گفت: نکته مهم دیگر در آمار تفکیک شده واردات از کشورهای صادرکننده موز به ایران قیمت تمام شده هر کیلو موز برای آن کشور است به این صورت که اگر ارزش دلاری موز وارد شده از ترکیه را به وزن آن تقسیم کنیم متوجه می شویم که هر چند ترکیه به عنوان یک واسطه به ایران موز صادر کرده، اما قیمت موز صادر شده از ترکیه به ایران ارزان تر از قیمت موز صادر شده از اکوادور به ایران است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1559

به "واردات 210 میلیون دلار موز به کشور با وجود ممنوعیت ثبت سفارش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات 210 میلیون دلار موز به کشور با وجود ممنوعیت ثبت سفارش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید