مخالفت آلمانی ها با افزایش نرخ بهره در اروپا

به گزارش کد الکترونیک، خبرنگاران: وزیر دارایی آلمان گفت کسی نباید انتظار نرخ های بهره بالا را در سال های آینده داشته باشد.

مخالفت آلمانی ها با افزایش نرخ بهره در اروپا

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش کد الکترونیک، به نقل از سایت طلا؛ اولاف شولتس که در اندیشه بر عهده دریافت راهنمایی حزب حاکم بر آلمان است در اظهاراتی که احتمال شروع چرخه افزایش نرخ بهره در سطح منطقه یورو را کاهش داد گفت که تا چندین سال آینده کسی نباید انتظار رسیدن نرخ بهره به سطوح بسیار بالا را داشته باشد و به منظور تقویت رشد بخش خصوصی ضروری است هزینه استقراض آن ها پایین بماند.

نرخ بهره در سطح منطقه یکی از پایین ترین نرخ های بهره کشورهای توسعه یافته است و بانک مرکزی اروپا اعلام نموده است تا زمان رسیدن متوسط تورم این منطقه یه سطح دو درصد و افزایش رشد مالی کشورهای عضو، اجرای سیاست انبساطی ادامه خواهد داشت. در شرایطی که نرخ رشد مالی بعضی از بزرگ ترین اقتصادهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه که اولین و دومین اقتصادهای بزرگ منطقه یورو محسوب می شوند شدیدا کاهش پیدا نموده است، به نظر نمی رسد نرخ بهره در منطقه یورو افزایش زیادی پیدا کند.

شولتس هم چنین در پاسخ به پرسشی در مورد چشم انداز سیاست های بانک مرکزی اروپا گفت: فکر می کنم فعلا زمان مناسبی برای نرخ های بهره بالا نیست و سیاست گذاری های بانک مرکزی اروپا به گونه ای است که فعلا این اتفاق نخواهد افتاد.

شولتس با بیان این که اولویت بانک مرکزی اروپا در حال حاضر تقویت بخش خصوصی است گفت امید دارد که اختلاف نرخ بهره بین اروپا و آمریکا، سرمایه گذاران آمریکایی را برای انتقال سرمایه هایشان به اروپا ترغیب کند.

اظهارات شولتس در شرایطی بیان می گردد که تحلیل گران امید زیادی دارند که بانک مرکزی اروپا با اتخاذ رویکرد مشابه بانک مرکزی آمریکا، نرخ بهره را در نشست ماه سپتامبر خود کاهش دهد. رشد مالی کشورهای اروپایی در ماه های اخیر ناامیدکننده بوده است تا جایی که اقتصادهای آلمان و انگلیس رشد منفی و ایتالیا رشد صفر را تجربه کردند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 376

به "مخالفت آلمانی ها با افزایش نرخ بهره در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت آلمانی ها با افزایش نرخ بهره در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید