ماجرای هافبک جنجالی سرخ پوشان؛ شکایت فولاد علیه پرسپولیس فرجامی دارد؟

به گزارش کد الکترونیک، در ماجرای مربوط به هافبک نو پرسپولیس، هیچ خطری این باشگاه را تهدید نمی کند.

ماجرای هافبک جنجالی سرخ پوشان؛ شکایت فولاد علیه پرسپولیس فرجامی دارد؟

بعد از انتقال سینا اسدبیگی به پرسپولیس باشگاه ذوب آهن مدعی شد این بازیکن با آن ها قرارداد داشته و سرخ ها قراردادی غیرقانونی با هافبک این تیم بسته اند. یحیی گل محمدی در بازی هفته اول از این بازیکن استفاده نکرد، اما دیروز اسدبیگی دقایقی برای سرخ ها به میدان رفت و حالا باشگاه فولاد خبر از شکایت از پرسپولیس داده است.

عارف عارف نیا مدیر حقوقی فولاد با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از شکایت این تیم علیه پرسپولیس و اعتراض به حضور اسدبیگی در زمین مسابقه اطلاع داد و نوشت: بادرود و احترام. پیرو پیغام های مکرر طرفداران فهیم تیم محبوبم فولاد خوزستان به استحضار میرساند که بعد از بازی پرسپولیس و فولاد، طی نامه ای به کمیته محترم انضباطی در مورد حضور آقای سینا اسدبیگی اعتراض کردیم تا در صورت پیروزی تیم ذوب آهن در دعوای فسخ غیرموجه بازیکن و ابطال احتمالی قرارداد پرسپولیس، بتوانیم از قانون استفاده از بازیکن غیر مجاز به وسیله پرسپولیس استفاده و نتیجه را به سود فولاد تغییر دهیم. واحد حقوقی باشگاه مانند همواره مدافع حق و حقوق باشگاه فولاد خوزستان است.

اسد بیگی درحالی با پرسپولیس قرارداد بست که این مساله موجب اعتراض مدیران باشگاه ذوب آهن شده است؛ ذوبی ها اعتقاد دارند که اسدبیگی با این باشگاه قراردادش را تمدید نموده و پیوستنش به پرسپولیس غیرقانونی است.

از طرف دیگر باشگاه ذوب آهن بیانیه ای را صادر و اعلام نموده که این مساله را به وسیله کمیته انضباطی و مشخص شرایط پیگیری خواهد نمود تا به حقوق خود برسد. موضوع قرارداد اسدبیگی با ذوبی ها، اما در نوع خود یک اتفاق کم نظیر و جالب است؛ واقعیت ماجرا این است اگرچه این هافبک در تمرینات ذوب آهن حضور داشته و حتی چند هفته قبل باشگاه ذوب آهن گفت که قرارداد این بازیکن تمدید شده، اما هیچ قرارداد رسمی ای میان دو طرف امضا نشده است! حتی در خبری که باشگاه ذوب آهن برای تمدید قرارداد اسدبیگی منتشر کرد، عکس قرارداد سال گذشته این بازیکن منتشر شد!

واقعیت این است که چندی قبل و در زمانی که سینا اسدبیگی در زادگاه خود کرمانشاه حضور داشته، مدیربرنامه های این بازیکن جلسه ای را با مدیران ذوب آهن برگزار می نماید و در این جلسه توافقات شفاهی انجام می گردد.

از سوی دیگر یک تفاهم نامه به صورت دستی و با اتوماتیک از سوی مدیران باشگاه ذوب آهن نوشته می گردد که در آن مبلغ قرارداد و بعضی دیگر از موارد مورد توافق آورده می گردد. مسئولان باشگاه اصفهانی از این تفاهم نامه که بیشتر شبیه یک صورت جلسه از نشست مدیران ذوب آهن با مدیربرنامه های اسدبیگی است؛ با تلفن همراه خود عکس می گیرند و آن را برای اسدبیگی می فرستند تا امضایش کند.

در چنین شرایطی مدیران ذوب آهن معتقد هستند که اسدبیگی از آن تصویر پرینت رنگی گرفته، آن را امضا نموده و با گرفتن مجدد عکس، آن را برای مدیران ذوب آهن به وسیله شبکه های پیغام رسان ارسال نموده است! به عبارت بهتر مدیران ذوب آهن قصد دارند با استناد به یک اسکرین شات از اسدبیگی شکایت و باشگاه پرسپولیس و این بازیکن را برای عقد قرارداد محکوم نمایند.

جالب اینجا است که حتی اگر ادعای مدیران باشگاه ذوب آهن درباره امضای تفاهم نامه به وسیله اسدبیگی درست هم باشد، آن ها حتی اصل تفاهم نامه با امضای این بازیکن را هم در اختیار ندارند و تنها ملاک شان برای شکایت به کمیته مشخص شرایط یک عکس از تفاهم نامه ای است که به امضای اسدبیگی رسیده است! از سوی دیگر مدیربرنامه های اسدبیگی معتقد است که تفاهم نامه مذکور دو صفحه ای بوده و در صفحه دوم ذکر شده بود که اگر بازیکن تا 20 روز مطالبات خود را دریافت نکند، می تواند یک طرفه قراردادش را فسخ کند.

نکته جالب اینجاست که مدیران پرسپولیس که پیش بینی این جنجال ها را می کردند، قبل از عقد قرارداد با اسدبیگی، از مسئولان سازمان لیگ و کمیته مشخص شرایط استعلام های لازم را گرفتند و سپس قرارداد با هافبک نو تیمشان را نهایی و رسانه ای کردند. از همین رو خیال مدیران پرسپولیس بابت هر گونه شکایتی از سوی باشگاه ذوب آهن راحت است و اسدبیگی هم مسئله ای برای بازی برای پرسپولیس را ندارد.

منبع: خبر ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1401 بروزرسانی: 30 مرداد 1401 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2268

به "ماجرای هافبک جنجالی سرخ پوشان؛ شکایت فولاد علیه پرسپولیس فرجامی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای هافبک جنجالی سرخ پوشان؛ شکایت فولاد علیه پرسپولیس فرجامی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید