قتل هولناک مادر

به گزارش کد الکترونیک، تهران (پانا) - پسرتحصیلکرده در اقدامی جنون آمیز مادرش را به طرز هولناکی به قتل رساند.

قتل هولناک مادر

به گزارش ایران، ساعت 9 شب 25 بهمن زن میانسالی هراسان با پلیس تماس گرفت و گفت: همسایه طبقه چهارم ما، زن میانسالی است که به همراه پسرش زندگی می کند. حدود نیم ساعتی می گردد که صدای داد و فریاد فریبا را می شنویم او مدام ما را صدا می زند و کمک می خواهد. اما از آنجایی که حوصله دردسر و گرفتاری نداریم اول دخالتی نکردیم اما الان احتمال دادیم جانش در خطر باشد به همین خاطر با پلیس تماس گرفتیم.

قتل با گوشی تلفن

با تماس زن همسایه، مأموران کلانتری 104 عباس آباد راهی خانه مورد نظر در خیابان هویزه شدند. اما هر چه در زدند کسی پاسخگو نبود تا اینکه به ناچار آنها در را شکسته و وارد خانه شدند. با ورود به خانه مأموران با جسد خونین زن میانسال در حالی رو به رو شدند که پاهایش را بسته بودند. در کنار جسد گوشی تلفنی قرار داشت که آثار خون روی آن نشان می داد در قتل زن 66 ساله از آن استفاده شده است. در چند قدمی جسد نیز پسر جوان مقتول ایستاده بود. مأموران بلافاصله موضوع را به بازپرس مصطفی واحدی گفته و لحظاتی بعد بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران به همراه تیم بررسی صحنه جرم راهی محل جنایت شدند. باتوجه به شرایط روحی پسر 29 ساله با تشخیص پزشک حاضر در صحنه، وی برای درمان به بیمارستان منتقل و تحت مداوا قرار گرفت.

اظهارات عجیب

در ادامه تحقیقات تعیین شد که مقتول معلم بازنشسته بوده و همسرش که دکتر داروساز بوده، سال ها قبل فوت کرده است. از سویی در بررسی ها تعیین شد پسرش هومن، پس از دریافت مدرک لیسانس در رشته نفت، راهی آلمان شده و چهار سال نیز در آلمان در رشته مهندسی حفاری و استخراج نفت ادامه تحصیل داده است. اما با شیوع کرونا، سال گذشته به ایران برمی گردد و با مادرش زندگی می کند. هومن خواهری دارد که او نیز ساکن خارج از کشور است و زمانی که از ماجرای قتل مادرش با خبر شد، به تیم تحقیق گفت که برادرش مشکل روانی دارد و تحت درمان است. با گذشت 48 ساعت از بستری شدن هومن و بهبودی نسبی، تحقیقات از او صورت گرفت.

هومن در نخستین جلسه تحقیقات ابتدا حدود 15 دقیقه سکوت کرد. اما بعد از آنکه سکوتش را شکست با جملاتی مبهم و نامفهوم اظهاراتی را گفت. وی مدعی بود مادرش را شبیه جن دیده است. اما او را نکشته بلکه وی به حالت طبیعی مرده است.

سپس متهم شروع به صحبت به زبان آلمانی و انگلیسی کرد و گفت: من 4 سال در آلمان درس خواندم. بعد به ایران آمدم تا کنار مادرم باشم.

نکته

بازپرس جنایی با اشاره به نکته مهمی در این پرونده گفت: موضوعی که در این ماجرا قابل تأمل است خودداری در اطلاع رسانی بموقع به پلیس و کمک نکردن به زن میانسالی بوده که مدام از همسایه هایش درخواست کمک می کرده اما آنها به این موضوع توجهی نکردند شاید اگر بموقع اقدام می کردند، احتمال زنده ماندن زن میانسال وجود داشت. این در حالی است که قانون مجازات خودداری از کمک به مصدومین و رفع مخاطرات جانی مصوب سال 1354 خودداری از کمک به دیگران در شرایط ذکرشده در این قانون مجازات حبس و جزای نقدی دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1635

به "قتل هولناک مادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل هولناک مادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید