صحبت های جنجالی مربی پرسپولیس در کنفرانس خبری

به گزارش کد الکترونیک، حمید مطهری در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ذوب آهن (معوقه از هفته ششم لیگ برتر) گفت: جا دارد که ابتدا به خانواده مرحوم هوادارمان تسلیت بگویم و برای همه هواداران آرزوی سلامتی کنم. غم بزرگی پس از این اتفاق در تیم ما بود و همه بازیکنان و اعضای کادر فنی ناراحت بودند. فقط خواستم بگویم رابطه ما مثل اتوبان دوطرفه است و نهایت تلاش مان رامی کنیم برای خوشحالی آنها.

صحبت های جنجالی مربی پرسپولیس در کنفرانس خبری

وی افزود: در مورد بازی هم باید بگویم هنوز برای ما دلیل لغو بازی با ذوب آهن مبهم است. اگر بازی قبلی مقابل ذوب آهن برگزار می شد ما با شرایط خیلی بهتری در فینال آسیا شرکت می کردیم. دلیل لغو آن بازی را هم ما نمی دانیم. باشگاه ما دوبار نامه زد، ولی جوابی داده نشد. حداقل توقع ما این بود که پاسخ باشگاه ما را بدهد. این احترام متقابل است و باید همیشه بین سازمان لیگ و باشگاه ها باشد. فکر می کنم این توقع بی جای نبود که حداقل جواب باشگاه ما را بدهند.

مربی تیم پرسپولیس در ادامه توضیح داد: تیم ذوب آهن کاملاً از سمت کادر فنی ما آنالیز شده و می دانیم از بازی چه می خواهیم و طراحی ما برای بازی معین است. البته این را بگویم که سبک مربیان متفاوت است. گروهی از مربیان فقط به تیم حریف توجه می کنند، یک گروه دیگر هم فقط به تیم خودشان فکر می کنند و یک گروه سوم هم هستند که هم تیم حریف را آنالیز می کنند و هم اصول فنی خودشان را دارند. تیم فنی پرسپولیس جزو گروه سوم است. ما اصول خودمان را داریم ولی تیم حریف را هم آنالیز می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: به نظرم ذوب آهن هم تیم خوبی است و در بخش انتقال از دفاع به حمله تیم خطرناکی است. بازی این تیم از سرعت خیلی خوبی برخوردار است. باید این تیم را کنترل و طراحی را که برای این بازی داریم، عملیاتی کنیم. می دانیم همه بازی های لیگ سخت است. ذوب آهن هم تیم قابل احترامی است و بازیکنان خوبی دارد، اما پرسپولیس تیم بزرگی است با بازیکنانی که ذهن برنده خواهی دارند. فوتبال قابل احترام برای ما در اولویت است و در نهایت سه امتیاز بازی که برای ما خیلی مهم است. ما دنبال این هستیم که تفکرات تاکتیکی را به ذوب آهن دیکته کنیم و در کنار آن سه امتیاز بازی را به دست بیاوریم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

مطهری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا به نظرش مهاجمان پرسپولیس در این مسابقه پیروز به گلزنی خواهند شد، گفت: مهم این است که کارگروهی ما رو به جلو باشد و موقعیت سازی شود. گلزنی جای نگرانی ندارد و همه دیدند که در فینال آسیا عبدی گل زد. مهم این است که تیم کار خودش را انجام دهد و این مسئله ای نیست که بخواهم در مورد آن خیلی توضیح دهم.

مربی تیم فوتبال در واکنش به پرسشی مبنی بر اینکه پرسپولیس در بازی های قبل در خلق موقعیت دچار مشکل بود. با جدایی بشار رسن این مشکل بیشتر نخواهد شد؟، بیان کرد: شما می توانید بازی های ما را در لیگ رصد کنید و ببینید خلق موقعیت ما به چه شکل بوده است. ما در فینال آسیا خیلی هوشمندانه بازی کردیم و موقعیت های زیادی داشتیم. حتی در بازی با نساجی هم همینطور بود. حالا برخی از دوستان گفتند پرسپولیس حرفی برای گفتن نداشت، اما باید به این نکته اشاره کنم تیمی که در آن زمین 507 پاس بدهد، 64 درصد مالکیت داشته باشد و هشت کرنر بزند، عملکرد خوبی داشته است. این مسئله نشان می دهد که پرسپولیس در خلق موقعیت مسئله ای ندارد و تفکرات خودش را به حریف دیکته می کند.

مربی تیم پرسپولیس درباره صحبت برخی مربیان و باشگاه ها درباره پرسپولیس و استفاده از لقب تیم خاص برای این تیم گفت: من آقای خاص شنیده بودم، ولی تیم خاص نشنیده بودم. تشکر می کنم که این لقب را به ما دادند. این لقب واقعاً برازنده تیم ماست. همانطور که بازیکنان ما هم گفتند تیمی که چهار دوره متوالی قهرمان ایران شده است، دو بار به فینال آسیا رسیده و نایب قهرمان آسیا شده است، کار بزرگی انجام داده و خاص است. بچه های ما با غیرت و بزرگی نشان دادند که می توانند کار بزرگی انجام دادند. من هم تشکر می کنم که این لقب را دادند، بله! ما به این شکل خاص هستیم. این هم چیز پیچیده ای نیست. پرسپولیس فقط به اهداف خود و قهرمانی نگاه می کند. دوستان درگیر توهمات خودشان هستند و ما از این موقعیت بهترین استفاده را می کنیم. تمرکزمان روی اهداف مان است و در نهایت هم می شویم یک تیم خاص!

مطهری درباره برنامه ریزی سازمان لیگ نیز بیان نمود: همیشه گروه فنی و باشگاه پرسپولیس به نظر همکاران در لیگ احترام گذاشته است. دیدید که گفتند ابتدا بازی عقب افتاده را انجام دهیم و بعد دربی. ما همیشه تابع تصمیمات سازمان لیگ و فدراسیون بوده ایم. سازمان لیگ این برنامه را گذاشته، ولی دوستان صحبت هایی مطرح می کنند که حتماً دلایلش را خودشان می دانند. الان استقلال بازی هفته نهم خودش را انجام می دهد، پس این صحبت ها با هم همخوانی ندارد. قبلاً یکسری حرف ها زده شد و الان هم یکسری حرف های دیگر. ما همیشه تابع دستورات سازمان لیگ هستیم.

وی در مورد شایعاتی که پیرامون مذاکره باشگاه پرسپولیس با رامین رضاییان و علی علیپور مطرح می شود، گفت: تازه هفته ششم است و این اصلاً حرفه ای نیست که از الان لیستی داده شود. بضاعت ما همین تیم است و بچه ها همه در اختیار تیم هستند. خیر. فعلاً صحبت خاصی نشده است. تیم ما منسجم است و روحیه جنگندگی در تیم فوران می کند. شما دیدید که در بازی با نساجی در شرایط فوق العاده سخت، بچه ها آن بازی را انجام دادند. ما همیشه نشان دادیم به بازیکن متکی نیستیم و به این تیم افتخار می کنیم و کارگروهی مهمترین چیز است.

مربی تیم پرسپولیس راجع به صحبت های پیروز قربانی و اینکه او پرسپولیس را فنی ترین تیم لیگ نامیده است، اظهار کرد: درود به شرف قربانی، پیشکسوت عزیز استقلال. نه اینکه چون او از ما تعریف کرده من این را بگویم. او فقط واقع گریانه و فنی به فوتبال نگاه می کند و به نظرم می تواند حرف هایش الگویی برای دوستان باشد. توقع من این است که تیم ها به جای اینکه دنبال توهمات باشند و ذهن مردم را به بیراهه ببرند، حقیقت را بگویند. ما باید از فوتبال لذت ببریم. همانطور که گفتم تمرکز ما روی بازی های خودمان است، ولی دوستان تمرکزشان روی چیزهای دیگر است. به همین خاطر است که پرسپولیس راه خودش را می رود. در آخر هم این جمله را بگویم، بازنده ها همیشه درباره برنده ها فکر می کنند و نظر می دهند، اما برنده ها هیچ وقت به بازنده ها فکر نمی کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1563

به "صحبت های جنجالی مربی پرسپولیس در کنفرانس خبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحبت های جنجالی مربی پرسپولیس در کنفرانس خبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید