شانگ چی بزرگ ترین فیلم مارول درباره آتلانتیس خواهد بود

به گزارش کد الکترونیک، اژدهای موجود در شانگ چی و افسانه ده حلقه احتمالا مقدمه ای درباره آتلانتیس است. تا به امروز مارول از اشاره مستقیم به پادشاهی زیر دریا و خانه نیمور، ملوان مشهور زیر دریایی، در فیلم های خودش اجتناب کرده است.

شانگ چی بزرگ ترین فیلم مارول درباره آتلانتیس خواهد بود

در مرد آهنی 2، نشانگر نقشه به مکانی به ظاهر تصادفی در اقیانوس اطلس اشاره کرد و این صحنه مرجعی به آتلانتیس و نشانه ای از وجود این شهر مخفی در زیر آب در مارول است. البته شاید هم اصلا بحث اشاره و مرجع به این شهر در فیلم مطرح نبود.

یک اشاره واضح تر اما بدون صراحت در انتقام جویان: پایان بازی وجود دارد که در گفت وگو بین اوکویه و بیوه سیاه (اسکارلت جوهانسون) پیدا بود. هنگامی که ناتاشا درباره عکس العمل واکاندا به زلزله های عجیب زیر آبی سؤال کرد، اوکویه گفت که آن ها بدون دخالت خود به این شرایط رسیدگی خواهند کرد. به طور معمول چنین گفت وگویی در فیلم غیر ضروری به نظر می رسد اما اگر هدف از آن، معرفی آتلانتیس در فیلم پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه باشد، کاملا به جا و مناسب بوده است، به خصوص به دلیل اینکه انتظار می رود نیمور به نام شخصیت منفی اصلی آن فیلم حضور داشته باشد.

بیشترین اشاره به آتلانتیس، در انتقام جویان: پایان بازی وجود داشته اما به نظر می رسد که در شانگ چی و افسانه ده حلقه شاهد نمونه های بیشتری باشیم. در دومین تریلر، شاهد حضور یک اژدهای آبی در یک سکانس در زیر آب هستیم. نام شده که این موجود در مارول به نام محافظ عظیم شناخته می شود. اینکه دقیقا از چه چیزی محافظت می کند مشخص نیست اما این احتمال وجود دارد که او محافظ عظیم آتلانتیس باشد. از این گذشته، در یک سناریو مشابه، یک اژدهای نگهبان بسیار عظیم در کمیک های مارول، آتلانتیس را تحت مراقبت دارد. پس می توان گفت که سازندگان، فیلم شانگ چی را برای نقل این داستان انتخاب کرده اند و از عناصر اصلی کمیک ها هم در آن استفاده خواهد شد.

صرف نظر از اینکه این اژدها محافظ عظیم آتلانتیس است یا نه، این موجود هنوز می تواند به این شهر افسانه ای مرتبط باشد. در سال های گذشته، کمیک نیمور ملوان زیردریایی چند اژدهای آتلانتیکی را نشان داده که معلوم می کند این اژدها از گونه جانوری بومی آتلانتیس در جهان مارول است. شانگ چی هم خودش در کمیک اخیر با یکی از این اژدها ها روبه رو شد. اگرچه ممکن است این اژدها در پایگاه عملیاتی ماندارین یا مکان دیگری زندگی کند اما کاملا مشخص است که آتلانتیس محل تولد اوست.

با در نظر دریافت نقش مهم نیمور و افراد شهر آتلانتیس در کمیک ها، وجود و اهمیت این شهر در شانگ چی و افسانه ده حلقه باید نشان داده شود. برای مثال شانگ چی می تواند هنگام صحبت درباره این اژدها با ماندارین یا هر شخص دیگری، از شهر آتلانتیس هم نام ببرد و به آن اشاره کند. نبرد شانگ چی با این موجود می تواند بهترین پاسخ به این همه انتظار طرفداران دیدن آتلانتیس در این مجموعه باشد.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1855

به "شانگ چی بزرگ ترین فیلم مارول درباره آتلانتیس خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانگ چی بزرگ ترین فیلم مارول درباره آتلانتیس خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید