سهم چشمگیر چین و ژاپن و آلمان در اشتغال آمریکایی ها

به گزارش کد الکترونیک به نقل از رویترز، سال ها قبل از این که دونالد ترامپ قول بدهد مشاغل خوب تولیدی را با سخت دریافت به شرکای تجاری آمریکا بازگرداند، چنین مشاغلی به لطف شرکت هایی که در گفتمان کنونی ترامپ شریر و بدذات تلقی می شوند در حال رشد بودند.

سهم چشمگیر چین و ژاپن و آلمان در اشتغال آمریکایی ها

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

نتایج تحلیل های صورت گرفت توسط رویترز بر روی داده های فدرال مشاغل نشان می دهد که دو سوم از 656 هزار شغل تولیدی جدید ایجاد شده در بین سال های 2010 تا 2014 مربوط به سرمایه گذاری مستقیم خارجی بوده است.

هنوز داده های مشاغل جدیدتر از این موجود نیست اما در طول دو سال گذشته بیش از 700 میلیارد دلار سرمایه خارجی به داخل آمریکا سرازیر شده است که سرمایه گذاری خارجی کل را در سرانجام 2016 به 3.7 تریلیون دلار رسانده که یک رکورد جهانی است.

در حالی که سرمایه گذاران اصلی مثل انگلستان، ژاپن و آلمان همگی بیش از 300 میلیارد دلار از سرمایه های خود را به شرکت ها و کارخانجات آمریکا سرازیر نموده اند، سرمایه گذاری چینی در بین سال های 2010 تا 2015 چهار برابر شده است و به بیش از 20 میلیارد دلار رسیده است و انتظار میرود همچنان به توسعه خود ادامه دهد.

سهم سرمایه خارجی سرمایه گذاری شده در آمریکا از کمتر از 3 تریلیون دلار در 2014 به 3.7 تریلیون دلار در سرانجام 2016 رسید که افزایشی بیش از 23 درصد داشته است.

در شرایط کنونی سرمایه گذاران خارجی که میلیاردها دلار در شرکت های آمریکایی سرمایه گذاری نموده اند و رهبران محلی ای که میزبان آنها هستند نگران هستند که در صورتی که ترامپ تجارت آزاد را متوقف کند، شبکه های جهانی تامین اقتصادی این سرمایه گذاری ها را مختل و آنها را مجبور به برگرداندن سرمایه هایشان کند.

ترامپ، رییس جمهور آمریکا تهدید نموده است قرارداد تجارت آزاد آمریکای شاقتصادی با کانادا و مکزیک را پاره می نماید و تعرفه های بالاتری را بر کالاهای کشورهایی مثل چین و آلمان که با آمریکا مازاد تراز تجار بالایی دارند وضع کند. دولت ترامپ همچنین بحث هایی در خصوص قوانین مهاجرتی سخت گیرانه تر و نظارت دقیق تر بر سرمایه گذاری هم مطرح نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 529

به "سهم چشمگیر چین و ژاپن و آلمان در اشتغال آمریکایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم چشمگیر چین و ژاپن و آلمان در اشتغال آمریکایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید