رم در ونیز سیل زده وضعیت فوق العاده بیان کرد

به گزارش کد الکترونیک، در پی خسارات گسترده سیل در ونیز ایتالیا، دولت این کشور امروز در این شهر وضعیت فوق العاده اعلام نموده و وعده داد که برای بازسازی مناطق آسیب دیده بودجه ویژه اختصاص دهد.

رم در ونیز سیل زده وضعیت فوق العاده بیان کرد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل کد الکترونیک، دولت ایتالیا روز پنج شنبه در شهر ونیز که در روزهای اخیر شاهد بالا آمدن شدید سطح آب بوده، وضعیت فوق العاده خاطرنشان کرد.

به نوشته خبرگزاری پرس اسوسیشن، جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا سیل گسترده در شهر توریستی ونیز را ضربه ای به قلب کشور ما توصیف نموده است.

در روزهای اخیر ونیز که خود به دلیل در جریان بودن آب در خیابان هایش معروف است، به دلیل بارندگی شدید با بالا آمدن کم سابقه سطح آب روبرو شده است.

به نوشته رسانه های محلی، بارندگی و بالا رفتن سطح آب به بسیاری از ساختمان های تاریخی در ونیز آسیب زده و همچنین به مرگ دستکم دو نفر منجر شده است.

لوئیجی بروگنارو شهردار ونیز دو روز پیش تغییرات اقلیمی را عامل اصلی این وضعیت بغرنج خوانده و از دولت ایتالیا برای تأمین هزینه بازسازی مناطق آسیب دیده درخواست یاری نموده بود.

کابینه ایتالیا در جلسه امروز خود با این درخواست موافقت نموده و ضمن اعلام وضعیت اضطراری در ونیز، تأیید کرد که بودجه ای ویژه برای بازسازی مناطق آسیب دیده در سیل تخصیص داده گردد.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که کونته روز چهارشنبه برای آنالیز وضعیت مناطق سیل زده شخصا به ونیز سفر کرد.

به گفته مقام های محلی، بارندگی و آب گرفتگی اخیر، صدها میلیون یورو به ونیز آسیب زده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 615

به "رم در ونیز سیل زده وضعیت فوق العاده بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رم در ونیز سیل زده وضعیت فوق العاده بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید