ذوالفقاری: بیش از 90 درصد مردم از امنیت کشور رضایت دارند

به گزارش کد الکترونیک، دبیر شورای امنیت کشور گفت: مردم ما هوشیار و مطلع هستند و به رغم همه مسائل و گرفتاری ها، می دانند که از به هم ریخته شدن ثبات و امنیت کشور، ایران و همه ایرانیان متضرر خواهند شد.

ذوالفقاری: بیش از 90 درصد مردم از امنیت کشور رضایت دارند

به گزارش کد الکترونیک، حسین ذوالفقاری در مراسم معارفه استاندار فارس با بیان اینکه معرفی قریب به نیمی از استانداران کشور در بازه زمانی کوتاهی دنبال شد، گفت: پیش بینی حضور شخص وزیر کشور در این برنامه ها، سبب طولانی شدن این روند می شد؛ بنابراین نمایندگانی از سوی ایشان در مراسم معارفه استانداران حضور یافتند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور اضافه نمود: اسماعیل تبادار استاندار سابق فارس با علم، تجربه، صبر و مدیریت، امور را با کمترین هزینه پیگیری می کرد.

ذوالفقاری همچنین از زحمات رحمانی در دوران سرپرستی استانداری فارس تقدیر کرد و اضافه نمود: خوشبختانه در این دوران خلائی در استان وجود نداشت.

وی با اشاره به روند انتخاب و انتصاب استانداران مطرح نمود: وزارت کشور، در دوره جدید در انتخاب استانداران، اولویت را بر استفاده از نیروهای درون سازمانی قرار داده است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در تبیین دلایل رویکرد وزارت کشور در انتخاب استانداران، ادامه داد: یکی از آسیب های مدیریت عالی و حتی مدیریت میانی این است که مدیران در بدنه سازمان ها کار ننموده اند و اگرچه کوشش می نمایند مسلط بر امور شوند اما فرصت های زیادی را از دست می دهند.

وی با اشاره به رای اعتماد دولت به رحیمی به عنوان استاندار فارس گفت: رحیمی در بدنه وزارت کشور، مراتب پیشرفت را در حوزه های مختلف کارشناسی و مدیریتی طی نموده و تجارب لازم را کسب نموده است.

معاون وزیر کشور اضافه نمود: حرکت پرشتاب در عرصه های اقتصادی و عمرانی، جزء اولویت های اصلی است و برای حل مسائل سیاسی و اجتماعی هم باید از عمران و اقتصاد قوی آغاز کنیم.

ذوالفقاری با بیان اینکه رحیمی شناخت خوبی از استان دارد، توضیح داد: استاندار جدید فارس علاوه بر بومی بودن و شناخت از استان، اهل تعامل و دارای روحیه مشورت پذیری و اهل تشخیص و تصمیم گیری است.

وی اضافه نمود: در مجموع، تشخیص وزارت کشور این است که رحیمی به دنبال کار است و امروز کشور، احتیاجمند کار و کوشش است.

دبیر شورای امنیت کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دشمن فشارهای زیادی به کشور وارد می نماید تا ثبات و آرامش کشور را به هم بزند و در همین راستا تحریکات زیادی را دنبال می نماید تا هیجانات اجتماعی را در کشور دامن بزند. در این مسیر، ثقل کار هم بر مسائل اقتصادی قرار گرفته است.

ذوالفقاری با بیان اینکه بیش از 90 درصد مردم از امنیت کشور رضایت دارند، اظهار کرد: حجم گسترده ای از خارج کشور به دنبال این بودند که امروز 17 دی تحرکاتی ایجاد نمایند اما مردم ما هوشیار و مطلع هستند و به رغم همه مسائل و گرفتاری ها می دانند که از به هم ریخته شدن ثبات و امنیت کشور، ایران و همه ایرانیان متضرر خواهند شد.

نماینده وزیر کشور توضیح داد: بیش از 70 درصد مردم معتقدند با فساد مبارزه می گردد و اتفاقات اخیر را مثبت دانسته اند.

ذوالفقاری با بیان اینکه طراحی های دشمن بر پایه ایجاد نارضایتی در مردم راسخ است، گفت: اگر ما بخواهیم به صبر و فهم مردم پاسخ مثبت بدهیم باید در جهت ارتقای رضایتمندی حرکت کنیم. برای ارتقای رضایتمندی هم احتیاجمند روش و ابزار هستیم و به صرف تکرار و یادآوری آرمان ها و اهداف به نتیجه نمی رسیم چرا که این آرمان ها و اهداف در قانون اساسی و اسناد بالادستی ذکر شده است.

ذوالفقاری ادامه داد: چاره کار در پی جویی ابزارها و روش های مؤثر برای ارتقای کارآمدی است که نتیجه مستقیم آن، افزایش رضایتمندی عمومی خواهد بود.

وی با طرح این پرسش که چرا علیرغم اینکه مدیران ما وقت و انرژی زیادی را صرف کار می نمایند اما نتیجه دلخواه حاصل نمی گردد، گفت: مردم انتظار دارند موانع کسب و کار رفع گردد و در بروکراسی های اداری اسیر نشوند. مردم می خواهند خدماتی که به آنها ارائه می گردد تسهیل گردد. در نتیجه ما به عنوان مدیران، باید ببینیم چطور می توانیم هزینه ها را کاهش دهیم و چه کار کنیم که حضور ما در جلسات و همایش ها اثربخش باشد.

ذوالفقاری با بیان اینکه بخش زیادی از درآمدهای کشور صرف هزینه های جاری می گردد، گفت: روشن است که باید هزینه ها را کم کنیم و این مهم، صرفاً با بیان راهبرد و نظایر آن محقق نخواهد شد.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه امروز نمی توان با روندهای مبتنی بر بروکراسی تمرکزگرا، کاهش هزینه ها و افزایش کارآمدی را دنبال کرد، اضافه نمود: باید از این پیچیدگی های بروکراتیک بکاهیم و در مقابل، دولت الکترونیک را به معنای واقعی حاکم کنیم. باید از مسیر تمرکزگرایی خارج شویم و در همه تشکیلات کشور به سمت تمرکززدایی پیش برویم.

ذوالفقاری همچنین با اشاره به ضرورت توجه به عرصه های مختلف مورد نظر یا احتیاج مردم، بر اولویت سوق دادن جامعه به سمت کار و کوشش عمومی و پرهیز از درگیرکردن اذهان به هیجانات کاذب سیاسی تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 192

به "ذوالفقاری: بیش از 90 درصد مردم از امنیت کشور رضایت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالفقاری: بیش از 90 درصد مردم از امنیت کشور رضایت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید