دیپلمات ارشد روس: داستان معاهده آسمان های باز به انتها رسیده است

به گزارش کد الکترونیک، نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین با اشاره به اینکه آمریکا دیگر به معاهده آسمان های باز برنمی گردد و روسیه نیز به زودی از این معاهده خارج می گردد، معاهده آسمان های باز را داستانی خاتمه یافته دانست.

دیپلمات ارشد روس: داستان معاهده آسمان های باز به انتها رسیده است

به گزارش گروه بین الملل کد الکترونیک، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین روز آدینه در پیامی توئیتری از معاهده آسمان های باز به عنوان یک داستان انتها یافته یاد کرد.

این دیپلمات ارشد روس در واکنش به قطعی شدن تصمیم آمریکا برای بازنگشتن به معاهده آسمان های باز و خروج قریب الوقوع روسیه از این معاهده، در توئیتر نوشت: داستان معاهده آسمان های بازر انتها یافته است. ایالات متحده به این معاهده باز نخواهد گشت و روسیه نیز به زودی از آن خارج خواهد شدL

وی اضافه کرد: اروپایی ها مانند قضیه معاهده نیروهای مسلح متعارف در اروپا (CFE) عملاً موضعی بی تفاوت اتخاذ کردند، چنان که گویی این معاهده هیچ ارتباطی با امنیت اروپا نداشته است.

صبح امروز وزارت امور خارجه روسیه تأیید کرد که یادداشت مربوط به تصمیم گیری قطعی ایالات متحده درباره عدم بازگشت به معاهده آسمان های باز را دریافت نموده است. مقامات مسکو هنوز تفسیری در این رابطه ارائه نداده اند.

پیش از این، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع خبری خود گزارش داده بود که واشنگتن در آستانه نشست سران آمریکا-روسیه، به مسکو اطلاع داده که به پیمان آسمان های باز برنخواهد گشت.

وزارت امور خارجه روسیه در اواسط ماه ژانویه (اواخر دی ماه) از شروع تشریفات داخلی برای خارج شدن این کشور از معاهده آسمان های باز خبر داده بود. این تصمیم بعد از خروج طرف آمریکایی از این توافقنامه بین المللی و نادیده دریافت پیشنهادهای مسکو درباره تضمین کشورهای اروپایی برای عدم دسترسی واشنگتن به اطلاعات بدست آمده در چارچوب پروازهای بازرسی اتخاذ شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1803

به "دیپلمات ارشد روس: داستان معاهده آسمان های باز به انتها رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات ارشد روس: داستان معاهده آسمان های باز به انتها رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید