دو برابر شدن پزشکان در اسدآباد

به گزارش کد الکترونیک، نماینده مردم اسدآباد از دو برابر شدن تعداد پزشکان بعد از استقلال دانشکده علوم پزشکی دراین شهرستان اطلاع داد .

دو برابر شدن پزشکان در اسدآباد

به گزارش خبرنگار از ، اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت : در حال حاضر26 پزشک متخصص در رشته های بیهوشی، داخلی، زنان، اطفال، جراحی، عفونی، ارتوپدی، چشم، قلب، ارولوژی، رادیولوژی ، پاتولوژی و 10 پزشک عمومی فعالند.

وی در مراسم معرفی سرپرست دانشکده علوم پزشکی اسدآباد اضافه کرد: سال جاری شهرستان اسدآباد در زمینه رضایتمندی مردم در ارائه خدمات مطلوب پزشکی رتبه اول کشور را کسب کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان از اخذ مجوز ساخت بیمارستان دوم اسدآباد و ساخت و راه اندازی ام آر ای و ساخت دانشکده پرستاری و بهداشت هم اطلاع داد و تاکید نمود: مصوبه دولت برای توسعه دانشکده های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گرفته شده و ردیف اعتباری ملی هم دارد که باید پیگیری گردد.

فرماندار اسدآباد هم در ادامه از اختصاص 33 میلیارد تومان اعتبار ملی در بخش بهداشت و درمان به دانشکده علوم پزشکی اطلاع داد و گفت: سال گذشته این اعتبار 27 میلیارد تومان بود.

حمیدوند اضافه کرد: شهرستان اسدآباد 128 تخت بیمارستانی دارد که نسبت به جمعیت و قرار دریافت این شهرستان در بزرگراه کربلا و حادثه خیز بودن گردنه کمبود تخت وجود دارد که دولت مجوز دو برابر شدن تخت های بیمارستانی را با ساخت بیمارستان دوم داده است.

وی ادامه داد : با ساخت بیمارستان جدید که دارای مصوبه دولت و اعتبار ملی است ظرفیت تخت های بیمارستانی شهرستان به 250 تخت میرسد و میتواند شهرستانهای غربی هم مرز را هم پوشش بدهند.

این مقام مسئول تقویت آموزش و افزایش رشته ها را از سه رشته پرستاری، بهداشت و فوریت های پزشکی به چندین رشته یک ضرورت برای تقویت دانشکده علوم پزشکی دانست و تاکید نمود: با کوشش نماینده شهرستان و رایزنی های اجرا شده با وزارت خانه رشته های جدید در راه است.

فرماندار اسدآباد از ساخت شش مرکز خدمات جامعه سلامت و پنج خانه بهداشت روستایی و سه پایگاه سلامت شهری با اجرای طرح تحول سلامت در شهرستان اطلاع داد و گفت: دولت تاکنون در شهرستان اسدآباد 12 هزار و300 مترمربع کارهای عمرانی در حوزه بهداشت و درمان انجام داده است.

در ادامه دکتر یوسفی سرپرست دانشکده علوم پزشکی اسدآباد هدفگذاری این دانشکده را رسیدن به استانداردهای کشوری بیان کرد و گفت: دانشکده علوم پزشکی به عنوان یک دانشکده نوپا نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان شهرستانی و کشوری و کار جهادی است.

وی راه اندازی بالگرد هوایی بیمارستان و توسعه پایگاه اورژانس شهری و جبران کمبود پزشک جراح مغز و اعصاب و ام آر ای را برای شهرستانی که در محور مواصلاتی غرب کشور قرار گرفته یک ضرورت دانست و بر اجرایی شدن آنها تاکید نمود.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی از اسکان 100 درصدی پزشکان متخصص در داخل شهرستان اطلاع داد و گفت: رضایتمندی پزشکان موجب افزایش بهره وری بیشتر و رضایتمندی عمومی می گردد.

در انتها یوسفی به عنوان سرپرست جدید دانشکده علوم پزشکی اسداباد معرفی گردید.

د.ا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 182

به "دو برابر شدن پزشکان در اسدآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو برابر شدن پزشکان در اسدآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید