خلیلی: شرایط فعالیت برای واردکنندگان نهاده های دامی بسیار سخت است خبرنگاران

به گزارش کد الکترونیک، رئیس اتحادیه واردنمایندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: واردنمایندگان نهاده های دامی در شرایطی فعالیت می نمایند که صاحب کالای خود نیستند اما درباره تبعات مسائل بخش توزیع هم باید جوابگو باشند.

خلیلی: شرایط فعالیت برای واردکنندگان نهاده های دامی بسیار سخت است خبرنگاران

به گزارش گروه مالی کد الکترونیک به نقل از روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (اوندا)، ابوالحسن خلیلی در جلسه مجمع عمومی عادی و فوق العاده این اتحادیه با اعلام این مطلب اظهار کرد: شرایط فعالیت برای واردکنندگان نهاده های دامی بسیار سخت است.

وی اضافه کرد: آنها به دلیل واردات کالا با ارز 4200 تومانی و فروش آنها با نرخ مصوب صاحب کالای خود محسوب نمی شوند زیرا محموله های وارداتی را باید در گمرکات تحویل بخش توزیع دهند اما مساله اساسی این است که در قبال مشکلاتی که در فرآیند توزیع ایجاد می گردد آنها باید جوابگو باشند.

خلیلی ادامه داد: یکی از مسایل اساسی که واردکنندگان با آن روبرو هستند بحث کسری و سرک بار است که در جلسه با معاونت وزارت جهادکشاورزی ضرورت حل این مشکل را متذکر شده و خواهان تسریع در حل این معضل شدیم.

وی توضیح داد: تبعات ناشی از حمل بار فله ای به واردکنندگان تحمیل و آنها با اتهامات متعدد رو به رو شده اند و به آنها برچسب سارق زده می گردد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اعلام نمود: در راستای احقاق حقوق و شفاف سازی در عملکرد واردکنندگان اقدامات گوناگونی از سوی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اجرا شده و همچنان کوشش می کنیم تا با مساعدت اعضاء گام های استوارتری در این راستا برداریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1658

به "خلیلی: شرایط فعالیت برای واردکنندگان نهاده های دامی بسیار سخت است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلیلی: شرایط فعالیت برای واردکنندگان نهاده های دامی بسیار سخت است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید